Спецможливості
Техніка та обладнання

Сільгосптехніка на “Агро’2007”

15.09.2008
1244
Сільгосптехніка на “Агро’2007” фото, ілюстрація

У період з 12 по 16 червня цього року в Національному виставковому комплексі “Експоцентр України” відбулася найбільша в Україні Міжнародна сільськогосподарська виставка “Агро’2007”. Підбиваючи підсумки року, пропонуємо увазі читачів матеріал про техніку, представлену на найбільшому агровернісажі України.

Національний комплекс “Експоцентр України” має 20 тис. м2 павільйонної площі, 32 тис. м2 відкритої та 15 тис. м2 демонстраційної, тобто всього 67 тис. м2 виставкової площі. У роботі виставки взяло участь 2000 вітчизняних і 108 зарубіжних учасників із 21 країни світу. Якщо порівняти з 2006 роком, кількість учасників виставки зросла на 60%.
Трактори. На “Агро’2007” трактори експонували провідні тракторобудівні фірми: John Deerе (США), Claas (Німеччина), Fendt (Німеччина), New Holland (США),CASE (США), МТЗ (Білорусь) тощо.
З українських виробників свої новинки показали: завод ХТЗ, “Укравтозапчастина”, АК “Украгроком”, ТОВ “АМР-ІНВЕСТ”.
Заслуговують на увагу українські трактори “Коваль” та “Ярило”, які належать до тягового класу 3–5 тонн.

Трактор ТЯ-200 “Ярило”

Трактори “Коваль” виробляє ТОВ “АМР-ІНВЕСТ” у НВО “БАЗІС” (м. Мелітополь). З 2005 року виготовлено понад 150 машин.

Трактори “Коваль” серії 5000 — універсальні, енергонасичені, з номінальним тяговим зусиллям 5 т. Вони мають шарнірно-з’єднану раму, що за великих габаритів забезпечує задовільну маневровість. Трактори “Коваль” серії 5000 виготовляють у двох варіантах: “Коваль 5300” та “Коваль 5350”. Обидва трактори мають практично одну й ту саму конструкцію. Основна їхня відмінність у тому, що перший обладнано двигуном ЯМЗ-238 НД5, потужністю 280 к. с., а другий — двигуном ЯМЗ-8481.10, потужністю 320 к. с. Обидва двигуни дизельні, восьмициліндрові, рідинного охолодження, з електростартерним запуском і системою передпускового обігрівання.
У двигунів доволі високі експлуатаційні показники. Так, двигун ЯМЗ-238 НД5 має питому витрату пального на режимі максимальної потужності 174 г/к. с./год, що більше, ніж у кращих світових зразків, які сягають навіть рівня 150 г/к. с./год, але менше, ніж у більшості вітчизняних двигунів, які витрачають 180–200 г/к./с./год. За коефіцієнтом запасу крутного

Розкидач органічних добрив РТД-14, ВАТ “Ковельсільмаш”

моменту, який становить 36%, цей двигун належить до кращих зразків. Завдяки такому показнику, трактор може долати великі перевантаження двигуна без перемикання передач і досягати вищих, порівняно з іншими двигунами, значень потужності під час роботи на часткових режимах (режимах неповного подавання пального).
Обидва трактори обладнано зручною в роботі механічною багатоступінчастою коробкою передач.
Вони оснащені роздільно-агрегатною гідронавісною системою з триточковим навісним пристроєм, призначеним для приєднання до трактора навісних і напівнавісних сільськогосподарських машин і знарядь, регулювання їх у робочому положенні та переведення в транспортне.
Нині готують до виробництва нову модель трактора “Коваль 5390” з потужністю двигуна 390 к. с. Трактори введено в державний лізинг, також вони мають 30%-ну державну дотацію.
Трактори “Ярило” з потужністю двигуна 180–260 к. с. виробляє підприємство АК “Украгроком” (м. Сімферополь). Виготовлено вже понад 30 машин.
Трактори цієї серії виконано на значно вищому техніко-технологічному рівні, ніж інші вітчизняні моделі. На ньому встановлюють двигуни фірми Deutz AG модельного ряду ВР6М1013Е (180 к. с.), ВР6М1013ЕС (215 к. с.), ВР6М1013ЕСР (260 к. с.), що відповідають як вимогам європейського стандарту EURO-2, так і вимогам ресурсоощадних технологій ведення сільськогосподарського виробництва. На двигунах встановлено триступеневу систему очищення пального — фільтр SEPAR + два фільтри тонкого очищення та вдосконалену муфту зчеплення фірми LUK.

