Спецможливості
Техніка та обладнання

Сучасні зерносховища для українських господарств

15.07.2008
2723
Сучасні зерносховища для  українських  господарств фото, ілюстрація
Зерносховище

“Кожному українському господарству — сучасне зерносховище” — саме такий слоган можна запропонувати для фірм, що виробляють чи продають сховища для зерна. Занадто сміливо? Так. Але чому б і ні?

Раніше основну масу зерна зберігали на державних великотоннажних залізобетонних елеваторах, обладнання яких морально й фізично застаріло, через що знижується якість зерна та пропускна здатність елеваторів. Елеватори значно віддалені (до 30 км і більше) від зерновиробника, а вартість зберігання зерна в них дуже висока й становить майже 25% вартості складеного на зберігання зерна.

Одним із шляхів зменшення втрат і підвищення якості продукції є безумовне забезпечення кожного господарства власним сучасним зерносховищем. Світовий досвід свідчить, що в аграрно розвинених країнах майже 80% врожаю зберігається у виробника.

ДКБ “Південне” розробило комплекси зерносховищ герметичного та вентильованого типів ємністю 500 і 1000 т зерна на базі силосів ємністю 125–200 т зерна (діаметр силосів — 5,5 м, висота — 10,5–13,5 м з нижнім конусом, тобто з вивантаженням самопливом). Ці зерносховища призначено для зберігання насіннєвого, продовольчого й фуражного зерна з вологістю до 18% у режимі активного вентилювання та вологого до 28% зерна продовольчого й фуражного призначення завдяки його консервації азотом.
Зерносховища розроблено з урахуванням досягнень кращих світових аналогів.
Якщо порівняти із вентильованими зерносховищами, то герметичні ефективніші й універсальніші, але й на 5–10% дорожчі. Зате вони мають ширший діапазон використання, оскільки дають змогу:

  •  розпочати збирання зернових на один-два тижні раніше (за умов дальшого дозрівання зерна) й закінчувати його до початку осипання зерна;
  •  закладати зерно на зберігання за будь-яких погодних умов;
  •  не застосовувати під час закладення зерна зерноочищувального та зерносушильного обладнання;
  •  підвищити, завдяки зберіганню природної вологості зерна, його кормові якості проти висушеного зерна;
  •  досягти повної дезінфекції зерна без застосування хімічних препаратів тощо.

У конструкції нових зерносховищ використано оригінальні технічні рішення, які запозичено з оборонних технологій. Такі зерносховища відповідають кращим світовим аналогам.

Підприємство “Проект Контакт Сервіс” (Миколаїв) розробило 20 типорозмірів циліндричних металевих сховищ для зерна з конічним і плоским дном. Підприємство проектує та будує сховища для зерна і здає їх під ключ. Місткість сховища з конічним дном — близько 1400 т, із плоским — майже 8100 т. Виробництво сховищ для зерна, розроблених на підприємстві “Проект Контакт Сервіс”, освоїли фірми “Лорд” (Миколаїв) і ВАТ “Карлівський машинобудівний завод”.
Торговельно-промислова компанія “Лорд” реалізує в Україні вітчизняні силоси СМВУ. На бажання замовника силоси обладнують системами активного вентилювання та пошарового контролю температури зерна, що зберігається. Системами активного вентилювання забезпечують витрату повітря не менше 7 м3/год на 1 т місткості силосу. Це дає змогу застосовувати універсальні технології з “м’яким” повільним досушуванням або охолодженням зерна. Силоси СМВУ з конусним днищем забезпечують повне вивантаження зерна силосу самопливом і потребують мінімальних затрат часу на ручне доочищення силосу.

ТПК “Лорд” виготовляє сховища зерна з конусним дном місткістю від 10 до 1400 т і сховища на плоскому бетонному фундаменті місткістю від 70 до 5000 т кожний.

