Спецможливості
Новини

Україна почала імпортувати ранню капусту із Узбекистану

20.03.2019
1283
Україна почала імпортувати ранню капусту із Узбекистану фото, ілюстрація

На гуртових ринках України з’явились перші партії ранньої капусти виробництва Узбекистан. За даними інформаційного центру «Інфо-Шувар»,  перші партії цієї продукції з’явились сьогодні на майданчику найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку «ОРСП «Шувар». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Продавці пропонують узбекистанську капусту по 30-31 грн/кг (0,97-1,01 EUR/кг) і це є найнижчою ціною на імпортну ранню капусту, яка сьогодні пропонується на ринку України. Крім Узбекистану, капусту в Україну сьогодні поставляє Албанія, вартість албанської капусти на українських гуртових ринках становить 37-42 грн/кг (1,2-1,36 EUR/кг), широкий ціновий діапазон обумовлений неоднорідною якістю продукції. Найближчими днями оператори ОРСП «Шувар» планують почати продажі капусти з Македонії, а вже на початку квітня, очікуються перші комерційні партії вітчизняної капусти.

«Капуста з Узбекистану займає відносно невелику частку в структурі пропозиції ранньої імпортної капусти на ринку України, з Македонії ми постачаємо в рази більші обсяги і саме македонська капуста є головним конкурентом для української продукції на початку сезону. За останні 3 роки ми поступово зменшуємо імпорт ранньої капусти, це відбувається завдяки тому, що українські виробники намагаються виходити на ринок раніше, коли ціни ще доволі високі», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними експерта, в 2018 році Україна імпортувала майже 10 тис. тон капусти, з яких 7,8 тис. тон було завезено з Македонії.

Слід зазначити, що 20 березня 2018 року рання капуста в Україні пропонувалась по 27-35 грн/кг (0,8-1,0 EUR/кг), тобто, середня ціна була лише на 14% вища від ціни на старті поточного сезону. Минулий сезон української ранньої капусти на майданчику ОРСП «Шувар» відкрився ціною 28-30 грн/кг (0,8-0,9 EUR/кг).

Інтерв'ю
Засновник Генріх Драйєр з історичним логотипом компанії з часів  заснування та найновіша сівалка точного висіву Amazone Precea
Засновник сучасної групи Amazone (на той момент підприємство називалось «Фабрика з виготовлення сільськогосподарських машин та знарядь H. Dreyer») Генріх Драйєр почав свою діяльність у 1883 році з виробництва зерноочисної машини. Незадовго... Подробнее
Швидка зміна кліматичних умов, нестійка економічна ситуація в Україні та світі, обмеження доступу до основних виробничих ресурсів та їхнє суттєве здорожчання змушують як світових, так і вітчизняних аграріїв шукати більш раціональні... Подробнее

1
0