Обприскувач ОПШ-2000, ВАТ “Львівагромашпроект”

Випробування трактора ТЯ-200 “Ярило” в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого встановили, що запас крутного моменту двигунів становить 37, 42 та 47%. Питома витрата пального — 208 та 200 г/ (кВт·год), що дає змогу витрачати близько 17 л на гектар оранки. Конструкційно трактор має суцільну несучу раму та передні поворотні колеса. Завдяки конструкційним особливостям, досягнуто раціонального розподілу маси трактора, відповідно, на передню й задню осі — 62 і 38%, що під час агрегатування із сільгоспмашинами забезпечує максимальне зчеплення коліс із грунтом і збільшення тягового зусилля.
Запас крутного моменту в 37–42% дає можливість долати короткочасні перевантаження, при цьому оберти двигуна перебувають у межах 1400–1700 об./хв., що забезпечує постійний тиск у коробці перемикання передач і тим самим підвищує її надійність і довговічність.
На тракторах “Ярило” встановлено гідравлічну систему, яка поділяється на гідросистему кермового управління трактора та гідронавісну систему, що не допускають змішування мастил цих двох систем, підвищуючи тим самим довговічність, надійність роботи гідросистем трактора.
У корпорації розроблено і встановлено на трактор нову ергономічну кабіну з центральним розміщенням поста керування, що дає можливість працювати з різним причіпним і навісним обладнанням, у тому числі використовувати трактор на обробітку міжрядь і

Обприскувач на шасі автомобіля ГАЗ-66, НВП “Юнавекс” (Росія)

збиранні сільськогосподарських культур. У кабіні встановлено регульоване сидіння на пневмоамортизаторі, що створює комфортні умови для механізатора під час здійснення робіт, зменшує його втомлюваність.
Завод ХТЗ експонував широкий типорозмірний ряд тракторів потужністю від 14 до 230 кінських сил.
За період своєї діяльності ХТЗ виробив 2,5 млн тракторів, багато з яких дотепер працює в господарствах України. Нині на заводі створено новий модельний ряд тракторів — ХТЗ-160, ХТЗ-170 і ХТЗ-180.
Модернізовано гусеничний трактор ХТЗ-150, на основі чого створено нові модифікації — ХТЗ-180 і ХТЗ-180-07 з тяговим зусиллям 4–5 т, у них значно знижено ущільнювальну дію машини на родючий шар грунту.
Завод ХТЗ не забуває й вітчизняних фермерів. Для їхніх потреб на підприємствах налагоджено виробництво кількох моделей орних тракторів малих потужностей: ХТЗ-3510-03 та ХТЗ-3510-23.
Потужність двигуна і маса малогабаритних тракторів ХТЗ становить, відповідно: ХТЗ-1410 — 14 к. с. і 800 кг ; ХТЗ-2511 — 27 і 2200 ; ХТЗ-3510 — 33,5 к. с. і 2100 кілограмів.
Згідно з угодами, яких було досягнуто між виробничо-торговельним холдингом “Укравтозапчастина” і РУП “Мінський тракторний завод”, на заводі “Ленінська кузня” організовано виробництво тракторів МТЗ-80 і МТЗ-82.
Тракторний завод холдингу “Укравтозапчастина” було засновано 2002 року. Виробничі потужності заводу становлять 7500 тракторів за рік. Нині тут випускають трактори потужністю 30, 80 та 100 к. с., які задовольняють потреби сільського, лісового, житлово-комунального господарства України.
Причепи. Їх експонували на виставці фірми: Metaltech і Pronar (Польща), Fliegl, (Німеччина), ZDT (Чехія) та інші.
Навантажувачі. Фронтальні навантажувачі ПКУ-0,8 експонувала фірма “Альта ЛТД” (Харків). Їх комплектують різноманітними змінними робочими органами для навантаження сипких і об’ємних волокнистих матеріалів (піску, добрив, соломи тощо). До комплекту змінних робочих органів входить еластичний захват для завантаження рулонів сінажу, обгорнутих поліетиленовою плівкою. Виробляє “Альта ЛТД” і навісний стогомет-навантажувач СНУ-550, призначений переважно для скиртування соломи, але укомплектований змінними робочими органами для навантаження інших вантажів.
Грунтообробна техніка. Цей тип техніки найширше було представлено на “Агро’2007”. Серед них слід назвати культиватори заводу “Точмаш” (м. Краматорськ); дискові борони ВАТ СП “Краснянський Aгромаш”; широкозахватні грунтообробні агрегати корпорації “Агро-Союз”; грунтообробну техніку ТОВ НВП “БілоцерківМАЗ”.
Культиватори “Хорш-Агро-Союз” FG-12,30 та FG-18,30 призначені для поверхневого обробітку грунту. Використання культиваторів типу FG дає змогу вирівнювати грунт, знищувати бур’яни та зберігати на поверхні поля близько 80% поживних решток. Після

