Спецможливості
Новини

Потрібен дощ: Одеська область ризикує втратити значну частину врожаю ярих через небувалу посуху

13.04.2020
1510
Потрібен дощ: Одеська область ризикує втратити значну частину врожаю ярих через небувалу посуху фото, ілюстрація

Фермери Одеської області б'ють на сполох: ще тиждень-півтора без дощів, і з урожаєм озимих можна попрощатися.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dumskaya.

Зазвичай аграрії півночі регіону починають посівну кампанію ближче до середини квітня, однак у цьому році вони стартували у третій декаді березня: треба встигнути використати залишки вологи, яка збереглася з зими.

«За великим рахунком минулий рік теж був важкий: коли сіяли озимі, дощів не було, — але зараз ситуація набагато гірша. Ще сім-десять днів, і процес буде незворотним – урожай загине. Відверто кажучи, я в своєму житті такого не пам'ятаю, та й старожили теж», — поділився своїми тривогами фермер з Балтського району Євген Кіфоренко.

У північних районах ситуація ускладнюється ще й тим, що на додачу до посухи не так давно тут були заморозки до 9 градусів морозу, що теж завдало удару по майбутньому врожаю. В результаті фермери не наважуються давати прогнози на майбутнє.

Непроста ситуація склалася і на півдні області, в Бессарабії. Так, мер Кілійської об'єднаної територіальної громади Павло Бойченко теж говорить про те, що дощ просто життєво необхідний.

«Положення ще не критичний, але вже на межі такого. А от якщо ми втратимо ранні зернові, то виникне колосальна проблема. При подібному розкладі збанкрутує ряд фермерів, буде невиплата пайових. Потрібен хороший дощ, щоб просочити ґрунт хоча б на 15 сантиметрів – зараз це вкрай важливо, оскільки зернові якраз набирають сили. Ще тиждень тому поля виглядали зеленими і красивими, сьогодні вже інша картина», — розповів він нашому кореспонденту.

У разі загибелі частини врожаю фахівці прогнозують підвищення ціни на зерно до 8 тисяч гривень за тонну (зараз — приблизно 6500 гривень) і, як наслідок, подорожчання хлібобулочної продукції — і це в розпал економічної кризи.

Держава на ситуацію поки ніяк не реагує, хоча мова йде про продовольчу безпеку.

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее

1
0