Спецможливості
Інтерв'ю

Нові препарати від компанії «Нертус»

16.11.2018
7615
Нові препарати від компанії «Нертус» фото, ілюстрація

Компанія «Нертус» активно розвиває два напрямки. Перший — насінництво гібридів соняшнику й кукурудзи сербської селекції. Другий — ЗЗР та мікродобрива. На сьогодні в портфелі компанії «Нертус» вже 70 препаратів для зернових, зернобобових, олійних, овочевих та плодових культур і винограду. Та «Нертус» не зупиняється на досягнутому і виводить на український ринок нові препарати — на цей раз не ЗЗР чи добрива, а засоби для підвищення ефективності дії пестицидів. Детальніше про новинки ми розпитали фахівця з ПАР (поверхнево активних речовин) компанії «Нертус» Світлану Репринцеву.

 

 

 

 

Як якість води впливає на ефективність ЗЗР?

Незважаючи на розвиток науки та досягнення техніки, вирішальним фактором при обробці рослин засобами захисту може бути саме якість води. Основними проблемами, пов’язаними з якістю води є  лужність води,  жорсткість води та низький показник змочуваності листової поверхні. Всі ці фактори негативно позначаються на стійкості ЗЗР та їх ефективності.

Наприклад, молекула ЗЗР, що знаходиться в активній формі, потрапляючи в робочий розчин з високим показником рН або в воду з високим вмістом розчинних солей кальцію і магнію, переходить в неактивну форму, не здійснюючи при цьому потрібного впливу, що тим самим зводить до нуля ефективність ЗЗР. Також, не дивлячись на використання якісних ЗЗР, дуже часто не вдається досягти бажаного результату, оскільки структура поверхні листка багатьох рослин не дозволяє краплі препарату затриматися і проникнути в середину, тим самим не даючи можливості ЗЗР спрацювати. Саме для вирішення цих проблем, спеціалістами нашої компанії було розроблено три нових препарати: "рН-коректор", "dH-коректор" та "Theta-коректор".

 

На ринку багато препаратів, які одночасно вирішують проблеми лужності та жорсткості води, чому Ви пропонуєте два окремих препарати?

Препарати, які представлені на ринку, не здатні вирішити всього діапазону проблем, з яким стикається аграрій, використовуючи воду з різних джерел. Зазвичай, виробники таких препаратів беруть середні показники, зокрема, діапазону жорсткості, і такі засоби не є ефективними для корекції показників і жорсткості, і рН. Крім того, ці препарати виготовлені на основі фосфорної, лимонної або полімалеїнової кислоти, і не здатні вирішувати кілька завдань одночасно. Так, наприклад, вони добре справляються зі зниженням рН, але разом з тим утворюють нестійкі комплекси з магнієм і кальцієм, а тому не рятують бакову суміш від дезактивації. У наших препаратах ми зробили акцент на конкретних проблемах і грунтовних шляхах їх вирішення. «рН-коректор» повністю орієнтований на вирішення проблеми лужності води, а додатковими його функціями є також пом'якшення води і зниження поверхневого натягу, «dH-коректор» завдяки спеціальному секверстранту, який утворює надміцні комплекси з солями жорсткості, вирішує проблему жорсткої води в найбільш повному діапазоні можливих значень, а додатковою його функцією є зниження поверхневого натягу.

 

Чому саме такі назви Ваших препаратів «рН-коректор», «dH-коректор» та «Theta-коректор»?

Назви препаратів повністю відображають їх призначення. «рН-коректор» – препарат для корекції кислотності води, оскільки рН — це величина, що показує ступінь кислотності. «dH-коректор» — препарат, що нейтралізує солі жорсткості та пом’якшує воду, адже dH — це показник жорсткості води. «Theta-коректор» — препарат, що збільшує площу ефективного контакту бакової суміші з листовою поверхнею за рахунок зменшення крайового кута змочування (θ — theta).  

 

Як покращують ефективність ЗЗР адюванти?

Завдяки застосуванню «рН-коректора» молекула ЗЗР, потрапляючи в робочий розчин з нормальним показником рН, залишається в активній формі. Препарат завдяки оригінальному складу має здатність знижувати рН води та бакової суміші, пом'якшувати воду та зменшувати поверхневий натяг.

Підкислюючий ефект здійснюється через знищення надлишку іонів-гідроксилу (ОН-) і перетворення їх у воду. Застосування рН-коректора для води допомагає уникнути руйнування (гідролізу) ЗЗР, зберігаючи їх високу ефективність і надійність, незалежно від початкового рН води або бакової суміші.

Застосування «dH-коректора» дозволяє знижувати до прийнятного рівня або зводити нанівець негативну дію солей жорсткості (кальцій Са+2 і магній Mg+2) на ефективність ЗЗР. Ефект нейтралізації іонів солей жорсткості базується на утворенні надміцних хелатних сполук з секверстрантом, який входять до складу препарату. Після утворення хелатного з'єднання, іони Са+2 і Mg+2 більше не здатні взаємодіяти з компонентами ЗЗР, що забезпечує їх 100%-ву дію і дозволяє досягти максимальної ефективності.

Застосування «Theta-коректора» дозволяє збільшити площу ефективного контакту на 100-500% та збільшити ефективність ЗЗР. Унікальна кремнійорганічна основа засобу дозволяє  показувати його максимальну ефективність (зниження поверхневого натягу).

 

Яких заходів безпеки слід дотримуватись під час роботи з адювантами?

Ад'юванти відносяться до малонебезпечних препаратів і не вимагають спеціальних запобіжних заходів. Роботи з ад'ювантами проводять з використанням комплекту захисного одягу, який застосовується при роботі з ЗЗР і добривами.

 

Які переваги роботи саме з Вашою компанією Ви можете запропонувати клієнтам?

Наша компанія працює на ринку України вже майже 20 років. Асортимент фірмових препаратів НЕРТУС® включає більше 70 зареєстрованих ЗЗР та мікродобрив. Окрім високої якості наших препаратів, в нас ще є велика кількість оригінальних препаратів, не представлених раніше на ринку України. Крім цього, для наших клієнтів в нас безкоштовно працює високотехнологічна науково-виробнича лабораторія, атестована на виконання наступних робіт:

- аналіз насіння с.-г. культур (зернових, зернобобових, олійних, технічних, овочевих, баштанних, кормових культур, медоносних трав):

   - визначення енергії проростання і схожості насіння;

   - визначення маси 1000 насінин;

   - визначення зараженості насіння хворобами;

   - визначення пошкодження та заселеності насіння шкідниками;

- аналіз рослинних проб зернових, зернобобових, овочевих культур і соняшнику:

   - визначення ураженості рослин хворобами;

   - визначення пошкодження рослин шкідниками.

- аналіз води: рН, солі жорсткості.

Крім того, з 2017 р лабораторія проводить функціональну діагностику мінерального живлення рослин, що дає змогу виявляти і контролювати потребу рослин в 14 макро- і мікроелементах.

Попередня стаття
Наступна стаття

Інтерв'ю
Щорічні демонстраційні поля та заходи, які компанія «Сингента» вже багато років проводить на базі потужних й авторитетних господарств в Україні, стали доброю традицією. Зустрічі та живе спілкування фахівців безпосередньо на полі є вкрай... Подробнее
Валентина Потапова
Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. Популярності компанії... Подробнее

1
0