Зернозбиральний комбайн КЗС-9-1 “Славутич”, ВАТ “Херсонські комбайни”

обробітку поля культиватором на поверхні грунту залишається шар мульчі та органічна субстанція, що запобігає ерозії, випаровуванню вологи тощо. Культиватор “Хорш-Агро-Союз” комплектується стрільчастими лапами завширшки 370 мм і лапами типу Mulch-Mix. Лапи розміщено в чотири ряди з відстанню між рядами 1,2 м, відстань у ряду між лапами — 30 см. Стрільчаста лапа проникає в грунт під кутом 1–15° , що дає можливість культиваторній лапі безпроблемно занурюватися в грунт. Вони розпушують грунт і рівномірно перемішують пожнивні рештки з верхнім шаром землі. Наконечник лапи та напрямна лапа слугують для глибокого обробітку грунту (до 18 см) і забезпечують вищий змішувальний ефект, ніж інші лапи.
ТОВ НВП “БілоцерківМАЗ” експонувало типорозмірний ряд навісних глибокорозпушувачів (ГР) із шириною захвату від 1,8 до 4,3 м і глибиною обробітку від 25 до 50 см. Вказані глибокорозпушувачі призначено для безполицевого обробітку грунту задля захисту грунту від ерозії руйнування плужної підошви, поліпшення водоповітряного режиму коренеживильного шару грунту тощо.
Грунтообробно-посівні машини. Серед них слід відзначити посівні комплекси корпорації “Агро-Союз” (Дніпропетровськ), CASE (США), Sirius фірми Lemken (Німеччина) тощо.
Високоякісні бурякові сівалки, що одночасно можуть засівати від чотирьох до вісімнадцяти рядків, експонувала відома фірма Becker (Німеччина). Бурякові сівалки фірми Becker обладнано пневматичним розподільником мінеральних добрив на 800 л та завантажувальним шнеком добрив. Передбачено також можливість регулювання відстані між рядками. Рама сівалок складається, що дає змогу встановлювати транспортну ширину в межах трьох метрів.
Розкидачі органічних добрив. Широку гаму розкидачів органічних добрив експонував ВАТ “Ковельсільмаш”: як з горизонтальними, так і з вертикальними робочими органами вантажопідйомністю від 4 до 14 т, робочою шириною внесення добрив від 4 до 12 м, дозами внесення добрив 15, 30 та 45 т/гектар.
Потужні розкидачі органічних добрив “Геркулес” пропонувала відвідувачам виставки фірма Pronar (Польща). Їхня вантажопідйомність становить 12–14 т, а ширина розкидання — 12–25 метрів.
Заслуговують на увагу розкидачі органічних добрив фірми Kuhn (Франція).
Обприскувачі. Їх експонували на виставці фірма “Альта ЛТД” (Харків), Тесnоmа (Франція), ВАТ “Львівагромашпроект” (Львів).
Фірма “Альта ЛТД” експонувала причіпні обприскувачі “Степ 2000/18” і “Степ 2500/18”, продуктивність яких становить 10,8–21,6 га/год основного часу, робоча швидкість — 5–10 км/год, місткість баку робочої рідини — 2000 і 2500 л. На обприскувачі використовують трипозиційну форсунку, яка виготовлена з високоміцних полімерів, максимальний робочий тиск — 20 бар; вона обладнана відсічним клапаном, налаштованим на тиск 0,7 бар.
ВАТ “Львівагромашпроект” експонував причіпні штангові та вентиляторні обприскувачі. Обприскувач причіпний штанговий ОПШ-2000 забезпечує ширину обробки 18–21,6 м; місткість бака — 2300 л, витрата робочої рідини — 120–300 г/гектар.
Слід сказати також про обприскувачі НВП “Юнавекс” (Росія), які монтують на шасі автомобіля ГАЗ-66 і виробляють у чотирьох

