Спецможливості
Техніка та обладнання

Новинки на ринку плугів. Традиційна система обробітку грунту

20.03.2017
14251
Новинки на ринку плугів. Традиційна система обробітку грунту фото, ілюстрація

На сьогодні плуги є обов’язковою складовою номенклатури техніки практично всіх провідних зарубіжних і вітчизняних машинобудівних фірм, зокрема: Lemken, Amazone (Німеччина); Kuhn, Gregoire Besson (Франція); Unia (Польща); Kverneland (Норвегія); John Deere (США); Vogel-Noot, Pottinger (Австрія), ТОВ «Велес Агро ЛТД», ТОВ «ОПТІКОН», ТОВ «ВТП “Бравалюр”», ТОВ «Інтерагротек», ПАТ «Уманьферммаш» (Україна) та ін.

 

Фірма Lemken

є одним із лідерів — виробників сільськогосподарських машин, яка пропонує ринку високоякісні оборотні плуги: навісні Opal (1–3 корпуси), Europal та Variopal (2–7 корпусів), Juwel (5–7 корпусів), напівнавісні плуги Eurodiamant і Varidiamant (5–10 корпусів), напівпричіпні плуги Eurotitan, Varititan (6–12 корпусів).

Перевагами обертових плугів Lemken є:

  • зменшена маса плуга завдяки оригінальній компактній конструкції рами та корпусів;
  • простота в обслуговуванні плуга завдяки застосуванню швидкознімних робочих елементів корпусів;
  • надійність плуга, як похідна міцного кріплення, наприклад пластин корпусів DuraMax, де використовують клеєві з’єднання, що усуває потребу свердління отворів під болти, внаслідок чого ослаблюються деталі, і дає можливість використання надміцних сталей або пластикових елементів полиці;
  • значне зменшення необхідної сили тяги, витрати палива та спрацювання — завдяки точності налаштування всіх функцій із кабіни трактора за допомогою електрогідравлічної системи управління Оptiquick;
  • поліпшення якості роботи плуга шляхом надійного обертання скиби (навіть на схилах) завдяки використанню системи контролю її обертання TurnCntrol;
  • покращений захист від перешкод з допомогою системи тристороннього просторового відхилення полиць Hydromatic, дуже чутливою за роботи на різних типах грунтів, у т. ч. і важких;
  • багатофункціональність плуга, що досягається шляхом оснащення грунтоущільнювачами типу «ФіксПак», «ВаріПак» та «ФлексПак» із адаптивною до плуга системою зміни ширини захвату;
  • робота у борозні та поза нею.

 

Фірма «Амазоне»

пропонує напівнавісні 5–6-корпусні обертові плуги Cayron, призначені для робіт із тракторами потужністю 240 к. с. Ширина захвату корпуса плуга Cayron 200 регулюється на трьох рівнях: 40, 45 і 50 см. На Cayron 200 V серійно передбачено безступінчасте гідравлічне регулювання ширини захвату від 30 до 55 см. Ширина першої борозни на плузі Cayron 200 V регулюється також гідравлічно. Відстань між корпусами — 100 см у поєднанні із висотою рами — 83 см і гладкою поверхнею великої прямокутної труби рами забезпечує максимальну прохідність. Плуги Cayron зі спеціальним видовженим долотом. Полиця сконструйована таким чином, що долото перекриває її. Місце з’єднання долота із лемешем приховане під кріпленням долота. Таким чином вдається запобігати попаданню сторонніх предметів, таких як мотузки тощо, у простір між частинами корпуса. Плуги Cayron 200 і Cayron 200 V оснащені запобіжним механізмом у вигляді зрізного болта із двома точками зрізу.

 

ТОВ «Велес Агро ЛТД»

виготовляє три види плугів: полицеві навісні, обертові навісні та обертові напівнавісні.

Плуги полицеві навісні моделі ПНВ за типорозміром бувають 3, 4, 5 та 6-корпусні, агрегатуються із тракторами 80–220 к. с., за бажанням покупця їх оснащують кутознімами або передплужниками. Основна відмінність кутозніма від переплужника полягає у тому, що перший зрізає тільки кут відокремленого грунтового шару, тоді як другий — верхній шар грунту, після чого опускає його на дно борозни. Кутознім за своєю суттю є невеликою полицею, яка надійно кріпиться до корпусної стійки таким чином, щоб забезпечити якомога щільніше прилягання нижньої його кутової крайки до поверхні полиці. Робота плугом виконується у борозні, рух полем — загінковим способом. Плуги працюють на грунтах із питомим опором до 0,09 MПa і твердістю до 4,0 MПa. Ширина захвата корпусів фіксована і становить 35 см. Глибина оранки плуга — 18–30 см.

Ці плуги випробувані в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, сертифіковані та внесені до Державного реєстру технічних засобів для агропромислового комплексу України.
Плуги обертові навісні моделі ПОН мають типорозмір 3 та 4 корпуси, агрегатуються із тракторами 80–120 к. с.. Плуги уперше було представлено на Міжнародній виставці «АГРО-2015». Ширина захвата корпусів регульована і становить 280, 320, 360 та 400 мм. Глибина оранки — до 30 см.

