Спецможливості
Новини

Близько шести тисяч аграріїв вимагають відставки Ситника, звинувачуючи його в тиску на український бізнес

20.02.2020
684
Близько шести тисяч аграріїв вимагають відставки Ситника, звинувачуючи його в тиску на український бізнес  фото, ілюстрація

Співробітники компаній «Укрлендфармінг» і «Авангард» вийшли захистити 27 тисяч робочих місць. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНІАН.

Близько шести тисяч працівників аграрних холдингів «Укрлендфармінг» і «Авангард» вимагали відставки директора Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника, який чинить тиск на український бізнес, який дає 27 тисяч робочих місць людям на селі. 

Протестуючі зібралися під Кабінетом міністрів України та закликали уряд припинити тиск силових органів на підприємства і прискорити звільнення Ситника, якого занесено до національного реєстру корупціонерів.

Люди приїхали практично з усієї України – підприємства працюють у 600 населених пунктах 22 областей країни. Аграрії передали письмове звернення зі своїми вимогами представникам Кабміну, які вийшли до мітингувальників на їх прохання. Також співробітники компанії підготували коробку яєць, на кожному з яких був написаний слоган "Ситника — геть!", однак і в НАБУ, і в Кабміні відмовилися прийняти подарунок.

Раніше мітингувальники прийшли під офіс НАБУ, однак ніхто не вийшов, щоб почути їх вимоги. 

Як повідомила операційний директор "Укрлендфармінга" Галина Ковток, на сьогоднішній день робота компанії дестабілізована. Детективи НАБУ проводять обшуки і допитують співробітників, які не мають поняття, як їх робота пов'язана з особистими мотивами Ситника перешкоджати успішному бізнесу.

За її словами, люди бояться, що їх позбавлять робочих місць будинку і змусять емігрувати на заробітки в сусідні країни. 

“Наша компанія – гордість України, яка щорічно платить 2,5 мільярда податків і створює 1% ВВП країни, і вона повинна бути почута. Ситник сьогодні до нас не вийшов і зачинив двері перед нашими співробітниками. Ці люди борються за свої сім'ї, люблять Україну і хочуть тут працювати, і вони не дозволять, щоб амбіції однієї людини все це зруйнували. Не можна тримати на такій посаді корупціонера, тому ми закликаємо прем'єр-міністра: доведіть справу до кінця", — сказала вона, передавши вимоги аграріїв співробітникам Кабміну. 

Пізніше протестуючі перейшли під Верховну Раду, де повторили свої вимоги прискорити звільнення Ситника з посади директора НАБУ. В їх підтримку виступили декілька народних депутатів.

Як повідомив нардеп від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко, половина Верховної Ради підтримує відставку директора НАБУ.

“Ви хочете захистити свої зарплати, свої сім'ї і свої робочі місця, щоб продовжувати годувати всю країну і весь світ — це правильно, і всі ми разом будемо працювати над цим. Після вашого попереднього мітингу депутати зібрали 216 голосів за звільнення корупціонера – це більшість Верховної Ради. Це питання потрібно довести до кінця, Ситника — у відставку!", — прокричав він зі сцени.

 

Інтерв'ю
FAO не тільки переймається питанням, як нагодувати людство, а й намагається спрогнозувати прийдешнє АПК. Яким буде сільське господарство через 10 років, розповідає експерт FAO, українець Андрій Ярмак.
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0