Зернозбиральний комбайн АСROS 530,
завод “Ростсєльмаш” (Росія)

модифікаціях з шириною захвату від 18 до 27 м. Головна перевага цих обприскувачів — висока продуктивність: до 300 га/зміну. Їх зручно використовувати у великих аграрних об’єднаннях, де поля розкидані на чималій відстані одне від одного.
Розкидачі мінеральних добрив. На виставці експонували здебільшого бункерні розкидачі мінеральних добрив з гравітаційною подачею добрив до розкидальних дисків. Їх показували: ВАТ “Хмельниксільмаш”, фірма ZDT (Чехія), Amazone (Німеччина) та інші. Найприйнятніша ціна на зарубіжні розкидачі добрив була у фірми ZDT (Чехія).
Агрегати для внесення в грунт рідкого аміаку експонувало на виставці ТОВ “Компанія “ВТЛ” (Харків). Компанія виробляє агрегати АША-2 та АБА-0,75 з об’ємом цистерни, відповідно, 3,5 та 1,32 м3; продуктивністю — 8,4 і 5,2 га/год; межами регулювання норми внесення аміаку — 50–250 і 50–150 кг/гектар.
Зернозбиральні комбайни експонували провідні комбайнобудівні фірми світу. Аналіз конструкцій зернозбиральних комбайнів свідчить, що фірми пропонують як барабанні, так і роторні зернозбиральні комбайни.
Широкий спектр зернозбиральних комбайнів представив на виставці “Ростсєльмаш”. Насамперед, це нове покоління високопродуктивних зернозбиральних комбайнів ACROS 530 і ACROS 540, на першому з яких встановлено двигун ЯМЗ-236 БК потужністю 250 к. с., а на другому — двигун CUMMINS ASC 8.3 потужністю 260 к. с. На комбайні встановлено молотильний барабан діаметром 800 м та п’ятиклавішний, семикаскадний соломотряс, комбайн обладнано зерновим бункером місткістю 9000 літрів.
ВАТ “Херсонські комбайни” експонувало на виставці доопрацьований варіант зернозбирального комбайна КЗС-9-1 “Славутич” (пропускна здатність — 9–12 кг/с). У конструкції комбайна акумульовано всі відомі в світовій практиці прогресивні технічні рішення: кабіна — бункер — двигун; молотильно-сепарувальний механізм підвищеної сепарувальної здатності; гідростатична трансмісія; шини високої прохідності з низьким питомим тиском на грунт; зерновий бункер місткістю 6,7 м3 з високопродуктивним вивантажувальним механізмом; потужний дизельний двигун ЯМЗ-238 Ак-4 (235 к. с.).
Фірма Sampo Rosenlev (Фінляндія) представила новий високопродуктивний комбайн SR 3085 LTS, на якому встановлено дизель потужністю 260 к. с., бильний барабан і систему подвійної сепарації ТS.
Фірма John Deerе (США) пропонувала новий потужний зернозбиральний комбайн John Deerе 9640, на якому встановлено дизельний двигун потужністю 295 к. с., молотильний барабан діаметром 660 мм і зерновий бункер місткістю 8000 літрів.
Фірма CASE (США) експонувала останню версію роторного комбайна AFX 8010, який обладнано дизельним двигуном потужністю 425 к. с., зерновим бункером місткістю 11628 л та аксіально-роторним молотильно-сепарувальним пристроєм. За 10–20 робочих годин комбайн AFX 8010 може зібрати 100 га кукурудзи за врожайності 12,5 тонни/гектар.
Широкий спектр зернозбиральних комбайнів експонувала фірма Claas (Німеччина) з потужністю двигуна від 185 до 500 к. с. і шириною зернової жатки від 5,1 до 9 м. Головних рекордсменів від фірми Claas — зернозбиральні комбайни Lexion з поєднаною системою обмолоту та сепарації APS+ROTO PLUS і системою GPS — рекомендуються для використання в МТС  і великих господарствах.
Зерносховища. Для зберігання зерна фірми-експоненти пропонували здебільшого металеві циліндричні сховища різної місткості. Раніше такі сховища постачали в Україну переважно зарубіжні фірми (ВIN, Польща; Riela, Німеччина тощо). Нині виробництво металевих циліндричних сховищ налагоджено в Україні, на фірмі “Лорд” (м. Миколаїв), ВАТ “Карлівський машзавод” (м. Карлівка Полтавської обл.). За якістю вони практично не поступаються зарубіжним аналогам. Фірма “Лорд”, наприклад, виробляє циліндричні вентильовані металеві сховища з пласким дном місткістю від 70 до 5000 т та з конічним — місткістю від 10 до 1400 тонн.
Серед зерносховищ зарубіжного виробництва найприйнятніші ціни для українського виробника зерна пропонувала польська фірма ВІN.
Широкий типорозмірний ряд пневматичних транспортерів зерна продуктивністю від 1,5 до 14 т/год експонувало на виставці ПП “Алексзернотех” (м. Олександрія Кіровоградської області). Запропоновані агрегати можна ефективно використовувати для обслуговування зерносховищ, зерносушарок, завантаження й розвантаження автотранспорту.