ВАТ “Карлівський машинобудівний завод” (м. Карлівка Полтавської обл.) пропонує металеві циліндричні сховища СМВК із плоским і конічним дном, які призначено для довгострокового надійного зберігання кондиційного зерна і тимчасового зберігання вологого зерна з вентилюванням і охолодженням. Зберігання зерна в сховищах СМВК передбачає приймання зерна для зберігання, досушування, охолодження, надійний захист від атмосферних опадів, контроль температури зерна, знезаражування зерна, контроль верхнього рівня. Корпус сховища виготовлено з оцинкованих панелей, підкріплених вертикальними ребрами жорсткості. Дах — із оцинкованих листів, підкріплених ребрами жорсткості. Система вентиляції містить повітророзподілювальні канали та вентилятори радіального типу. Сховища СМВК обладнано завантажувальними норіями та вивантажувальними механізмами.

ВАТ машинобудівний завод “Комсомолець” (м. Лубни Полтавської обл.) пропонує оригінальні овального типу сховища (два сховища по 50 тис. т), які побудовані у Миколаєві підприємством “Нібулон”. Діаметр сховища — 64,5 м; висота — 32,25 м. Будівництво купольних сховищ здійснюється у вісім етапів: 1-й — будівництво фундаменту традиційним методом; 2-й — фіксування мембрани; 3-й — надування мембрани та тримання під тиском із допомогою вентиляторів; 4-й — нанесення ізоляційної плівки на внутрішній бік мембрани (при цьому запаюють анкерні кріплення, які дають змогу закріпити арматуру); 5-й — закріплення каркаса; 6-й — покриття арматури мікробетоном; 7-й — коли арматуру повністю замуровано в бетон, зупиняють вентилятори та обладнують різні отвори; 8-й — обробка купола (фарбування тощо).

Одним із найвідоміших виробників циліндричних металевих сховищ у світі є компанія Mfs/ York/Stormor (США), сховища якої побудовано, наприклад, у ПМТО “Агро-Союз” (с. Майське Синельниківського району Дніпропетровської обл.) і на фірмі “Київ-Атлантик” (м. Миронівка Київської обл.).

Сховища вказаної фірми, за даними багаторічного використання в  Майському, забезпечують якісне зберігання зерна. Мfs/Yoгk/Stоrmоr використовує найрізноманітніші дахи, а також конструкції бункерів. Оцинковані панелі даху стандартні для всіх моделей. Бункери діаметром 18,29 м або менше мають дах із суцільних панелей, а на бункери діаметром 22,86–27, 43 м встановлюють дахи з окремих армуючих кілець для підвищення надійності та міцності. Щоб збільшити місткість бункера, всі шви в ньому з’єднано з подвійним перекриттям. Кожний бункер виготовлено з гофрованої високоякісної сталі з кроком гофрування 67,56 мм, на всі металеві листи гальванічним методом нанесено промислове цинкове покриття щільністю 275 г/м3. Вертикальні колони з ребрами жорсткості передають навантаження від бункерів на фундамент. Елементи промислових зерносховищ об’єднано надійними бічними з’єднаннями. Сховища обладнано системами температурного контролю, додатковими бічними пристроями, які для розвантаження не потребують енергії. Технічні параметри плоскодонних сховищ: діаметр — 5,48–27,43 м; висота — 9,75–24,38 м; місткість — 240–15691 м3. Сховища з конічним дном: діаметр — 5,48–10,97 м; висота — 9,19–21,08 м; місткість — 166–1681 м3.

Широкий спектр циліндричних сховищ для зерна місткістю від 102 до 20923 м3 і заввишки від 7 до 32 м пропонує фірма CORDOBA (Іспанія), яка виробляє і комплектує свої сховища завантажувальними та розвантажувальними механізмами.
Широку гаму циліндричних сховищ для зерна, днища яких виготовлено плоскими або конусними, пропонує фірма Agroing (Чехія). Вона виробляє 16 типів циліндричних металічних сховищ зерна діаметром від 3 до 6 м; місткістю від 21 до 257 т.

Фундамент сховищ Agroing обладнано вентиляційними каналами. Сховище можна обладнати вивантажувальним шнеком і люком для огляду сховищ.

Циліндричні металеві сховища заввишки від 5,8 м до 24 м і місткістю від 80 до 17264 м3 виробляє фірма SIAGRA (Чехія). Вона комплектує їх завантажувальними та розвантажувальними механізмами й приладами для контролю температури зерна в сховищі.

