Спецможливості
Новини

Обсяги крадіжок зерна на "УЗ" з одного вагону можуть досягти 15-35 т

05.04.2017
1660
Обсяги крадіжок зерна на "УЗ" з одного вагону можуть досягти 15-35 т фото, ілюстрація
Існує неофіційний наказ усім начальникам припортових станцій, де може бути виявлено крадіжку: під загрозою звільнення не виділяти представників залізниці, наприклад, приймальників, для складання комерційних актів та фіксації фактів крадіжки вантажу під час перевезення

Ситуація з нестачею вантажу при перевезеннях зернових вантажів "Укрзалізницею" катастрофічна, адже обсяги перевезень зернових вантажів залізницею становлять в даний час понад 30 млн т. Про це розповів генеральний директор ТОВ «ТЕП Вертикаль» Олег Бурлаченко, пише propozitsiya.com з посиланням на agroportal.uа.

За його словами, частина відправників аграрних вантажів укладають договори з експедиторськими компаніями, в яких зазначено, що експедитор бере на себе 100%-у відповідальність за можливу виявлену недостачу вантажу при перевезенні, за винятком норми - 0,5%. В даному випадку всі збитки лягають на плечі експедитора. "На жаль, залучення приватних охоронних фірм не завжди можливо, тому що вартість перевезення часом не витримує надбавку за охорону, багато замовників не йдуть на це, і вагони відправляються на їх страх і ризик", - пояснює експерт.

За його словами, як правило, під охорону ставляться вагони з більш дорогим зерном - насінням, соєю, рапсом. Кукурудза переважно йде без охорони. "Але в такому випадку картина сумна. Середня статистика по нашій організації: при відправленні в місяць 150-200 тис. т зернових вантажів - це 2300-3000 вагонів - крадіжки становлять 30-60 т, тобто фактично кожен місяць ми несемо прямі збитки в розмірі 300-700 тис. грн. у будь-якому випадку, перевезення зерна з охороною, яка організована самим експедитором-вантажовідправником, обійдеться дешевше, ніж втрати від крадіжок на залізниці", - говорить О. Бурлаченко.

Експерт підкреслює, що за Статутом залізниці, вантаж вважається доставленим без втрати, якщо всі 7 ЗПУ, встановлені вантажовідправником при відправленні і зазначені в залізничній накладній, цілі та неушкоджені. Вагон може прийти напівпорожній, а в останні місяці обсяги крадіжок з одного вагона часом досягали 15-35 т. При цьому пред'явити претензію залізниці і скласти комерційний акт за фактом крадіжки в рамках існуючого Статуту залізниці неможливо.

У цього дві причини. Перша - немає формальних ознак: все ЗПУ цілі та неушкоджені. Адже зловмисники за допомогою ломів і домкратів віджимають кришки люків, вбивають дерев'яні клини - і зерно прокидається в зазор на попередньо розстелений брезент. Коли ж клини вибивають, кришка люка повертається у вихідну позицію і зерно припиняє сипатися, залишається тільки розчавлене ​​зерно в стику кришок люка. Розкрадений вагон прибуває в порт зі справними і цілими ЗПУ.

Друга причина - пред'явити претензію, за тим же Статутом, має право тільки одержувач вантажу, але одержувач і відправник - це різні суб'єкти господарювання, і їх інтереси не завжди збігаються. За фактом вагон може прийти порожній, але з цілими ЗПУ, і це значить, що залізниця виконала договір перевезення.

Крім того, існує неофіційний наказ усім начальникам припортових станцій, де може бути виявлено крадіжку: під загрозою звільнення не виділяти представників залізниці, наприклад, приймальників, для складання комерційних актів та фіксації фактів крадіжки вантажу під час перевезення. Факти фіксації крадіжок із залученням Торгово-промислової палати і подальшим зверненням до поліції мають нульовий результат, якщо і порушується кримінальна справа, то тільки «за фактом», а не стосовно конкретних осіб.

Інтерв'ю
Земельна реформа аж ніяк не завершилася з прийняттям закону про обіг сільськогосподарських земель. Вона потребує прийняття супутніх законів та підзаконних актів, що забезпечать функціонування ринку землі. Про долю цих законів і... Подробнее
У Нідерландах існує сумна приказка: «Фермерові належать тільки його жінка й діти, все інше на фермі належить банку». Тобто, банки понавидавали всім фермерам аж до найменших стільки кредитів, скільки

1
0