Спецможливості
Новини

Один з провідних експертів з ягідництва в Україні зберігає віру в жимолость

24.10.2018
1736
Один з провідних експертів з ягідництва в Україні зберігає віру в жимолость фото, ілюстрація

Засновник компанії «ФруТек» Олег Босий, який є одним з провідних експертів з ягідництва в Україні, зберігає віру в жимолость. Про це пише www.propozitsiya.com з посиланням на East-Fruit.com.

 "Моє ставлення до перспектив жимолості було досить скептичним. Колись ми вирощували від 20 до 30 тис рослин щорічно і поставляли їх в основному операторам аматорського ринку - підприємствам, які упаковують саджанці для подальшого продажу в супермаркети чи садові центри, або розсилали поштою садівникам-городникам.В основному це стосувалося старих сортів польської та російської селекції, які не відрізнялися ні технологічністю, ні смаковими якостями. Однак, після того, як у мене з'явилася можливість побачити нові сорти і технології - я дійсно повірив, що у цієї культури можуть бути непогані перспективи ", - розповів Олег Босий.

За словами Олега, конкурувати з іншими ягідними культурами найближчим часом вона навряд чи зможе. Адже селекція найбільш поширенішої ягідної культури, такої як суниця садова або ананасна, почалася близько 200 років тому, а малини - ще раніше. Така, надзвичайно популярна зараз культура як чорниця високоросла або лохина має майже столітню історію.

Тому обсяги вирощування цих культур ще довго залишатимуться поза конкуренцією. Олег Босий впевнений, що вже найближчим часом жимолостю всерйоз зацікавиться переробна промисловість. Це культура, яку можна вирощувати по відносно бюджетній технології з мінімальним застосуванням добрив, практично без використання засобів захисту, і збирати механізовано.

А за біохімічним складом ягода цілком успішно може конкурувати з дикоростучою чорницею, доступність якої залежить від погодних умов і наявності збирачів. Крім того, жимолость нарешті включили в ЄС до переліку харчових продуктів. Тому, ймовірно, через кілька років зможемо побачити її на полицях європейських супермаркетів.

Інтерв'ю
14-15 березня в Одесі пройшов черговий конгрес "Органічна Україна". Органічне землеробство, як і кожне явище, має як своїх прихильників, так і своїх противників. І у тих, і у інших є свої аргументи. Тож сьогодні редакція сайту «Пропозиція... Подробнее
Трохи історії… SDHI — це новітній клас фунгіцидів (інгібіторів сукцинатдегідрогенази), що належать відповідно до FRAC до групи 7. Препарати цього класу фунгіцидів почали з'являтися на ринку в кінці 1960-х років. Однак більш сучасні SDHI,... Подробнее

1
0