Спецможливості
Новини

Феєрверк новинок з “Агрітехніки”

05.06.2008
871
Феєрверк новинок з “Агрітехніки” фото, ілюстрація
Ганновер, Агритехника 2015,Фото с сайта gtm-seminar

Провідна світова виставка сільгосптехніки “Агрітехніка’2005”, яка проходила в Ганновері з 8 по 12 листопада 2005 року, представила цілий феєрверк новинок і стала ще привабливішою, аніж попередня виставка два роки тому. Поряд з великою кількістю експонентів (1500 фірм з 34 країн) справляє велике враження значна кількість інновацій, яку представили виробники сільгосптехніки. До початку вересня Німецькому сільськогосподарському товариству (DLG), яке було організатором виставки, було заявлено 332 новинки — рекордна кількість за останні 10 років. Це є сигналом, що виробники сільгосптехніки планують найближчими роками широкомасштабну інноваційну діяльність. Задіяна DLG нейтральна експертна комісія, відповідно до суворих критеріїв, обрала із заявлених новинок три інновації, удостоєні золотих медалей, і 25 нововведень, нагороджених срібними медалями.

 

Срібні медалісти

 

Шасі на гумово-гусеничному ходу

HARAIN Maschinenbau GmbH, D-Plattling:

 

Досягнення інженерної думки щодо бережного відношення до грунту

Завдяки продуманому гідравлічному з’єднанню систем підресорювання окремих роликів гумово-гусеничної ходової частини з ресорною підвіскою всього шасі, на нерівній місцевості постійно забезпечується рівномірне передавання навантаження на поверхню грунту та низький рівень тиску на грунт. Задля уникнення утворення глибоких колій при поворотах опорна довжина гумової гусениці зменшується за рахунок тиску середніх роликів донизу.

 

Пристрій MR-Control

HGV Tolsma Techniek GmbH, D-Bad Fallingbostel:

 

MR-Control — пристрій автоматичного контролю глибини проходження гребенеутворюючого щита на картоплесаджалках. Під час висаджування з одночасним формуванням гребенів ручне контролювання глибини проходження гребенеутворюючого щита не можливе через надто обмежену оглядовість підгортальних пристроїв. З допомогою ультразвукового датчика в системі управління MR-Control постійно реєструється об’єм грунту перед гребенеутворюючим щитом. При відхиленні від цього попередньо заданого об’єму приходять у рух гідравлічні циліндри, які здійснюють автоматичне коригування глибини роботи гребенеутворюючого щита. В результаті, навіть за змінюваних грунтових умов забезпечується рівномірне утворення гребенів з мінімальним об’ємом грунту перед гребенеутворюючим щитом. Незалежно від цього, прикотковування грунту і далі можна регулювати тиском у гідравлічній системі.

 

Розкидальний пристрій CDA

RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH, D-Sinzheim:

 

Точно дозувати і розподіляти: простіше і швидше практично не буває

Завдяки численним інноваційним розробкам останніх років, дводискові розкидачі провідних фірм-виробників забезпечують найвищу точність розподілення мінеральних добрив. Аби ця точність зберігалася за різних потоків маси, кожне вимірювання дози внесення (кг/га) та/або швидкості проходження маси (кг/хв) потребує відповідного ручного регулювання розкидальних органів (розкидальні лопасті, точки подачі, кут розкидання) за повної зупинки машини. Розкидальна система нового типу CDA® для дводискових розкидачів з допомогою оптимізованих форм дозувальних отворів дає змогу точно відповідно до потреби даної ділянки вносити добрива з дотриманням бажаного інтервалу точності (коефіцієнт варіації — близько 5%) навіть за великого потоку маси. Завдяки ергономічно розташованій регулювальній панелі, керування розкидачем суттєво спрощено. Більше того, використання даної розкидальної системи дає змогу значно підвищити продуктивність за рахунок більшої швидкості за незмінної точності.

