Спецможливості
Новини

Нодулярний дерматит: поки що не в Україні, але вакцинація необхідна якомога швидше

22.09.2016
1754
Нодулярний дерматит: поки що не в Україні, але вакцинація необхідна якомога швидше фото, ілюстрація
Нодулярный дерматит крупного рогатого скота

Наразі повідомляють, що нодулярний дерматиту ВРХ поки не дійшов до України.

Лікарі непокояться: самотужки жодна держава за 2015-2016 рік не спромоглася зупинити це захворювання.

Про це повідомляє прес-служба “Агрореэстри” 

Нодулярний дерматит ВРХ загрожує вітчизняному скотарству не меншие, ніж африканська чума для свинарів. Хвороба здатна завдати фермерам величезних збитків через загибель тварин.

 

Міжнародноге епізоотичне бюро (МЕБ) повідомляє, що хвороба продовжує активно поширюватися у таких країнах, як: Румунія, Угорщина, Австралія, Росія, Вірменія, Іран. Тільки із 15 червня по 3 липня 2016 року зареєстровано 57 нових спалахів нодулярного дерматиту у деяких регіонах Росії (Чечні, Калмикії, Краснодарському краї, Астрахань, Волгограді, Ставрополі) та Казахстані, Азербайджані та Балканських країнах.

Нодулярного дерматиту ВРХ поки не дійшов до України. Однак слід попередити, що лікування від нього не існує. Хвороба здатна поширюватися зі швидкістю 70-100 км за добу. Щоб не допустити її поширення, знищують усіх уражених тварин і тих, хто з ними контактував. У країнах, де вже є спалахи нодулярного дерматиту, вирізають десятки тисяч корів. Самотужки жодна держава за 2015-2016 рік не здатна була протистояти цьому захворюванню.

Ігорь Присяжнюк, лікар ветеринарної медицини АВМ повідомив, що вирішити це питання можна лише на державному рівні. Що може Україна зробити? Співпрацювати із такими світовими організаціями, як FAO та US AID. Цей план є найдієвішим, оскільки в жодної держави не вистачить належного фінансування, щоб утримати ситуацію під контролем без вакцинації корів.

Важливо знати, що наразі ця вакцина – дефіцит. Наприклад, Румунія стоїть за нею в черзі, бо не всі тварини у цій країні провакциновані. Є ризик, що з Румунії хвороба перейде в Україну. Якщо до кінця вересня Румунія втримає розповсюдження цього захворювання і в Україні не буде жодного спалаху, то українці перезимують поширення хвороби, тому що вірус нодулярного дерматиту ВРХ реагує на зниження температури. Але попереду наступний рік. Треба готуватися до нього. Вже зараз необхідно робити вакцинацію, щоб ми встигли зупинити цю хворобу.

Керівник АВМ Ганна Лавренюк наголосила, що аграгії з нетерпінням чекають реакції держави: які кроки її представники планують робити у зв’язку із тим, що хвороба наразі майже біля кордонів України?

Із свого боку АВМ здатна забезпечити співпрацю всіх наших фермерів по інформуванню та допомозі у проведенні вакцинації. Якщо на державному рівні буде закуплена вакцина, то керівник АВМ впевнена, що всі члени АВМ за тиждень 100% провакцинують своє поголів’я та поголів’я тварин з приватного сектору навколо своїх господарств, щоб уберегти себе й запобігти хворобі.

Ключові слова: тваринництво

Інтерв'ю
Сьогодні аграрії країни постали перед численними викликами: здорожчанням матеріальних ресурсів, здешевленням продукції, неможливістю реалізувати її у повному обсязі, руйнуванням налагоджених процесів і логістичних ланцюжків тощо. Утім,... Подробнее
Переклад колонки Анни Бабіч, експертки з комунікацій та сталого розвитку в сільському господарстві, для видання European Seed Понад 35 років тому, коли британський професор та історик Роберт Конквест опублікував книгу «Жнива скорботи:... Подробнее

1
0