Фірма Brock через свого офіційного дистрибутора пропонує циліндричні металеві сховища майже 1500 модифікацій. Вона комплектує свої сховища ланцюговими транспортерами та ковшовими норіями, системами активної вентиляції, пневматичними транспортерами.

Фірма Buschhoff (Німеччина) пропонує фермерам циліндричні металеві сховища, які обладнанно системами сушіння зерна. Крім того, сховище обладнується перфорованим днищем, вертикальними змішувальними шнеками, вивантажувальними шнеками, теплогенератором і вентилятором. При цьому тепле повітря нагнітається через перфороване дно в сховище. Три вертикальні шнеки переміщуються по колу та активно перемішують зерно. Відпрацьоване повітря видаляється із сховища через отвір у даху.
Зерно в сховище завантажується через розподілювач, який установлено в центрі даху сховища. В конструкцію досушувального сховища фірми Buschhoff закладено апробовану в США систему сушіння, яку фірма Buschhoff удосконалила. Технологічний процес віббувається так: із допомогою вхідного розподілювача зерно закладається шарами в досушувальне сховище. Через перфороване вентильоване дно тепле повітря вводиться в сховище. Змішувальні шнеки забезпечують рівномірне змішування вже висушеного зерна з вологим зерном. При цьому волога з відпрацьованим повітрям вилучається зі сховища. Вивантажують зерно із сховища вивантажувальні шнеки, розміщені під перфорованим дном.

Фірма Gruber Maschinen GmbH (Австрія) виробляє широкий типорозмірний ряд металевих циліндричних сховищ із плоским дном, які мають діаметр від 3,75 до 15 м; висоту від 6,02 до 26 м; місткість від 55 до 3949 м3.
Фірма Neuero (Німеччина) виробляє циліндричні металеві сховища діаметром від 9,8 до 19,66 м; заввишки від 12,69 до 21,09 м; місткістю від 751 до 4994 м3. Сховища фірми Neuero комплектуються містками та обслуговуючими майданчиками; завантажувальними норіями та вивантажувальними шнеками; аераційними вентиляторами та вимірювальною системою для контролю температури зберігання зерна. Сховища збирають із профільованих панелей, завдяки чому досягають більшої стабільності та якіснішого зберігання насіннєвого матеріалу. Потужність аераційних вентиляторів — від 13 до 48 тис. м3/год повітря.

Фірма Mulmix (Італія) виробляє круглі металічні сховища з плоским дном 87 типорозмірів діаметром від 2,78 до 22 м; заввишки від 5,65 до 24,14 м; місткістю від 31 до 7544 м3. Сховища виготовляють із листової будівельної сталі Fe 350 із гальванізацією, яка гарантує стійкість проти атмосферного впливу. Зовні конструкцію укріплено листами різної товщини та профілю. Доступу вологи в місця з’єднань запобігають умонтовані еластичні стрічки. Дах виготовлено із трапецієподібних елементів гальванізованої сталі з ребрами жорсткості, які підвищують стійкість даху проти снігу. Дах підняли над циліндром приблизно на 40 мм, що сприяє циркуляції повітря й зменшенню конденсату. Сховища Mulmix на замовлення можна обладнувати датчиками для визначення рівня корму в сховищі; системою для вимірювання температури; вентиляційними системами.

Фірма Agrotec (Німеччина) виробляє металеві циліндричні сховища із плоским і конічним дном місткістю від 1,6 до 1000 т. Для завантаження сховищ використовують норії.
Фірма Wellenbrock виготовляє циліндричні металеві сховища місткістю 100–600 т, які обладнують завантажувальними норіями, вивантажувальними шнеками продуктивністю близько 100 т/год та обладнанням для сушіння зерна продуктивністю від 5,5 до 37 кВт. Потужність привода сушильного обладнання — 5,5–37 кВт; температура теплоносія — 24…80°С. У куполі металевого сховища монтується спеціальний розподілювач зерна продуктивністю 10–100 т/год.
Фірма Riela (Німеччина) — провідний виробник великих комплексів для зерна в Європі — виробляє оцинковані сталеві сховища силосного типу місткістю від 10 до 10000 м3 , із плоским дном діаметром від 8 до 21,4 м; заввишки від 14,65 до 30,3 м; з конічною основою діаметром від 3,56 м до 5,35 м; заввишки від 7,42 до 18,24 м. Фірма Riela комплектує сховища норіями, зерносушарками, зерноочисними машинами, скребковими конвеєрами, шнеками, комп’ютерним управлінням. З огляду на те, що до дахів сховищ висуваються дуже високі вимоги, тому що вони піддаються діям навколишнього середовища, передбачається варіант постачання даху з пластидольним покриттям, яке має практично необмежений термін служби.