Збиральні машини. Фірма GUARESI (Італія) пропонувала відвідувачам самохідний томатозбиральний комбайн G-89/93, обладнаний дизельним двигуном потужністю 165 к. с., гідростатичною трансмісією, яка на чотирьох передачах забезпечує швидкість до 27 км/год. Його продуктивність — 32–40 тонн за годину.
Фірми Ropa, Holmer (Німеччина) та інші широко експонували на виставці потужні самохідні бункерні бурякозбиральні комбайни.
Машини для заготівлі кормів. Увазі відвідувачів виставки було представлено роторні косарки, ротаційні граблі, рулонні та пакові преси, кормозбиральні комбайни.
Низка фірм виставила ротаційні косарки — від багатороторних до двороторних. Останні експонували фірми: SaMasz (Польща) і КБ “Бердянські жатки” (м. Бердянськ). Багатороторні косарки мають простіший привод і надійніші за двороторні.
Заслуговують на увагу кормозбиральні комбайни BIG-X фірми Krone (Німеччина), типорозмірний ряд яких містить п’ять модифікацій із потужністю встановлених двигунів від 490 до 980 к. с. На комбайнах встановлено кукурудзяну жатку оригінальної конструкції із шириною захвату від 6 до 10,5 м. Продуктивність BIG-X у разі встановлення жатки шириною захвату 9 м, розрахованої на збирання 12

Мобільна плющилка, фірма Murska (Фінляндія)

