Спецможливості
Новини

Близько 800 тис. га озимих зернових треба пересівати

03.03.2020
1731
Близько 800 тис. га озимих зернових треба пересівати  фото, ілюстрація

З огляду на стан озимих культур восени 2019 року, умови перезимівлі, результати відрощування зразків культур, прогноз погоди, очікується, що загальна площа озимих зернових культур, що вимагають пересіву або підсіву, складе, за агрометеорологічними розрахунками, близько 0,8 млн га.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінекономіки.

У повідомленні зазначено, що стан посівів озимих на початок перезимівлі був наступним: з посіяних 7,6 млн га озимих зернових культур сходи були отримані на площі 7,3 млн га (96%), з них в доброму та задовільному стані – 6,1 млн га (84%), слабкі посіви – 1,2 млн га (16%).

За експертними оцінками і за даними маршрутних обстежень посівів гідрометеорологічними станціями (проведені в кінці 2019), в хорошому і відмінному стані перебувають 57% площ (2018 – 56%), задовільному – 31% площ (2018 – 35%). На 12% площ посіви були слаборозвинені.

Найгірше оцінювався стан озимих культур у Черкаській і Одеській областях.

Протягом зимового періоду озимі перебувала переважно в стані неглибокого зимового спокою.

У західних, південних, місцями центральних областях повноцінне відновлення вегетації зимуючих культур розпочалося в кінці другої декади лютого.

Структура посівних площ ярих культур під урожай 2020 року відповідає 2019 року, або буде трохи коригуватися за результатами перезимівлі озимих культур.

Довідка: озимими зерновими під урожай 2020 року в Україні засіяно 8951,8 тис. га, що на 0,1% більше в порівнянні з попереднім роком.

 

Інтерв'ю
Родіон Рибчинський, голова асоціації «Борошномели України»
Український ринок борошна незважаючи на негативні тенденції розвивається, для продукції відриваються кордони нових країн, а підприємства будують та оновлюють свої потужності. Про життя борошномелам
Уявити розвиток будь-якого бізнесу без активного впровадження інформаційних технологій сьогодні неможливо. Вирощування сільськогосподарської продукції на відміну від промислових процесів вкрай чутливо до багатьох непередбачуваних факторів... Подробнее

1
0