Спецможливості
Статті

Ваша нива колоситиметься завдяки насінню від "Колосу"

05.06.2008
707
Ваша нива колоситиметься завдяки насінню від "Колосу" фото, ілюстрація
Незважаючи на розпал зими, післяноворічна Україна нагадувала радше країну із середземноморським кліматом: стовпчик термометра впевнено перетнув позначку +10°С, змусивши селян замислитися над долею цьогорічного врожаю. На Одещині в січні панувала справжня весна: яскраве сонечко, лагідне море, набубнявілі бруньки. Постійні читачі “Пропозиції” вже знайомі із селянським фермерським господарством “Колос”: насіння, пропоноване білгород-дністровцями, стало в пригоді багатьом нашим передплатникам. Власне, ті, хто використав насіння від “Колосу”, й не скривають свого задоволення: врожаї перевищили найоптимістичніші сподівання. Минув рік звідтоді, як ми востаннє відвідували “Колос”. Що змінилося впродовж цього часу? — з цим питанням ми звернулися до керуючого СФГ “Колос” Олександра Чумака.

“Насамперед, ми додали землі на 700 га, — зазначає Олександр Олександрович. — Наразі маємо вже 2900 га. І якщо позаминулий рік був напрочуд неврожайним, то 2004-й склався вдало: одержали непоганий врожай зернових, кукурудзи та соняшнику.  Крім того, торік ми підтвердили свій статус насіннєвого господарства 1-ї групи та отримали паспорт-патент. До того ж розширили мережу наших представників по Україні: нині таких маємо вже 5. Поповнили ми у 2004-му й машинно-тракторний парк: придбали, зокрема, два “Херсонця-200”, а також чотири нових МТЗ-82”.
Цього року “Колос” пропонує українським сільгосптоваровиробникам таке. Насамперед, це насіння гібридів кукурудзи, вирощених із батьківських форм компанії “МАЇС”. Неабияку популярність серед українських аграріїв має гібрид Євро-401. Він належить до середньопізньої групи стиглості. Після початку фізіологічної стиглості характеризується високими темпами зниження вологості зерна. Висока врожайність (до 100 ц/га) є визначальною для нього. Добре зарекомендував себе навіть за складних кліматичних умов 2003 року. Цей гібрид універсальний. Його застосовують на зерно і силос у Степу і південній лісостеповій частині України. У північніших регіонах — на силос. Строки сівби — ранні та оптимальні.  Добре реагує на високий агротехнічний фон і застосування підвищених доз добрив. Кращі результати забезпечує в зонах із достатньою вологозабезпеченістю та на зрошенні. Крім того, для українських аграріїв у “Колосі” можуть запропонувати гібриди Дніпровський 310 і Дніпровський 325. Вони належать до середньостиглої групи стиглості з універсальним — на зерно та силос — напрямом використання. Дніпровський 325 відзначається високим вмістом крохмалю, може бути використаний як сировина для виробництва кукурудзяного крохмалю. Потребує високого агротехнічного фону. Дніпровський 310 добре реагує на повну дозу мінеральних або органічних добрив, глибокий обробіток грунту. Можна придбати в “Колосі” також насіння пізньостиглого сорту Одеська 10, а також гібриди Од 360 і Од 385.
“Колос” налагодив ефективну співпрацю з агропромисловою фірмою “Флора” щодо гібридів соняшнику і має змогу запропонувати українським сільгосптоваровиробникам гібридне насіння соняшнику Злива, Знахідка та Захист. Автором гібридів є знаний фахівець, доктор біологічних наук, професор Віктор Бурлов. Гібриди мають такі спільні властивості, а саме: генетично зумовлену стійкість проти найвірулентнішої другої раси несправжньої борошнистої роси, толерантність до загущення посівів, оскільки рослини відносно низькорослі, а оптимальний урожай насіння забезпечують за густоти їх стояння у період вегетації (залежно від гібрида та регіону вирощування) у межах 55–75 тис. на гектар. Злива є ранньостиглим гібридом. Тривалість вегетаційного періоду (від сходів до технічної стиглості) становить 103–120 днів. Відзначається високою посухостійкістю. Середньоранній гібрид Знахідка також має неабияку посухостійкість, урожайність насіння становить близько 30 ц/га. Цей гібрид є високоолійним: олійність насіння на рівні 50–52%. Середньоранній гібрид Захист, окрім надзвичайної посухостійкості, характеризується й винятковою олійністю: вона сягає 55%.
Щодо ячменю клієнти “Колоса” можуть розраховувати на сорти озимого ячменю Основа та ярого шестирядного Вакула. Середньопізній сорт Основа —  сорт-дворучка з підвищеною адаптивністю до умов південних регіонів. Середньостиглий сорт Вакула є чи не найврожайнішим сортом України. За сприятливих умов врожайність сягає 110 ц/га. Вакула стійкий проти летючої сажки, борошнистої роси, смужкового гельмінтоспоріозу, вилягання. Демонструє цей сорт і високу посухостійкість. Вакула характеризується високою енергією проростання вирівняного зерна, невисоким вмістом білка та високим індексом пивоварної цінності. Все це дає змогу класифікувати цей сорт як пивоварний. Оригінатором сортів є Одеський селекційно-генетичний інститут УААН. Читачі “Пропозиції”, звернувшися до “Колоса”, зможуть придбати також і сорти озимої пшениці Вікторія, Сирена та Селянка. Вікторія — середньостиглий сорт, відзначається посухостійкістю, є стійким проти вилягання, проростання зерна в колосі, осипання, а також проти бурої, стеблової та жовтої іржі. Виявляє добру толерантність до фузаріозного захворювання колоса ті вірусу жовтої карликовості ячменю. Сирена, окрім стійкості проти вилягання, осипання та проростання зерна в колосі, вирізняється й підвищеною морозо- та зимостійкістю, а також жаро- та посухостійкістю. Цей сорт є високоврожайним, рекомендується для вирощування як по парових, так і по непарових попередниках. Середньоранній сорт Селянка також є посухостійким. За якістю зерна це — чи не найкращий сорт вітчизняної селекції. Оригінатором цих сортів також є Селекційно-генетичний інститут УААН.
Якісне німецьке обладнання дає змогу довести насіння до кондиції. Окрім реалізації сортів і гібридів, у “Колосі” ще й господарюють вправно, регулярно збираючи високі врожаї. Торішня рентабельність по господарству становила 22% (по насінництву — 47%). У господарстві працює близько 80 осіб. Середня зарплата у 2004 році становила 340 гривень на місяць. На жаль, під час перебування кореспондента “Пропозиції” на Одещині директор “Колоса” Борис Юрескул був відсутній: безліч невідкладних справ потребували негайного втручання. Проте завдяки цьому нам вдалося почути думки працівників “Колоса” про свого керівника. Лейтмотив висловлювань такий — левова частка заслуги в успіхах господарства належить саме Борису Петровичу. Про визнання цього свідчить той факт, що директора “Колоса” було включено до списку 500 найвпливовіших осіб Одеської області. Цьогоріч, як і торік, СФГ “Колос” надаватиме послуги сільгосптоваровиробникам у царині авіахімобробок (до машинно-тракторного парку господарства входять і два літаки АН-2). Триватиме розширення мережі представників “Колоса” по Україні з реалізації насіння, а з ним і максимальне наближення до клієнта. Мінімізуватиметься час виконання замовлення, а відтак зростатиме кількість клієнтів. Приєднуйтеся до цього кола. Врожай вас не розчарує.

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року

1
0