 

Розподільна головка з регулюванням подавання рідкого гною

SAMSON AGRO A/S, DK-Viborg:

 

Завдяки автоматичному регулюванню подавання рідкого гною і розділенню робочої ширини на 1-метрові окремо регульовані сегменти (3 шланги, що волочаться), забезпечується практично одночасний вихід рідкого гною із шлангів. Наприклад, спочатку відкриваються крайні, більш довгі, шланги, а потім, почергово — всі шланги: від краю до середини. У кінці робочої операції відбувається зворотний процес. У результаті, попереджується V-подібне розподілення на початку і в кінці робочої операції. Отже, вдається уникнути появи ділянок з дефіцитом і надлишком добрив. Крім того, можна змінювати ширину захвата прямо з кабіни трактора.

 

Насос Vakumat і бочка Vakutec

VAKUTEC Gulletechnik GmbH, A-Nussbach:

Комбінований вакуумний і відцентровий насос і автоматичний запобіжник переповнення вакуумної бочки

Завдяки комбінації відцентрового насоса з вакуумним, бочка для рідкого гною може наповнюватись швидко та самостійно. Вакуумний насос слугує для всмоктування рідкого гною, а відцентровий — наповнює бочку. Обидва насоси працюють одночасно і з’єднані одне з одним суцільним валом. У вакуумній бочці автоматичний запобіжник переливання знижує підвищений тиск, що виникає у кінці наповнення, шляхом відправлення рідкого гною назад у засмоктувальний пристрій.

 

Автоматичне і точне позиційне перемикання обприскувачів і розкидачів

AMAZONEN-WERKE H. Dreyer GmbH, D-Hasbergen; AGROCOM GmbH & Co. Agrarsystem KG, D-Bielefeld: Пристрій GPS switch. HARDI GmbH, D-Wedemark:

COMMANDER і Modell TeeJet LH-Agro Central Europe, D-Bomlitz: BoomPilot

Під час роботи з обприскувачами і розкидачами помилок у дозуванні під час вмикання і вимикання машин на поворотних смугах, а також під час руху краями поля повністю уникнути неможливо. Можливі наслідки — такі, як, наприклад, перехрещування смуг, які можуть призвести до фітотоксичного ураження, підвищеного потрапляння хімікатів у грунтові води або до вилягання хлібів. Цих проблем можна уникнути шляхом використання засобів GPS-switch, COMMANDER і Modell та BoomPilot. Ці розробки є бортовими комп’ютерними системами, які у сполученні з приймачем GPS та з урахуванням робочих характеристик відповідної сільгоспмашини дають змогу здійснювати точне позиційне перемикання (вмикання, вимикання, підключення сегментів) на поворотних смугах, на краях поля і під час об’їзду перешкоди. Під час першого об’їзду поля запам’ятовуються його кордони. На основі цих даних комп’ютер визначає, залежно від параметрів машини, в якій точці поля машина має бути вимкнена або включена, або ж коли необхідно змінити ширину захвату. Система працює незалежно від наявності технологічних колій, а також може враховувати крайові смуги, які мають залишатися необробленими, наприклад, відповідно до приписів із дотримання дистанції. Автоматичні операції перемикання ведуть до значного зниження навантаження на водія і до суттєвого підвищення якості роботи, що особливо відчувається за великої ширини захвату і на полях неправильної форми.

 

Механізм швидкої зміни гумових бичів у бортоподовжувачі

GRIMME Landmaschinenfabrik GmbH,

D-Damme: Куік Фікс (Quick-Fix)

Бортоподовжувач КР-1700 фірми “Грімме” (Grimme) оснащений нового типу механізмом швидкої зміни гумових бичів. Бичі встановлені на єдиних планках, які вставляються в спеціальний паз і закріплюються на валі лише одним гвинтом. У результаті значно зменшуються затрати часу на монтаж, оскільки потрібна зміна бичів не залишається нездійсненою через нестачу часу, а здійснюється відповідно до практичних вимог.

