Спецможливості
Статті

АЛАМО — французький лідер на українських полях

05.06.2008
620
АЛАМО — французький лідер на українських полях фото, ілюстрація
Не одна стаття написана про ситуацію, яка склалася на ринку насіння соняшнику цього року. Несприятливі для соняшнику погодні умови суттєво вплинули на цьогорічний урожай.

Якщо у 2003 середня врожайність становила 11,3 ц/га, то цього року багато виробників декларують 8–10 ц/га. За даними Державного комітету статистики, середня врожайність прогнозується на рівні 10–11 ц/га, при тому, що у багатьох господарствах значні площі соняшнику досі не зібрані. Частина господарств роздумує, чи варто збирати соняшник, якщо врожайність — 2–4 ц/га.


Для господарства “Маяк”, що на Черкащині, як і для більшості сільськогосподарських виробників України, цей рік видався складним. Досвідом вирощування соняшнику в господарстві ділиться Василь Васильович Довганич, головний агроном господарства. Всього господарство має 3200 га орних земель, з яких соняшник у 2004 році вирощували на площі 501 га. Середня врожайність — 28,3 ц/га, що за цьогорічних погодних умов дуже добрий результат.
Той, хто вміє рахувати, побачить, що за нинішньої середньої ціни на соняшник (1500 грн) валовий дохід з 1 га становитиме близько 4000 грн при затратах на вирощування 1500 грн/га. Минулого року, коли погодні умови були сприятливішими, середня врожайність соняшнику на полях СТОВ “Маяк” становила 34 ц/га, що значно вище за середній показник по Україні, який становив 12,3 ц/га.
На запитання, в чому секрет врожайності соняшнику (особливо в 2004 році), агроном СТОВ “Маяк” відповів, що ніякого секрету немає. Якісне насіння є запорукою високого врожаю. Останні два роки ми засіваємо лише гібридом французької селекції АЛАМО, який купуємо в компанії “АГРОСПЕЦПРОЕКТ”. Даний гібрид стійкий до хвороб і, незалежно від погодних умов, дає стабільний урожай.
На думку фахівців, якісним насінням соняшнику засівають в Україні до 20% загальної площі під цією культурою. Решта площ засівається сортовим насінням високої репродукції, що й обумовлює низьку врожайність. На ринку також є багато компаній, які декларують, що продають гібрид, а насправді продають сортове насіння, прикриваючись назвою відомого гібрида. Тому купуючи гібридне насіння, запитуйте відповідні документи, що засвідчують його походження.

Інтерв'ю
Зазвичай аграрні видання пишуть про здобутки агрохолдингів, знаних в областях, популярних аграріїв, що засідають по облрадах. Ми вирішили піти іншим шляхом і хочемо познайомити Вас із простим фермером
Demydov1
В унікальній споруді на території арктичного архіпелагу Свальбард у Норвегії не так давно офіційно відкрито Всесвітнє сховище насіння. Дбаючи про майбутнє планети, людство прагне зберегти генофонд

1
0