Фірма Рetkus (Німеччина) пропонує блочні сховища прямокутного виконання. Їх монтують із стінних елементів на болтах. Розвантажують такі сховища через воронку або з допомогою системи пневматичних каналів, які особливо ефективні в подвійних і чотирикутних камерах. Заввишки сховище близько 25 м. Стіни сховищ виготовляють із оцинкованого плоского або гофрованого сталевого листа. Кут нахилу стінок воронки — 45 або 60°.
Із 1968 р. фірма Amazone (Німеччина) пропонує селянам як циліндричні металеві, так і підлогові сховища зерна (побудовано понад 500 таких сховищ). Ширина горизонтальних сховищ — від 7,5 до 25 м; ширина відсіків — 3; 4 і 5 м; висота сховища — від 6,9 до 10,7 м; місткість — 80–720 м3 . Для завантаження сховищ використовують норії, а для транспортування й розподілу зерна — стрічкові конвеєри. Виходячи з конкретних потреб виробника зерна, фірма Amazone рекомендує використовувати комбінації підлогових і металевих циліндричних сховищ. Сховища зерна фірми

Amazone обладнано повністю автоматизованими системами управління й регулювання, укомплектовано якісними мнемосхемами.
Фірма SLK Schutz (Німеччина) постачає виробникам сільгосппродукції циліндричні металеві сховища зерна діаметром від 4,6 до 30,6 м; заввишки 12–14 м; місткістю від 62 до 13000 т. Сховища цієї фірми обладнано завантажувальними норіями або шнеками, розподільними конвеєрами, вентиляторами, вивантажувальними конвеєрами продуктивністю до 100 т/год. 

Широкий асортимент циліндричних металевих сховищ пропонує фірма Агаj (Польща)
Сховища для зерна від фірми Агаj призначено для зберігання сухого зерна пшениці, ячменю, кукурудзи, ріпаку, бобових тощо.
Згідно з даними фірми, спеціальна конструкція днища та ефективна система вентиляції забезпечують рівномірне провітрювання зернового матеріалу.

Фірма Агаj пропонує понад 100 моделей сховищ різних габаритів місткістю від 110 до 7430 т.
Для виробництва сховищ використовують плоскі сталеві листи з високоякісним гальванічним покриттям. Завдяки цьому на плоских стінках не затримуються бруд і рештки зерна. Сховища обладнано системою датчиків температури, які подають реальну інформацію про стан зерна, що зберігається.

Для забезпечення вентиляції сховища фірми Агаj обладнано перфорованим дном, системою підлогових повітряних каналів, вентиляторами та системою дахових провітрювачів. Зерно вивантажують підбиральними конвеєрами. Для повного вивантаження бункерів під дном сховища розміщено шнеки.

Фірма Tornado (Німеччина) пропонує циліндричні сховища зерна з конічним і плоским дном для фермерських господарств. Сховища збираються з плоских оцинкованих листів із висотою стін до 6 м. Сховища обладнуються вентиляційними системами, наглядовими люками (0,42 х 0,72 м) та вивантажувальними шнеками. Фірма виробляє 33 модифікації сховищ діаметром від 1,25 до 6,35 м.

Велику зацікавленість українських виробників зерна викликають сховища фірми BIN (Польща) (табл.3). Дотепер найбільший успіх фірма BIN мала в Данії. За даними самої фірми, на ринку реалізовано 38 тис. сховищ загальною місткістю 3 млн т. Зазвичай, фермери купують пристрої, які дають змогу моніторити стан зерна, здійснювати автоматичний контроль за процесом його охолодження. Фермери вибирають сховища зерна фірми BIN насамперед завдяки привабливій ціні.

