Спецможливості
Новини

Горіховий бізнес: урожай під загрозою

10.10.2016
1304
Горіховий бізнес: урожай під загрозою фото, ілюстрація
Урожай орехов сократился вдвое

Сьогодні Україна – один із найбільших експортерів волоського горіха у Європі. На її частку припадає 23,7% світового експорту. Основними покупцями в середньому 37% експорту горіхів є Франція, Румунія, Болгарія, Туреччина, Ірак, В'єтнам.

Про це повідомляє Укрсадпром 

Проте через несприятливі весняні, а потім й осінні погодні умови врожай цього року в Україні скоротився практично вдвічі і складає всього лиш 68-73 тис. тонн. Для порівняння: 2015 року в Україні зібрали 116 тис. тонн горіхів.

Така тенденція не може надихати, оскільки з боку зовнішніх ринків попит на вітчизняні волоські горіхи залишається високим. Приміром, недавно китайські представники зажадали викупити майже весь минулорічний врожай (102 тис. тонн).

Україна має величезний потенціал для розвитку горіхового бізнесу.  Грунтово-кліматичні умови в країні настільки сприятливі, що грецький горіх без проблем зможе рости і плодоносити на 50% земель. Та для зміцнення позицій України на світовому ринку необхідно розгортати промислове вирощування, створювати сади від одного гектару до цілих плантацій.

За словами голови Всеукраїнської громадської організації “Українська горіхова Асоціація”, Володимира Пахно, в Україні вже є 6-7 тис. га нових горіхових садів і щороку продовжують висаджувати додатково. Хоча говорити про промисловий збір поки не доводиться, оскільки нові сади починають плодоносити через 4-5 років. Згідно з оцінкою експертів, для посадки 1 га горіхового саду необхідно 40-50 тис. грн. Для прискорення цього процесу необхідно впровадження нових технологій. Таким чином, горіховий ринок для свого розвитку потребує довгострокових інвестицій і впровадження інноваційних технологій. І дуже серйозну підтримку в цьому може надати держава.

Ключові слова: горіхи

Інтерв'ю
У розвинених країнах агрострахування вже давно застосовується як ефективний інструмент розвитку агробізнесу, в Україні страхування ризиків сільського господарства все ще знаходиться на стадії розвитку
Горіхівництво залишається чи не найприбутковішим напрямком садівництва
Цікавість до горіхівництва як до прибуткового бізнесу зростає. Про особливості цього сегменту розповідає директор Інституту горіхоплідних культур Віталій Радько.     

1
0