 

Автопілот “АутоТрек” (AutoTrac) з системою “ХарвестСмарт” (HarvestSmart)

JOHN DEERE VERTRIEB, D-Bruchsal:

Автопілот і регулятор фактичної пропускної спроможності для соломотрясних комбайнів
Зернозбиральні комбайни “Джон Дір” серії 9000і оснащуються комбінованими компонентами системи “ГрінСтар” (GreenStar). Система керування “АутоТрек” на базі GPS дає змогу здійснювати точне паралельне водіння і організацію загонів на великих полях. Регулятор фактичної пропускної спроможності “ХарвестСмарт” уперше для соломотрясних зернозбиральних комбайнів регулює робочу швидкість залежно від завантаженості машини чи рівня втрат зерна (за вибором). У соломотрясі зернозбиральних комбайнів із ростом пропускної спроможності в певний момент починають різко рости втрати зерна. Тому не тільки водію важко постійно завантажувати машину потрібним чином, але й система регулювання робочої швидкості має відповідно реагувати на зміни умов збирання. З комбінацією із автопілота і регулятора пропускної спроможності соломотрясний комбайн шляхом рівномірного завантаження молотильних і сепаруючих агрегатів може досягти не лише високого сезонного напрацювання, але й, одночасно, дати високу якість роботи.

 

Подрібнювач “Преміум” (Premium) з високоточним розподіленням полови

JOHN DEERE VERTRIEB, D-Druchsal:
REKORDVERKEN SWEDEN AB, S-Kvanum:

Chaff collector system (Система для збирання полови)

Розподілення полови з розкидальним вентилятором

У роторних зернозбиральних комбайнів з широкими жатками подрібнена солома часто розподіляється не за всією шириною захвата. Якщо солома вкладається у валки, то довгі, порівняно з отримуваними з жаток соломотрясних комбайнів, частки полови і короткої соломи затруднюють збирання соломи і її наступне використання, тому подрібнювач преміум-класу від фірми “Рекордверкен” (Rekordverken) на аксіальному комбайні “Джон Дір 9880і STS” оснащений розкидальним вентилятором для розподілення полови, який не лише збільшує дальність розкидання під час подрібнення, а й відділяє полову від соломи під час укладання валків.
У режимі подрібнення вентилятор з числом обертів 1900 об./хв направляє відходи очищення назад до бічних напрямних щитів під розподілювальний ковпак позаду подрібнювального ротора. Потік із полови, обрізків соломи і повітря вбирає в себе подрібнену масу, яка надходить із подрібнювального ротора, і підтримує тим самим розподілення по обидва боки. Під час укладання валків змінюється напрям руху і число обертів (1000 об./хв) обох вентиляторів. У цьому разі відходи очищення безпосередньо розподіляються по обидва боки. Залежно від призначення соломи, система дає змогу підбирати у валок обрізки соломи і полови.

 

Радикальний розподілювач соломи

CLAAS Vertriebsgesellschaft mbH, D-Harsewinkel:

Автоматична оптимізація розподілення соломи
Роторні зернозбиральні комбайни “Клаас Лексіон” моделей 570 і 600 з шириною захвату до 9,12 м для поліпшення розподілення подрібненої маси оснащуються двома розкидальними роторами позаду подрібнювального ротора. Дальність розкидання регулюється напрямними щитами, положення яких змінюється електрогідравличним приводом. Вони змінюють кут обвивання ротора кожухом і тим самим — кут скидання. Оскільки позиціонування обох напрямних щитів можливе незалежно одне від одного, то система автоматичного керування може оптимізувати якість розподілення окремо з кожного боку.
Водій може змінювати не лише дальність розкидання, але й активно направляти подрібнений матеріал проти вітру за бічного вітру. Маса розкидається у такому разі з підвітряного боку проти вітру, а з навітряного боку продовжує розподілятися всією площею, що дає змогу отримати оптимальну кількість розподілення. Поряд з електронним оптимізатором розподілення радіальний розподілювач вирізняється ще й низьким використанням енергії.

 

Жатка “Преміум Флоу” (Premium Flow)

Zurn GmbH & Co. KG, D-Schontal-Westernhausen:
JOHN DEERE Vertrieb, D-Bruchsal:

Активно підбирати, просто очищувати

Жатка “Преміум Флоу” фірми “Цюрн” (Zurn) об’єднує в собі переваги активного проходження маси через дно жатки і простого очищення при зміні культури/поля. Крім того, стрічковий транспортер розділений на окремі сегменти, поєднані одне з одним кулачковими зчленуваннями. Для обслуговування і очищення сегменти можна легко відкидати вгору кожний окремо. Це зменшує затрати робочого часу на очищення цього типу жатки під час зміни культури/поля при виробництві посівного матеріалу до мінімуму. У разі поломки модульна конструкція дає змогу швидко замінювати окремі сегменти для мінімізації часу простоїв.
Жатка вирізняється простою й ефективною конструкцією, яка забезпечує добру адаптацію до різних культур, які збирають. Сюди входять бічний розподільний ніж, який механічно приводиться в рух від приводу ножів, а також гнучка підвіска мотовила для розширення інтервала кута входу і регулювання мотовила.