Сховища BIN можна також завантажувати вологим зерном, яке досушується безпосередньо в сховищі й залишається в ньому для тривалого зберігання. До комплекту сховища може входити обладнання для досушування (вентилятор, нагрівач повітря, контролер із комплектом датчиків).
Досушують зерно завдяки продуванню крізь нього нагрітого повітря через перфоровану підлогу сховища. Воно відбувається за низьких температур із максимальним використанням теплової енергії, яка нагромаджується в атмосферному повітрі, що в поєднанні з комп’ютерним керуванням робить процес досушування економічним і повністю безпечним.

Фірма Zuptor (Польща) продукує циліндричні з конічним і плоским дном сховища зерна для фермерських господарств. Сховища обладнуються завантажувальними норіями та вивантажувальними шнеками. Сховища з конічним дном мають діаметр 1,8–3,26 м; висоту 3,0–8,6 м; місткість 2–30 т. Сховища з плоским дном мають діаметр 3,26–5,48 м; висоту  5,5–6,0 м; місткість  25–90 т.

Фірма Prive (Франція) — один із найбільших в Європі виробників сховищ зерна — пропонує виробникам зерна близько 350 моделей циліндричних сховищ зерна діаметром від 2,68 до 31,98 м; заввишки від 4,6 до 27,51 м; місткістю від 27 до 14213 м3 . Сховища обладнано зручними містками для полегшення обслуговування, виготовляють їх із оцинкованої сталі. Циліндри сховищ обладнано вертикальними зовнішніми стійками, відстань між якими — 930 мм. Їхня велика кількість забезпечує потрібну міцність, щоб протистояти тиску зерна. Стійки виготовляють із оцинкованої сталі. Сховища обладнують подвійними наглядовими люками, внутрішні дверцята зачиняються перед заповненням сховища зерном, зовнішні використовують для підтримання герметичності сховища. Дах сховища виготовляють теж із оцинкованої сталі та обладнують наглядовими люками. Стінки сховища виготовляють із оцинкованої сталі з розмірами гофр 104 на 12 мм. На замовлення фермерів фірма Prive виготовляє циліндричні сховища діаметром від 2,68 до 9,8 м і корисною місткістю до 580 м3.

Фірма Phenix Rousies Industries (Франція) виробляє циліндричні металеві сховища з плоским дном діаметром від 2,67 м до 24,064 м; заввишки від 4,24 до 20,97 м; місткістю від 305 до 10000 м3 . Виробляє фірма також сховища зерна з конічним дном: із конусом 45° — місткістю від 16 до 1290 м3 ; із конусом 60° — від 4 до 38 м3. Сховища обладнуються завантажувальними та розвантажувальними системами, термометричною апаратурою. Сховища виготовляють із хвилеподібних сталевих листів, використовуючи стійки з оцинкованої сталі. Всі складові елементи сховищ є модульними, тож у разі потреби можна здійснювати збільшення об’єму сховища. Аерування сховищ здійснюється завдяки застосуванню перфорованого дна або вмонтуванню у фундаменті вентиляційних каналів. Але в усіх випадках випуск відпрацьованого повітря здійснюється по колу через постійно відкриті отвори між дахом і останнім кільцем циліндра.

Сховища від фірми Коngskilde (Данія) призначено для зберігання зерна пшениці, ячменю, жита, ріпаку, кукурудзи, бобових та інших культур.
Вони обладнані системою вентиляції зерна й автоматичного контролю за його температурою та вологістю. Місткість сягає 4000 т. Продуктивність норій, якими комплектують зерносховища, — від 10 до 100 т/год.

Фірма Тhе GSI Group (Велика Британія) пропонує виробникам зерна кілька циліндричних сховищ із конічним дном. Їхні параметри: діаметр — 1,85–3,65 м; висота — 3,25–10,31 м; місткість — 3,9–73,7 м3. Вивантаження бункерів здійснюють шнеки або спіральні конвеєри, завантаження — мобільні засоби. Бункери виготовляють із гофрованого оцинкованого сталевого листа.