рядків кукурудзи, становить 4 га/год. Конструкція комбайна забезпечує якісне ущільнення маси перед подрібненням, що, своєю чергою, забезпечує точну довжину нарізки в межах 4–22 мм, регулювання якої здійснюється з кабіни комбайна.
Із новинок експонувалися агрегати для обмотування паків сінажу або силажу поліетиленовою плівкою (фірма Pronar, Польща) та агрегати для запресовування подрібненої рослинної маси в довгі поліетиленові шланги (фірма AG BAG Budissa, Німеччина). Одна з проблем під час упровадження технології консервування рослинних кормів у поліетиленовій упаковці донедавна полягала в тому, що в нашій країні не виробляли поліпропіленової плівки. На виставці вперше експонували зразки поліпропіленової плівки, виробленої на фірмі “Тех-Пласт” (м. Бориспіль Київської обл.).
Машини для приготування кормів. На “Агро’2007”, якщо порівнювати з попередніми роками, збільшилася кількість універсальних машин для приготування й роздавання кормів на фермах великої рогатої худоби.
Понад десять зарубіжних фірм експонували причіпні — з горизонтальними та вертикальними шнеками, обладнані завантажувальними фрезами або без них — фермські комбайни. Застосування таких машин дає змогу в кілька разів зменшити витрати праці на 1 т приготованого й розданого корму, вдвічі зменшити питому металомісткість

Свинокомплекс, побудований із тентових ангарів, корпорація “Агро-Союз”

приготування й роздавання кормів.
Для забезпечення заготівлі й консервування вологого фуражного зерна фірма Murska (Фінляндія) експонувала мобільні плющилки з приводом від ВВП трактора і продуктивністю до 40 тонн за годину.
Експонували на виставці також широкий спектр малогабаритних комбікормових агрегатів.
Із машин для приготування кормів слід окремо сказати про агрегат для приготування кормів серії АКТСМ “Мрія” науково-виробничого впроваджувального центру Академії інженерних наук України. Пристрій за допомогою кавітаційного агрегату подрібнює зерно у водному середовищі й готує водно-зернову суспензію із співвідношенням зерна й води 1 : 2. За даними вказаного вище центру, відгодівля свиней із використанням отриманої суспензії дає можливість зекономити до 20% кормів порівняно зі згодовуванням їх у сухому вигляді. Продуктивність різних моделей агрегату АКГСМ “Мрія” становить 100–5000 кг/год за потужності електропривода від 1,5 до 42,7 кіловат.
Обладнання для скотарства експонували провідні фірми світу, в тому числі De Laval (Швеція), Westfalia Surqe (Німеччина), Impulsa (Німеччина), SAC (Данія), MEKO (Нідерланди). Вони показали здебільшого сучасне обладнання боксів і доїльні установки для доїльних залів.
Слід наголосити, що на “Агро’2007” у Києві демонструвало свою продукцію чимало нових фірм, у тому числі DAIRYMASTER (Ірландія), Nedlac (Нідерланди), які виробляють сучасні доїльні установки.
 Із вітчизняних виробників широкий спектр доїльних установок і стійлового обладнання експонувало ВАТ “Брацлав”.
Фірми Packo (Бельгія), MEKO (Нідерланди), Eurotanks (Польща), Westfalia Surge (Німеччина) представили типорозмірний ряд танків-охолоджувачів молока місткістю від 300 до 30000 л прямого охолодження з ємностями, виготовленими з нержавіючої сталі.

Інкубатори фірми VICTORIA на страусиній
фермі корпорації “Агро-Союз”