 

VarioRS Вальцьовий сепаратор, який пересувається радіально

GRIMME Landmaschinenfabrik GmbH, D-Damme:

На картоплезбиральних машинах з аксіально-вальцьовим сепаратором адаптація інтенсивності роботи до різних умов використання була досі можливою лише за рахунок зміни вальців. Шляхом ексцентричної підвіски сепарувальних вальців позицію вальцьових пар у сепаруючому пристрої VarioRS можна плавно змінювати прямо з кабіни трактора. Це не потребує використання інструментів для зміни зазору вальців і дає змогу швидко адаптувати інтенсивність сепарування до вологості грунту, форми і розміру бульб, а також швидкості викопування. Одночасно зменшується механічний вплив на картоплю і втрата бульб.

 

TERRA-CONTROL

GRIMME Landmaschinenfabrik GmbH, D-Damme

Гідравлічне регулювання глибини роботи з інтегрованим регулюванням щільності гребенів для картоплезбиральних машин

 

У багаторядних картоплезбиральних машинах гребеневі барабани, які тримають раму грохота, часто зазнають перевантажень, що обмежує їхню роботоздатність навіть за зниження тиску на гребені. Шляхом відмови від механічного з’єднання між гребеневими барабанами і грохотом у системі регулювання глибини роботи “Терра-Контрол” (TERRA-CONTROL) гребеневі барабани можуть використовуватись виключно як датчики для визначення глибини роботи копачів. Одночасно система дає можливість регулювати ступінь ущільнення гребенів відповідно до грунтових умов прямо з кабіни трактора. Глибина роботи копачів регулюється від гребеневих барабанів через два гідравлічних циліндри із вбудованою вимірювальною системою. Це забезпечує отримання оптимальної глибини копання навіть за умов збирання, що змінюються.

 

WM 8500  Дворядна причіпна картоплезбиральна машина з оптимізованою за масою конструкцією WM

Kartoffeltechnik GmbH, D-Willich

 

Дворядні причіпні картоплезбиральні машини з системою активної сепарації і з донним транспортером у бункері звичайно вирізняється відносно високою власною масою. Завдяки своїй оптимізованій за масою концепції бічні картоплезбиральні машини WM 8500 досягають маси, яка вперше нижча за вантажопідйомність бункера, що дає змогу економити паливо і щадна до грунту. Це досягається завдяки відкритій конструкції і використанню модифікованих конструктивних елементів, наприклад, кошикового транспортера, конструкція якого направлена на максимально щадний для бульб режим роботи. Одночасно зберігається потрібна транспортна ширина (3 м) за найбільшої в цьому класі машин вантажопідйомності бункера (8,5 т) і щадних щодо грунту шин.

 

GreenStar Harvest Doc для управління системою Appli-Pro ULV JOHN DEERE VERTRIEB, D-Bruchsal;

Pioner Hi-Bred Northern Europe Sales Division GmbH, D-Buxtehude

 

Оптимізоване внесення консервантів силосу залежно від урожайності та вологості

Спільна розробка фірм “Джон Дір” (John Deere) і “Пайонір” (Pioneer) включає в себе датчик потоку збираної маси для реєстрації подрібнюваної кількості, датчик NIR для визначення вологості маси і дозуючий пристрій ультрамалих об’ємів Appli-Pro ULV. При цьому концентрат силосного консерванту розподіляється ротаційною форсункою нового типу на маленькі краплі, що дає змогу обійтися всього 10 мл концентрату на 1 т збираної маси. Доза внесення встановлюється точно відповідно до потреби на основі вимірів урожаю і вологості маси. Порівняно з попередніми технологіями (1–2 л розчину силосного консерванту на 1 т зібраної маси) тепер практично немає потреби у воді. Отже, економія робочого часу при використанні кормозбирального комбайна відчувається відразу. В поєднанні з 10–15-відсотковою економією силосуючої добавки стає можливим зменшити витрати. Оскільки ці нові консерванти можна зберігати (за зниженої температури -20°С, наприклад, — 1 рік), створення запасів і логістика за зміни препарату суттєво спростилась.