Фірма Тhе GSI Group продукує також широку гаму циліндричних сховищ із плоским дном місткістю від 204 до 20037 т. Бункери виготовляють із оцинкованого перфорованого листа, завантаження здійснюють норії.
Фірма BRICE-BAKER (Велика Британія) виробляє циліндричні металеві сховища зерна з плоским і конічним дном. Сховища з плоским дном поставляються діаметром від 4 до 32 м; із висотою стін від 4828 мм до 32428 мм; місткістю від 64,8 до 16650 м3. Сховища з конічним дном мають діаметр 4–13 м; висоту стін  3628–27628 мм; місткість 58,2–3638 м3. Циліндричну частину сховища з плоским дном виготовляють із плоского оцинкованого листа, що забезпечує чистий відтік зерна під час розвантаження. Конусний дах з кутом нахилу 30° витримує навантаження від перехідних містків, конвеєрів і вузлів підвіски термокабелю.
Сховища з конічним дном теж виготовляють із плоского оцинкованого листа. Застосування плоского профілю стін, зовнішнє розміщення опорних конструкцій і безфланцеве з’єднання між конусом і циліндром забезпечує чистий відтік зерна. Стандартний кут нахилу стінок конуса становить 45°, але, за потреби, може бути змінений. У разі стандартного виконання несучу конструкцію поліпшено. Стандартна висота відводу зерна — 872 мм над землею.
У комплектах перехідних містків і драбин є майданчики для відпочинку, захисні огорожі, опори для конвеєрів, конусні платформи тощо.

Фірма BRICE-BAKER пропонує своїм клієнтам великий вибір дверей для доступу в сховище, розвантажувальних систем, систем для контролю рівня й температури зерна в сховищі.

Фірма ANTTI (Фінляндія) виробляє металеві циліндричні сховища зерна діаметром від 2,3 до 17 м; заввишки від 3 до 17 м; місткістю від 13 до 3860 м3. Сховища виготовляють із оцинкованої сталі завтовшки 1–4 мм. Обладнують завантажувальними та вивантажувальними механізмами.

Фірма Мерu (Фінляндія) виробляє сховища прямокутного типу трьох видів: Fаrmеr: кількість бункерів — 12; загальна місткість — 291–381 м3; Suреr: кількість бункерів — 12; загальна місткість — 390–514 м3 ; ЕІifе: кількість бункерів — 14; загальна місткість — 535–705 м3.

Широкий асортимент циліндричних металевих сховищ для зерна пропонує фірма Skiold (Данія). Технічні параметри таких сховищ із плоским дном: діаметр — 1,78+8,02 м; висота — 2,57+7,59; місткість — 5,1+311 т. Крім того, фірма випускає циліндричні сховища з конічним дном.

Широкі типорозмірні ряди циліндричних сховищ для зерна продукує фірма Оbіаl А.S. (Туреччина). Виготовляють їх як із плоским, так і з конічним днищем. Обладнані оглядовими люками. Для завантаження використовують норії, для вивантаження — донні шнеки. За сховищами зерно розподіляють скребкові конвеєри. Виробляють сховища як із плоским, так і з конічним днищем. Зерно вивантажується самопливом. Сховища мають такі параметри: у плоскодонних діаметр — 4,51–27,09 м; висота — 5,74–26,01м; місткість — 80–12063 м3. Сховища з конічним дном: діаметр 4,5–10,8 м; висота — 8,23–26,46 м; місткість — 38– 1925,68 м3.

Пропонує на ринку України металеві сховища циліндричної форми і фірма FARA GERA D’ADDA (BG), Італія. Їх виготовляють як із плоским, так і з конічним дном. Сховища обладнуються завантажувальними норіями та розвантажувальними конвеєрами. Роблять їх з оцинкованої сталі. Циліндричну частину підсилюють ребрами жорсткості.
Фірма DINA (Іспанія) пропонує металічні циліндричні сховища зерна з плоским дном діаметром 4,5–27,5м; заввишки 8,13–30,74 м; місткістю 120–15114 м3 і сховища з конічним дном і кутом нахилу конуса 60°, діаметром 3,05-9,17 м; заввишки 6,4–23,7м; місткістю 21–1139 м3. Стінки сховища виготовляють із профільованого оцинкованого листа з розміром гофри 104х14 мм; шар цинку — 450 гр/м2.