Обладнання для свинарства. На виставці було широко представлено обладнання для свинарства. Причому, якщо донедавна нові свинарські ферми будували на основі використання дорогого зарубіжного обладнання, то останнім часом в Україні налагоджено виробництво вітчизняного обладнання для утримання свиней. Його зразки на виставці експонували, зокрема, фірми “Агрікон”, “Техна” (Київ), фабрика “Варіант” (Харків), корпорація “Агро-Союз” тощо. Експонували обладнання для свинарства на виставці й зарубіжні виробники. Серед них слід назвати станки на припіднятій щілинній підлозі фірми ІТЕК (Франція). Конструкція станків дає змогу монтувати їх на рівній бетонній підлозі без використання складних бетонних каналів для видалення гною.
Обладнання для птахівництва. Його експонували на виставці фірма “Техна” (Київ), ВАТ “Ніжинсільмаш”, компанія Big Dutchman (Німеччина) та інші. Загальною тенденцією у виробництві обладнання для утримання промислового стада курей-несучок є перехід від каскадних батарей до виготовлення трьох-п’яти прямоточних батарей етажеркового типу з використанням бункерної системи роздавання кормів та стрічкової системи видалення посліду.
Останнім часом в Україні стало популярним вирощування страусів. Це зумовлено тим, що їхнє м’ясо — корисний дієтичний продукт, який містить мало жирів (1,2%) і холестерину (32 мл на 100 г продукту).
З огляду на це великий інтерес відвідувачів викликала технологія вирощування страусів корпорації “Агро-Союз”, основою якої є утримання сімей на дві-три голови в індивідуальних боксах і груп по шість-шістнадцять голів у дугоподібних ангарах із майданчиками

Легкозбірні приміщення
для утримання тварин,
фірма ROLSTAL
(Польща)

для вигулів. Основним технологічним обладнанням страусиного комплексу корпорації “Агро-Союз” є інкубатори VICTORIA.
Загальнофермське обладнання. Із загальнофермського обладнання на “Агро’2007” експонували теплогенератори на рідкому паливі й природному газі, виробництва ВАТ “Брестсільмаш”, номінальною потужністю 60–290 кВт, об’ємною подачею підігрітого повітря від 2800 до 17000 м3/год. Електрокалорифери УЛ потужністю від 18 до 54 кВт і продуктивністю повітря 3500 м3/год пропонував на виставці ВАТ РП “Агромаш”, (смт Чечельник Вінницької обл).
Приміщення для утримання тварин. Їх експонували фірми ROLSTAL (Польща), корпорація “Агро-Союз” (Дніпропетровськ). Вони легкозбірні, широкогабаритні, високі. Каркас приміщення виготовлено із сталевих конструкцій, покритих азбоцементним листом (фірма ROLSTAL, Польща); або полімерним тентом (корпорація “Агро-Cоюз”). Гребінь на даху виготовляють відкритим або з прозорих полімерів, що забезпечує проникнення сонячного проміння в приміщення. Корпорація “Агро-Союз” демонструвала сім різновидів тентових легкозбірних приміщень завширшки від 9 до 34,5 м і завдовжки від 30 до 228 м. Тент виготовляють із тентового матеріалу NOVA-THENE — поліпропілену вогнестійкого, а також стійкого проти розривання й зовнішніх впливів.
Обладнання для виробництва біодизелю серед інших фірм експонувало ТОВ “Елерон”.
Елементна база. Широко на виставці було представлено сучасну елементну базу: робочі органи, шини з дисками, ланцюги, гідравліку, редуктори, карданні передачі тощо. Вона особливо цікава для вітчизняних виробників сільгосптехніки, одним із основних недоліків якої є низька надійність у роботі, що зумовлено насамперед низькою якістю вітчизняної елементної бази.
Якісні шини та ободи до тракторів і сільгоспмашин експонував на виставці науково-впроваджувальний центр “Консіма” (Дніпропетровськ). Шини та ободи до зарубіжних тракторів і сільгоспмашин на фірмі “Консіма” значно дешевші, ніж імпортні.

В. Ясенецький,
зав. лабораторії УкрНДІПВТ
ім. Л. Погорілого

 

Інтерв'ю
Ця мо­ло­да краси­ва дівчина гордо на­зи­ває се­бе донь­кою ферме­ра. Їхнє госпо­дарст­во «Геліос-1», що розта­шо­ва­не по­близу Каховки на Хер­сонщині, два ро­ки займається ви­ро­щу­ванням черво­ної квасолі, а торік стало навіть ліде­ром... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0