Спецвозможности
Новости

Нове покоління обирає державну службу

05.06.2008
646
Нове покоління обирає державну службу фото, иллюстрация

Останнім часом українська молодь дедалі активніше “стукає” до владних кабінетів. І як знати, може, за десятиріччя-друге анахронічно виглядатиме державний чиновник пенсійного або передпенсійного віку. Напередодні Нового року до редакції “Пропозиції” завітав міністр аграрної політики Молодіжного уряду України, інтерв’ю з яким ми й пропонуємо нашим читачам. Отже, знайомтесь — Юрій Шелковий.

“Пропозиція”. По-перше, що за структура Молодіжний уряд України, чим вона опікується, яка мета її діяльності й, зокрема, такого важливого його складника, як Міністерство аграрної політики?
Юрій Шелковий. Молодіжний Уряд України є коаліційним органом молодіжного самоврядування. Був створений у 1999 році на першій сесії Молодіжного парламенту України як виконавчий орган останнього. Щодо структури слід сказати, що вона аналогічна “дорослому” Кабінету Міністрів, у нас є відповідні посади, передбачені структурою Кабміну України. Головна мета нашої діяльності — залучення молоді до державотворчих процесів, щоб молодь не була байдужою до того, що відбувається у державі, й брала у тому активну участь. Про те, що впоратися з цим завданням нам до снаги, свідчить бодай те, що ми провели автопробіг на підтримку вітчизняного товаровиробника “Наше — краще”. Цей захід нами було організовано разом з Українською спілкою промисловців та підприємців за підтримки Кабміну, а з 2000 року Президент України також підтримав нашу ініціативу. Крім того, неабияк популярною акцією серед нашої молоді є Всеукраїнський студентський спортивний фестиваль, також організований нами. Молодіжне Міністерство аграрної політики є структурним підрозділом Молодіжного уряду. Я як міністр входжу до складу уряду, як й інші міністри. Нашою структурою передбачене дублювання аналогічних структур “дорослих” міністерств. Нині ми підготували меморандум про співпрацю з Міністерством аграрної політики України. Зауважу, що він уже попередньо пройшов майже всі потрібні інстанції в МінАП. Що важливо, він дуже до вподоби Іванові Кириленку. Думаю, що найближчим часом цей важливий документ буде підписано. Сам меморандум передбачає активніше залучення молоді й до стажування у МінАП, передбачено й створення Координаційної Ради з питань молодіжної політики при міністрові аграрної політики (це нагальна потреба, адже ми всі знаємо, в якому стані нині перебуває сільська молодь). Я розумію, що в нашій країні напрочуд багато й інших проблем, але молодь — це майбутнє українського села, й нею, звісно, слід також займатися.
“Пропозиція”. Не секрет, що середній вік державних службовців у розвинутих європейських країнах та навіть і в наших колишніх сусідів по радянській “комуналці” (зокрема, у країнах Балтії, де пересічному держслужбовцю лише 28 років), м’яко кажучи, трохи менший за аналогічний показник в Україні. Чи можете ви прогнозувати виправлення ситуації в нас в бік омолодження влади? Чи є для позитивних прогнозів якісь реальні підстави?
Юрій Шелковий. Так, у Західній Європі середній вік держслужбовця становить 33–36 років. Наразі там наявна тенденція до омолодження влади. Про підтримку наших ініціатив тут, в Україні, свідчить бодай те, що я беру участь в апаратних нарадах у Мінагрополітики за участю міністра. Отже, це ознака того, що молоді довіряють, у нас бачать майбутнє. Своєю чергою, ми докладемо зусиль, аби виправдати сподівання.
“Пропозиція”. А ви думаєте реально омолодити українську владу?
Юрій Шелковий. Поступово, безумовно, так. Про слушність цієї думки свідчить той факт, що в Україні створено Спілку молодих державних службовців, метою якої є популяризація державної служби серед молоді. Я розумію, що відразу це все зробити неможливо, але головне, що процес цей уже йде, він поступовий, революційно його здійснити не можна. Певний оптимізм є.
“Пропозиція”. Яких політичних поглядів додержуються члени Молодіжного уряду України? Чи є вони прихильниками різних “політичних течій”, чи можна сказати, що для представників певних сил ваші “двері зачинені”?
Юрій Шелковий. Можу вам сказати, що молодіжний уряд — це коаліція. Не можна стверджувати, що ми додержуємося якоїсь однієї точки зору. У Молодіжному уряді працюють ті люди, які стоять на державницьких позиціях. Намагаємося зробити так, щоб молодіжна політика, молодіжний аспект були складниками діяльності кожного з міністерств. Звісно, розуміємо, що це вельми непросто, але ми повсякчас про себе нагадуємо. Отже, здебільшого ми додержуємося центристських поглядів. Безперечно, реалізація державної молодіжної політики не залежить від якихось політичних уподобань. Розумієте, можна багато критикувати, що й роблять, зокрема, ліві сили, і нічого не робити. Ми, навпаки, виступаємо за те, щоб об’єднатися, незважаючи на політичні уподобання, і разом робити щось спільне, корисне. Назагал правильно буде сказати так: “Ми стоїмо на центристських позиціях, але ми відкриті для співпраці”.
