Спецможливості
Новини

Оператори світового агроринку стурбовані введенням Індією мита на горох

10.05.2018
1462
Оператори світового агроринку стурбовані введенням Індією мита на горох фото, ілюстрація
Уряд Індії повідомив про введення 50% мита на імпорт гороху через низькі внутрішні ціни на зернобобові культури, пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.
 
Індія закуповує горох переважно з Канади, Росії, США, Франції та України. Мито буде діяти для партій, які ще не пройшли митну перевірку.
 
Введення Індією 50% мита на імпорт гороху на ринку зернобобових культур створило занепокоєння всіх операторів агроринку, Сільгоспвиробники чекають також посилення заходів на ввезення і інших зернобобових - сочевиці і нуту. Щорічно Індія імпортує близько 5 млн тонн зернобобових культур, що становить близько 31% світової торгівлі всіма зернобобовими (близько 17 млн тонн в 2017 р за прогнозами Міжнародної зернової ради).
 
За підсумками 2017 року імпорт гороху в Індію становитиме 40% світової торгівлі цією культурою. Суттєвою є також і частка решти культур - частка закупівель сочевиці в світовій торгівлі становить 24%, а нуту - 36%, що закономірно викликає занепокоєння виробників про подальші перспективи збуту.
 
Крім того, з 16 листопада 2017 року уряд Індії скасував заборону на експорт всіх видів зернобобових з Індії. Незабаром планується внести зміни в експортно-імпортну політику в сфері торгівлі бобовими. Зокрема, буде введена система квотування, попередня реєстрація, розроблена імпортна тарифна сітка залежно від обсягів врожаю, попиту, внутрішніх і світових цін, а також обсягів світової торгівлі. Таким чином, уряд країни дозволить фермерам продавати свій врожай за прийнятними цінами і буде стимулювати розширення площ сівби під зернобобовими.
 
Канада продовжує працювати з Індією з питань імпортних мит. Також, згідно зі свідченнями прем'єр-міністра Індії під час особистої зустрічі з прем'єр-міністром Канади, питання про скасування вимоги щодо фумігації метил бромідом має бути вирішене для Канади до кінця грудня 2018 р.

Інтерв'ю
Жнивна кампанія в Україні на стадії завершення. За прогнозами Україна має зібрати врожаю всіх сільськогосподарських культур в межах 70 млн тонн. Жнива на сході та півдні завершуються, захід України внаслідок дощів дещо із затримками збирає... Подробнее
На сьогодні органічне виробництво — це один із пріоритетних напрямів і перспективний бізнес для розвитку малого фермерства в нашій державі. З-поміж них — фермерське господарство «Дона Олексія Пилиповича», очільник якого хоче не тільки... Подробнее

1
0