Спецможливості
Новини

Один з найбільших українських виробників ягід шкодує, що посадив жимолость

03.10.2018
3528
Один з найбільших українських виробників ягід шкодує, що посадив жимолость фото, ілюстрація
«Якби ми починали ягідний бізнес заново, ми взагалі б не садили жимолость», - заявив керівник компанії «Українська ягода» Тарас Баштанник. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.
 
«Це ягода, яка не має ніяких перспектив на ринку. Ті, хто говорить інакше, як правило, просто зацікавлені продати вам саджанці. Зараз, спробувавши попрацювати з цією ягодою, я розумію, що ні через п'ять, ні через десять років прибутку вона не принесе», - продовжує Тарас Баштанник.
 
«У нас в господарстві жимолость займає 5 га, і її нікуди подіти не тільки в Україні, але і в світі. Наприклад, одна велика мережа супермаркетів, з якої я працюю, може продавати в сезон по 30 тонн лохини на тиждень. Вони не змогли продати в мережі 300 кг жимолості в цьому році, просто немає продажів. У європейців немає такого продукту, навіть з коректним перекладом назви виникають проблеми. Що стосується споживання, то я працюю з великими європейськими імпортерами і 70% з них взагалі не знають такої культури, а 30% чули, але не знають, що з нею робити», - зазначає керівник «Української ягоди». Тому він радить забути про експорт, по крайней мере, на найближчі кілька років.
 
Також він не рекомендує садити жимолость, а тим, хто вже її посадив - радить корчувати, міняти на інші. «Власники ягідних плантацій часто не хочуть визнавати свої помилки. Ось ягода нерентабельна, а вони продовжують сліпо вірити в неї. Я знаю господарства, які заклали і по 100 гектарів жимолості. Теж саме і з смородині: ми визнали помилку, викорчували її, а інші вперто продовжують її ростити, навіть собі на збиток», - коментує Т. Баштанник.
 
А інтерес до жимолості, що спостерігався останнім часом, він пояснює тим, що є компанії, які вирощують або імпортують саджанці в Україну і продають їх, а люди ведуться на їх рекламу і купують. «Проблема в тому, що нашим фермерам легко навіяти щось. Спочатку була мода на смородину, люди масово купували, потім ціна просіла, і до цієї культури не повернуться, як мінімум, наступні 5 років, сенсу немає, потім всі різко «полюбили» малину, висаджували, а тепер корчують - адже в цьому році брали по 8 грн/кг (0,25 євро) від населення, ягода не варта зусиль», - коментує Тарас Баштанник. Також він констатує: «Ось, спробували таким же чином просунути жимолость на ринку - не вийшло, покупець не оцінив ягоду, вона досить незвичайна за смаком. Немає сформованої культури споживання».
 
«Зараз багато говорять про обліпиху, порічку, так що ми в очікуванні нових таких же «бумів». Хоча, якщо ви подивитеся, які саме підприємства просувають ці культури, то все стане ясно», - резюмував Т. Баштанник.

Інтерв'ю
Олександр Карпенко, директор із маркетингу та технічної підтримки компанії «Адама Україна»
Агрохімічний ринок в Україні нібито великий з чималою кількістю учасників, але водночас усі одне одного знають, і події, які відбуваються на ньому, дуже швидко стають темами для активного обговорення.
КАБП
Завдяки проведенню реформ, Україна сьогодні має найбільший за останній час інвестиційний потенціал. До найважливіших міжнародних партнерів України належить Канада.

1
0