“Пропозиція”. Питання до вас як до міністра аграрної політики: що ще слід зробити в Україні у царині аграрної політики?
Юрій Шелковий. Ті результати, які ми маємо на сьогодні, зокрема, за 2001 рік (рекордний урожай зернових, ухвалення Земельного кодексу), — це, безперечно, великі напрацювання. Земельний кодекс — великий прорив, але 2002 рік — той рік, коли ці здобутки мають бути підкріплені ще відповідними законами, підзаконними актами, дорученнями та наказами, тому що ми всі розуміємо, що для вітчизняних сільгоспвиробників важливо встановити правила гри, за якими вони нормально гратимемо. Безперечно, потрібен Закон про ціни та ціноутворення. Як на мене, більший акцент слід зробити на ф’ючерсних угодах. Актуальне також ухвалення Закону про інфраструктуру аграрного ринку. Думаю, що за агросектором України — майбутнє, і спільна й, головне, конструктивна діяльність виконавчої і законодавчої влади — це секрет успіху. Саме тому багато залежатиме від парламентських виборів.
“Пропозиція”. До речі, не наважитеся на прогноз післяберезневої “політичної погоди”?
Юрій Шелковий. Про це складно сказати. Від прогнозів я утримаюся. Зачекаємо до весни. Я хотів би, щоб ми отримали конструктивний парламент.
“Пропозиція”. А які ваші особисті політичні симпатії?
Юрій Шелковий. Я симпатизую АПУ і блоку “За єдину Україну”. Вважаю, що Україні нині конче потрібне аграрне лобі. Мені близькі погляди “заєдинців” і думаю, що вітчизняного сільгоспвиробника має захищати потужна і, головне, послідовна сила. Вважаю, що саме такою силою і є Аграрна партія України.
“Пропозиція”. А які назагал взаємини між молодіжним Міністерством аграрної політики та “дорослим”? Чи немає з боку “старших товаришів” якихось ревнощів?
Юрій Шелковий. Підкреслю, що я беру участь у колегіях, на одній з яких, до речі, мав честь виступати з доповіддю, апаратних нарадах міністра аграрної політики, куди мають доступ небагато чиновників міністерства. І це не поодинокі приклади. Як я вже зазначав, у стадії підготовки до підписання меморандум, який дасть більше можливостей щодо залучення молоді до державотворчої роботи. Я вважаю, що це великий плюс, якщо наша влада вбачає в нас справді гідну зміну. Ми робитимемо все, аби виправдати покладені на нас надії.
“Пропозиція”. Скільки регіонів репрезентовано в Молодіжному уряді України? Які взаємини у “молодіжних урядовців” із “дорослою” владою на місцях?
Юрій Шелковий. Я сам є нині студентом V курсу аграрного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління й володію інформацією щодо нашого регіону. Зауважу, що з боку обласної державної влади молодь відчуває всіляке сприяння. Зокрема студенти-п’ятикурсники проходять практику як дублери керівників господарств, а факультет спільно з обласним Управлінням сільського господарства і продовольства працевлаштовують випускників. Звісно, нам до вподоби те, що в нас вбачають гідну зміну, і це нас надихає та надає наснаги. Щодо регіонального представництва у Молодіжному уряді України, то абсолютна більшість — це столичани, лише я репрезентую Чернігів.
“Пропозиція”. Юрію, наклад “Пропозиції” стабільно зростає. Це відбувається не останньою чергою завдяки молодим читачам. Уявіть собі, що ця вся аудиторія зараз перед вами. Щоб ви хотіли їм сказати?
Юрій Шелковий. Студентам і молоді хотів би побажати міцного здоров’я, життєвої наснаги, творчих успіхів. Останні обов’язково будуть, якщо вони ретельно вивчатимуть практичні матеріали у журналі “Пропозиція”. Хотів би від себе особисто і від студентів аграрного факультету нашого інституту побажати вашому часописові збільшення читацької аудиторії, а також здоров’я, успіхів, миру, затишку в оселях.
“Пропозиція”. І останнє запитання. Чи не перетвориться з плином часу Молодіжний уряд України на політичну партію?
Юрій Шелковий. Це складно сказати, але ми працюємо і давайте поспілкуємося на цю тему за 5–10 років.
“Пропозиція”. Згода.

Запитував Олексій Рижков

Интервью
Українська делегація на продовольчій виставці в Японії. Крайній праворуч - Юрій Луценко
Япония, как известно, - одна из самых богатых стран мира. При этом по количеству населения лишь немного уступает России. А еще очень ограничена в земельных ресурсах, поэтому большинством продуктов обеспечить себя не может. Это делает рынок... Подробнее
Председатель ассоциации «Укрцукор», председатель ГО «Всеукраинская аграрная рада», а также лидер ряда общественных организаций Андрей Дикун в ходе I Международного конгресса для производителей и

1
0