Спецможливості
Новини

Нове добриво з квантовими точками підвищує врожайність салату на 50%

22.08.2017
1961
Нове добриво з квантовими точками підвищує врожайність салату на 50% фото, ілюстрація
Китайські вчені винайшли спосіб виробництва недорогого біосумісного добрива з вуглецевими квантовими точками, яке отримують з пилку ріпаку

Китайські вчені винайшли спосіб виробництва недорогого біосумісного добрива з вуглецевими квантовими точками, яке отримують з пилку ріпаку. У роботі, опублікованій в журналі ACS Omega, йдеться про те, що застосування вуглецевих точок в гідропонічно вирощеному салаті підвищує врожайність останнього на 50%, пише propozitsiya.com з посиланням на fertilizerdaily.ru.

Маючи виняткові механічні, теплові, оптичні та електричні властивості, вуглецеві наноматеріали зазвичай асоціюються зі складними пристроями. Проте, ці матеріали також потенційно можуть мати і сільськогосподарське застосування - деякі дослідження показують, що їх застосування збільшувало ріст рослин.

Однак, проблема даної концепції полягає в тому, що багато наноматеріалів є досить дорогими і зазвичай мають сильне забруднення металами. В якості більш безпечнішої альтернативи, вчені Юнгліанг Ліу, Бінгфу Лей і їх колеги вдалися до використатиння вуглецевих точок, які, згідно з попереднім дослідженням, є біосумісними.

Вченим вдалося синтезувати вуглецеві точки шляхом розкладання і нагріву пилку ріпаку. Отримана висока продуктивність добрива вийшла досить дешевою - лише 3 центи/г.

Під час випробування нового добрива на салаті з'ясувалося, що живильний розчин з 30 мг добрива і 1 л води збільшує врожайність рослини на 50%.

Крім того, оскільки вуглецеві точки є флуоресцентними, дослідники мають можливість відслідковувати рух речовин за допомогою ультрафіолетового світла. Згідно з їхніми спостереженнями, речовини концентруються переважно в листках. Також було встановлено, що використання нового добрива не змінює кількості вітаміну С, білків і розчинних цукрів в рослині.

Фінансіровали наукові роботи: Національний фонд естесвенно наук Китаю, Проект планування науки і технологій провінції Гуандун, Проект науки і технологій Гуанчжоу, Фонд природничих наук Гуандуна і Фонд кращих талантів і вищої освіти провінції Гуандун.

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
координатор проекту "Купуймо разом!" Томаш Будзяк
Сільське господарство відноситься до тих галузей, де об'єднання може принести до значного підвищення конкурентноздатності. За ініціативи найбільшої в Польщі гастрономічної закупівельної групи Horeca GGZ в Україні буде створена вітчизняна... Подробнее

1
0