Спецможливості
Новини

Обсяг ринку доставки готової їжі в Україні перевищив $230 млн

05.05.2017
1560
Обсяг ринку доставки готової їжі в Україні перевищив $230 млн фото, ілюстрація
В Україні 60% населення або понад 25 млн осіб користуються інтернетом. Близько 15-16% з них або 4 млн українців замовляють їжу в інтернеті. Ринок замовлень їжі через інтернет з ресторанів і служб доставки можна оцінити в $230 млн в рік

В умовах фінансової нестабільності та кризи інтерес до доставки їжі додому в українців тільки посилився. Такого висновку дійшов співзасновник компанії Poster Родіон Ерошек, пише propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

Популярність замовлення готової їжі зростає з кожним роком, і вже зараз ця категорія входить в топ-15 товарів, які купують в інтернеті. В Україні 60% населення або понад 25 млн осіб користуються інтернетом. Близько 15-16% з них або 4 млн українців замовляють їжу в інтернеті. Ринок замовлень їжі через інтернет з ресторанів і служб доставки можна оцінити в $ 230 млн в рік. За підрахунками Poster, за останні 12 місяців попит на замовлення їжі додому виріс більш ніж на 35%.

Замовляють готову їжу в інтернеті переважно молоді люди до 35 років з досить високим рівнем доходів - понад 10 тис. грн. Це також пов'язано з тим, що люди більш старшого покоління і ті, які мають сім'ї, звикли готувати їжу вдома.

В онлайні працює близько 10% всіх українських ресторанів - близько 1 400 закладів. Але оскільки розвивається культура замовлення через сайти і мобільні додатки, багато рестораторів замислюються про вихід в онлайн або для підвищення продажів, або для зміцнення лояльності своїх клієнтів.

Експерт звернув увагу на те, що відбувається також еволюція способу замовлення їжі додому. "Два-три роки тому українці, замовляючи їжу додому, частіше дзвонили в ресторан по телефону, ніж користувалися сайтом або мобільним додатком. Сьогодні, за даними нашої компанії, вибираючи спосіб замовлення їжі, 65% українців користуються сайтом, на колл-центр припадає близько 15% заявок", - говорить Р. Єрошек.

Інтерес і зручність зміщується на користь сайтів, а в майбутньому - мобільних додатків. Широкий розвиток отримали і мультисервіси доставки їжі, які працюють з рестораторами за комісію, забезпечуючи їм більш-менш стабільний приплив замовників.

Ключові слова: доставка еды

Інтерв'ю
З кожним роком український агробізнес стає більш інноваційним, високотехнологічним та складним. Такі глобальні зміни у колись звичному й традиційному для України секторі вимагають від управлінця нових підходів до ведення бізнесу й... Подробнее
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів

1
0