Спецвозможности
Новости

Обмежуючи експорт, країни поглиблюють глобальну продовольчу кризу

02.05.2022
280
Обмежуючи експорт, країни поглиблюють глобальну продовольчу кризу фото, иллюстрация

З початку року країни світу ввели загалом 47 обмежень на експорт продуктів харчування та добрив — 43 із них було введено після вторгнення росії в Україну.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «The New York Times».

Україна обмежила експорт соняшникової олії, пшениці, кукурудзи, росія заборонила продаж добрив, цукру та зерна. Індонезія, яка виробляє більше половини світової пальмової олії, припинила вихідні поставки. Туреччина припинила експорт вершкового масла, яловичини, баранини, кови, кукурудзи та рослинної олії.

За їх прикладом послідували всі країни експортного шляху української пшениці та великі імпортери на кшталт Лівану, Алжиру та Єгипту.

Зараз продуктові магазини в Іспанії, Греції та Великій Британії обмежують продаж борошна або олії. 
Через обмеження експорту добрив Китаєм та рфією такі експортери сільськогосподарської продукції, як Бразилія, які ці добрива споживають, теж стикаються з проблемами виробництва олії та зернових.

Найбільше постраждають бідні країни Близького Сходу та Африки на південь від Сахари, які залежать від імпорту продовольства, а ситуація може спорожнити полиці магазинів так, як це було в період початку пандемії.

За оцінками Світового банку, цього року ціни на пшеницю зростуть більш ніж на 40 %, на іншу сільськогосподарську продукцію — майже на 20 %.

В СОТ закликали членів торгової групи утримуватися від обмеження експорту та ділитися будь-якими буферними запасами продовольства, щоб спробувати утримати ціни від різкого зростання.

Интервью
Новая климатическая политика ЕС и международных организаций вызвала беспокойство широких кругов производителей по всему миру. Ведь она требует закрыть целые отрасли. И хотя речь идет прежде всего о добыче полезных ископаемых, энергетике и... Подробнее
Николай Сафонов
Потенциал роста органического сегмента велик, его доля может достигнуть 5-10%. Но пока что в Украине на него приходится это менее 0,1% от общего потребления продуктов питания. И произойти это может в ближайшие 5-10 лет. Многое зависит от... Подробнее

1
0