Фірма GSCOR (США) пропонує агрофірмам широкий спектр циліндричних сховищ зерна з плоским дном, діаметр яких — 8,5–32,1 м; висота — 10,78–16,17 м; місткість — 651–12432 м3 і циліндричних сховищ зерна з конічним дном діаметром 4,7–11,3 м; заввишки 8,5–14,42 м; об’ємом 114–1271 м3 . Сховища збирають з листів заввишки 1,077 м; конструкція даху виконана з панелей із самофіксуючими ребрами, які закріплюють з допомогою болтів і встановлюють тільки по верху й низу даху. Бічні стінки сховищ виготовлено з оцинкованої гофрованої сталі завтовшки від 0,9 до 4,2 мм. Ребра жорсткості сховища спеціального ексклюзивного виконання, їх спроектовано так, щоб витримати високе вертикальне навантаження, що дає змогу досягти висоти стін до 30,48 м. Комбінуючи велику висоту листа з W-подібним ребром жорсткості, можна виготовляти міцні сховища та істотно скорочувати часові й матеріальні затрати, потрібні для проведення монтажу. Підвищений шар цинкового покриття (350 г/м2 проти 275 г/м2, що є стандартним) дає можливість значно збільшити захист від корозії і забезпечити більшу тривалість експлуатації. Кожна ємність комплектується автономною системою аерації і, на бажання замовника, — системою температурного контролю, якщо цього потребують умови навколишнього середовища. На ємностях умонтовано кільця для захисту від вітрових навантажень, які спроможні, за даними фірми, витримувати силу ураганних вітрів до 241 км/год.
Конструкція даху й циліндричної частини сховища з конічним дном однакова з плоскодонним. Нижня конічна частина сховищ обладнана вивантажувальним отвором з діаметром 0,4 м. Конічна частина укомплектована металевою опорною конструкцією з широким фланцем для кріплення до бетонного фундаменту.

Цікаві арочні металеві підлогові сховища, в тому числі для зерна, виробляє фірма SUNWARD (США). Сховища збирають із уніфікованих елементів, вони можуть бути будь-якої довжини. Специфічна форма сховищ дає змогу експлуатувати їх узимку без трудомісткого очищення даху від снігу. Оскільки в них немає внутрішніх опор, можливе будь-яке планування й практично не обмежуються сфери застосування приміщення. Оболонка сховища встановлюється на простому стрічковому фундаменті. На бажання замовника сховища можуть поставляти із вентиляційною системою. Завдячуючи невеликій масі оболонки, бригада із чотирьох-шести осіб, без застосування підйомних механізмів, може змонтувати сховище за один-два тижні.

Фірма PRADO (Іспанія) пропонує виробникам зерна широку палітру металевих циліндричних сховищ. Циліндричні сховища з плоским дном DIN мають діаметр 3,6–31,8 м; висоту 3,4–20,8 м; місткість 39–19372 м3. Виготовляє фірма PRADO циліндричні сховища й з конічним дном із кутом нахилу конічної частини 40°, діаметром 4,5—9,1 м і місткістю 79–1261 м3, а також сховища з кутом нахилу конічної частини 60°, діаметром 4,55–7,28 м і місткістю 88–735 м3 .
Узагалі в світі виробляють велике різноманіття металевих циліндричних сховищ для зерна, і агрофірми та фермерські господарства мають можливість вибрати для себе оптимальний варіант.

 

В. Ясенецький, заввідділом “Тваринництво”, УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого

Попередня стаття

Інтерв'ю
У квітні 2020 року в компанії CLAAS відбулися кадрові перестановки. Гельмут Клаас, її багаторічний керівник та ідейний натхненник, під керівництвом якого концерн CLAAS став саме тією компанією, яку сьогодні знають на всіх континентах,... Подробнее
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее

1
0