Плуги обертові напівнавісні моделі ПОН мають типорозміри 5, 6, 7 та 8 корпусів, агрегатуються із тракторами потужністю 150–310 к. с. Ці плуги, як і описані вище, призначені для виконання гладкої оранки під зернові і технічні культури на глибину 18–35 см на полях, що не засмічені каменями, плитняком та іншими перешкодами, із питомим опором грунту до 0,09 МПа, твердістю — до 3,5 МПа.

Обертовий напівнавісний плуг складається із рами, поєднаної із перевертальним механізмом, корпусів (правих і лівих), механізму задніх опорних коліс і дишла із баштою. Полиці плуга мають пластинчасту будову, що дає змогу інтенсивніше розпушувати землю в умовах підвищеної вологості, не залишаючи суцільних скиб. Робочий орган плуга оснащено гвинтовими регуляторами, які дають змогу регулювати ширину і кут нахилу полиці (33, 38, 44 і 50 см на кожен корпус).

Конструкційні особливості плуга забезпечують низку переваг:

  • маневреність — за максимальної продуктивності забезпечується швидкий розворот на вузькій поворотній смузі;
  • технологічність — легка зміна ширини захвата корпуса плуга;
  • надійність — висока міцність рами та зносостійкість робочих органів плуга;
  • елементарно-технологічні вдосконалення транспортабельності — можливість транспортувати плуг на високій швидкості, не викликаючи навантаження на навісну систему трактора;
  • значний діапазон зміни ширини захвата — від 165 до 400 см.

 

ТОВ «ВТП “Бравалюр”». Оборотні плуги.

(Чернігів) пропонує модельний ряд 7–11-корпусних напівпричіпних обертових плугів «Корвет» (фото 7), призначених для роботи на важких грунтах, у складних умовах, на сильно забур’янених та після збирання кукурудзи і соняшнику полях. Особливістю конструкції таких плугів є наявність опорного колеса перед першим корпусом плуга, що забезпечує підтримання заданої глибини обробітку грунту незалежно від його рельєфу та стану гідросистеми трактора. Секційна рама перетином 250×250×8 мм забезпечує надійність під час роботи і у поєднанні із системою забезпечення безпеки — болтовим запобіжником «на розрив» — гарантує тривалий термін служби робочих органів і агрегату в цілому. Наявність потужної транспортної підвіски плуга забезпечує вищий ступінь стійкості та реагування на стан грунту і дороги під час використання агрегату.

Плуги «Корвет» залежно від кількості корпусів агрегатуються із тракторами потужністю 280–535 к. с., забезпечують обробіток грунту як у борозні, так і над нею, що дає змогу використовувати всі види тракторів (колісні, гусеничні, зі здвоєними шинами). Зміна кута атаки лемеша плуга до грунту унеможливлює як вимілення плуга, так і його надмірне заглиблення, використання гвинтових полиць із кутознімами дає змогу проводити повне обертання скиби, а наявність передплужників та кліренс заввишки 800 мм запобігають забиванню плуга рослинними рештками. Ширина захвата корпуса регульована — з фіксацією 35, 40, 45 см; глибина оранки сягає 35 см. Витрати палива під час оранки на глибину до 30 см за ширини захвата 4,5 м в агрегаті із трактором К-701 ПЕ (двигун Renault 420 Ті) не перевищують 20 л/га.

 

ПАТ «Уманьферммаш». Оботортні плуги.

виготовляє навісні обертові плуги ПОН-3 та ПОН-5 (фото 8), які призначені для виконання гладкої оранки на глибину до 30 см і агрегатуються із тракторами класу 1,4 (МТЗ-80/82) та 3 (Т-150К). Ці плуги обладнані кутознімами і мають ступінчасту регульовану ширину захвата корпуса — 28, 32, 36 та 40 см.

 

Висновки

В Україні прогнозується збереження плужного обробітку грунту на близько 40% посівних площ від загального їхнього обсягу.

Плуг як знаряддя грунтообробітку є в складі номенклатури продукції більшості провідних світових фірм, спеціалізованих на виробництві грунтообробної техніки.

Оранка — система обробітку грунту, що дає змогу ефективно управляти бур’янами, хворобами, вологою грунту, його аерацією та технічним станом, а раціонально обраний плуг забезпечує ресурсозабезпечення цієї системи.

Конструкційний розвиток плугів у провідних фірмах забезпечив організаційно-технологічну досконалість їхнього застосування у господарствах завдяки човниковому руху, поєднанню із котковими ущільнювачами та ножовими розпушувачами, а також автоматизованому управлінню шириною захвата тощо.

В Україні останніми роками виробники с.-г. техніки до послуг аграріїв пропонують суттєву гаму вітчизняних обертових плугів, цікавих за своїми технологічними особливостями, конструкційним виконанням та модельними рядами і пристосованих під фактично всю лінійку представлених у господарствах тракторів. 

 

ж. Пропозиція, 2016, №2, С. 148—151

Інтерв'ю
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Японія, як відомо, — одна з найзаможніших країн світу. При цьому за кількістю населення лише трохи поступається Росії. А ще дуже обмежена в земельних ресурсах, тож більшістю продуктів забезпечити себе не може. Це робить ринок «країни сонця... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0