Спецможливості
Агробізнес

Новинки в портфелі гібридів соняшнику компанії «Сингента»

11.09.2018
5417
Новинки в портфелі гібридів соняшнику компанії «Сингента» фото, ілюстрація

Геннадій Малина, канд. с.-г. наук,менеджер з маркетингу олійних культур, компанія «Сингента»

Україна — виробник соняшнику і соняшникової олії номер один у світі. В останні роки площі під соняшником у нашій країні становлять понад 6 млн га, що забезпечує 32 % світового обсягу насіння соняшнику. Отже, соняшник — одна з найважливіших і найприбутковіших культур у сільському господарстві України, тому його вирощування постійно інтенсифікується.

Звичайно, критерії вибору гібридів залежно від регіону й умов вирощування різні. Компанія «Сингента» має велике портфоліо високопродуктивних гібридів соняшнику, адаптованих до різних напрямів і технологій вирощування (класичні, високоолеїнові, Clearfield®, Clearfield® Plus, HTS, високоолеїнові для Clearfield®), різних груп стиглості — від ранньостиглих до середньопізньостиглих. Багатий асортимент гібридів дає змогу обрати необхідний гібрид для певної зони.

У 2018 році «Сингента» вивела на ринок нове покоління гібридів. У класичному сегменті компанія представила два нові гібриди соняшнику — Алькантара та СИ Едісон, у Clearfield®-сегменті — гібрид СИ Барбаті.

Багато сільгоспвиробників соняшнику на Сході і Південному Сході України вже добре знають гібрид Босфора, який уважається еталоном посухостійкості у своєму сегменті. Гідне доповнення цього сегмента — гібрид Алькантара, теж здатний протистояти новим расам вовчка в посушливих умовах. Гібрид Алькантара — це нова генетика, яка втілює неперевершену врожайність (потенціал урожайності — більше як 45 ц/га) та вихід олії в посушливих умовах до 49 %. Створений саме для умов із недостатнім зволоженням — це середньоранній гібрид з періодом вегетації 105–110 днів. Найбільша його цінність проявляється в стресових умовах, коли він демонструє кращі результати порівняно з конкурентними гібридами соняшнику. Швидке проростання й інтенсивний розвиток на початкових етапах органогенезу сприяють ефективному використанню весняної вологи, завдяки цьому формується добре розвинена коренева система, що надалі дає змогу продуктивно добувати вологу з глибших шарів ґрунту. У гібрида Алькантара — висока жаростійкість і відмінна здатність формувати повністю запилений кошик, пилок якого зберігає життєздатність за температури до 35 °С, а це на 3…4 °С вище, ніж у більшості представлених на ринку гібридів.

Гібрид Алькантара рекомендовано передусім для посушливих регіонів Півдня і Сходу України, вільних від фомопсису. Рекомендована густота до збирання — 40–45 тис./га.

СИ Едісон — середньостиглий гібрид з генетичною стійкістю до нових рас вовчка. Гібрид пластичний до умов вирощування, демонструє стабільну високу врожайність в усіх зонах вирощування. Має високий рівень посухостійкості і стійкості до несправжньої борошнистої роси. Листки у гібрида гофровані, що суттєво збільшує ефективну площу фотосинтезу і дає можливість формувати максимальний урожай та повноцінний налив навіть у складних посушливих умовах. Один із незаперечливих плюсів гібрида — високий уміст олії — до 54 %.

Для досягнення кращих результатів компанія «Сингента» рекомендує використовувати гібрид в умовах інтенсивного землеробства. Оптимальна густота на момент збирання: в посушливих умовах Південного Степу — 40–45 тис. рослин/га, в умовах Північного Степу і Лісостепу — 50–55 тис. рослин/га.

Гібрид СИ Барбаті доповнює лінійку Clearfield®-гібридів. Завдяки високій посухостійкості (рівень гібрида Санай МР) СИ Барбаті демонструє стабільні результати в регіонах з ризиками тривалої посухи, витримує низький агрофон. Генетично стійкий до вовчка раси F. З високими темпами росту на початкових етапах органогенезу.

Рекомендується для зон Південного Степу і Сходу України, вільних від фомопсису. Висока посухостійкість поєднується з високою врожайністю. Рекомендована густота до збирання — 40–45 тис. рослин/га.

Ключові слова: Соняшник

Інтерв'ю
Компанія «ТЕРРА» є одним із найбільших українських виробників круп та круп’яних виробів, до асортименту якого входить 165 видів найменувань продукції, частина з якої експортується у 67 країн. Хоч виробництво тут не припинялося ні на день,... Подробнее
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0