“АутоСкен” (AutoScan) Фотодатчик розпізнає ступінь стиглості кукурудзи Maschinenfabrik Bernard Krone

GmbH, D-Spelle

 

Під час збирання кукурудзи часто доводиться стикатися з різними ступенями стиглості рослин — від сухих коричневих до зелених вологих. Фотооптичний датчик на кукурудзяній жатці кормозбиральної машини шляхом порівняння кольорів автоматично розпізнає відповідний ступінь стиглості рослин. Аналітична електроніка задає для кожного відтінку кольору відповідну довжину зрізання на основі специфічного вмісту сухої маси. Шляхом зміни швидкості підбиральних барабанів з гідравлічним приводом вирахувана довжина зрізання реалізується в кормозбиральному комбайні. Водій може попередньо встановити мінімальну і максимальну довжину різання, тим самим визначаючи потрібний діапазон роботи. Таким чином стає можливим на одному полі отримати малу довжину зрізання для сухих рослин і більшу — для вологих. Це сприяє оптимальному ущільненню кукурудзяного силосу, стабільності його зберігання та поліпшує структуру корму.

 

Розподілювач для баштових зерносушарок-сховищ

Geerdts GmbH Getreidetechnik und Muhlenbau, D-Kohn:

Рівномірно наповнюйте баштові зерносушарки-сховища

Щоб зерно консервувалося у баштових зерносушарках-сховищах з максимально ефективним споживанням елетроенергії, потрібно, по-перше, забезпечити рівномірну висоту насипу по всій площі зерносушарки. По-друге, подаване повітря повинно в однакових дозах проходити через увесь зерновий насип. Також слід уникати зміни структури зернової купи при наповненні зерносушарки-сховища.
Ці умови представлюваний розподілювач виконує за рахунок чотирьох труб, які повільно обертаються і рівномірно заповнюють зерном різні ділянки зерносховища завдяки своїй різній довжині. В кінці труб з допомогою ледь піднятої дуги зерно приводиться в обертальний рух, що додатково сприяє рівномірному розподіленню його всією площею. Шляхом цілеспрямованої зупинки обертального руху можна компенсувати нерівності насипу.
Рівномірне розподілення зерна між трубами досягається шляхом правильно розміреного накопичення зерна в розподілювачі над трубами. Крім того, система дає змогу уникнути зростання частки подрібненого зерна. Ще однією позитивною якістю є зниження запилюваності під час наповнення сховища.

Підбирач “ІзіФлоу” (EasyFlow)

Maschinenfabrik Bernard Krone GmbH, D-Spelle:

Менша зношуваність підбирачів завдяки відмові від рухомих зубів

Центральним конструктивним елементом підбирачів для збирання грубих кормів є система управління рухомими зубами, яка регулює занурювання зубів і, у такий спосіб, дає змогу направляти корми на інші транспортувальні органи машини. Оскільки цей елемент складається з великої кількості рухомих деталей і вимушений працювати в умовах підвищених вологості і запиленості, він піддається великим навантаженням і зношуваності. В заново розробленому підбирачі “ІзіФлоу” фірми “Кроне” (Krone) від системи рухомих зубів повністю відмовилися. Тому ряди зубів закріплені безпосередньо на бічних роторних дисках. Через напрямні щити спеціальної форми і шляхом збільшення числа обертів підбирача (ефект кидання) корм подається далі. Це радикальне спрощення дає змогу обійтися меншою кількістю рухомих деталей, суттєво зменшуючи зношення і, тим самим, на довгий час знижуючи витрати на техобслуговування та ремонт.

 

Ольга Сидоренко, Ганновер

Інтерв'ю
Зернові колосові культури, такі як пшениця, ячмінь та інші, відіграють важливу роль у світовому сільському господарстві та продовольчій безпеці. Ці культури щороку висівають на мільйонах гектарів землі по всьому світі, де це дозволяють... Подробнее
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 

1
0