Спецможливості
Новини

Обсяги випуску аграрних розписок за минулий рік більш ніж подвоїлись

07.02.2020
730
Обсяги випуску аграрних розписок за минулий рік більш ніж подвоїлись фото, ілюстрація
Кирило Мухомедзянов

За 2019 рік в Україні видано 1706 аграрних розписок на суму 11,8 млрд грн.

Про це розповів спеціаліст Проекту «Аграрні розписки в Україні» Кирило Мухомедзянов в ході «круглого столу» з представниками ЗМІ, який відбувся 6 лютого в Києві, пише propozitsiya.com.

Це більш ніж удвічі перевищує показники 2018 року, коли було видано 669 розписок на 5,2 млрд грн. Всього ж за увесь час функціонування в Україні механізму аграрних розписок, за даними Проекту, було випущено 2767 подібних документів на загальну суму 19,5 млрд грн.

Також у ході «круглого столу» повідомили, що 90% господарств, які видавали розписки, належать до сегменту малого й середнього бізнесу. 67 аграрних розписок на суму 14 млн грн видали господарства Донбасу, яких банки найменш охоче кредитують. Аграрні розписки вже видаються під 37 різних культур, зокрема, під органічну продукцію 5 культур.

Керівник регіонального офісу Міжнародної Фінансової Корпорації в Україні, Білорусі та Молдові Джейсон Пеллмар додав, що минулого року завдяки новому валютному регулюванню аграрні розписки стало можливим видавати нерезидентам, залучаючи в такий спосіб більш дешеве закордонне фінансування. Вже видано 10 таких міжнародних розписок, завдяки чому у трьох європейських нерезидентів залучено 100 млн грн.

Як додала аналітик проекту Катерина Кисла, минулого року зафіксовані перші дефолти (факти неспроможності господарств своєчасно розрахуватися) по аграрних розписках. За її словами, кількість таких дефолтів не перевищує 1% всіх аграрних розписок, що є дуже хорошим показником, який свідчить про сумлінність українських аграріїв. У випадках дефолтів завдяки можливості позасудового виконання на користь кредиторів останні мали змогу від слідкувати, де знаходиться їхня застава, і оперативно так без проблем її отримати. Як вважає Катерина Кисла, це сприятиме посиленню інтересу кредиторів до використання аграрних розписок.

Втім, не завжди господарства, які не змогли вчасно розрахуватися, втрачали заставу: у деяких випадках сторони домовилися про реструктуризацію заборгованості.

 

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Інтерв'ю
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее

1
0