Спецможливості
Статті

Органічне землеробство — стабільне майбутнє!

05.06.2008
627
Органічне землеробство — стабільне майбутнє! фото, ілюстрація
Органічне землеробство — стабільне майбутнє!

В Америці й Західній Європі до групи товарів найвищої якості належить сільськогосподарська продукція, яка вироблена на основі біологічного землеробства. Саме тому дедалі більше сільгоспвиробників переходять на виробництво харчів за екологічно чистими технологіями. До цього спонукає ринок. Споживачі продуктів готові платити більше, але споживати здорову їжу. Та й влада, яка дбає про добробут своїх громадян, активно підтримує рух за здоровий спосіб життя, збереження довкілля.

ТОВ “Агрофірма “Гермес” працює під гаслом: “Від здорової їжі — до здорової людини”. Ми глибоко впевнені в тому, що тільки застосування органічних добрив дасть змогу вирішити цілу низку проблем, які стоять перед людством: відновити екологічний баланс у природі й отримати екологічно чисту сільськогосподарську продукцію високої якості.

У зв’язку з цим ТОВ “Агрофірма “Гермес” було проведено роботу із сертифікації продукції, яку вона випускає відповідно до міжнародних стандартів Європейської спілки органічного землеробства (IFOAM), у результаті чого Міжнародна організація Skal International надала фірмі сертифікат, який свідчить про те, що наша продукція дозволена до використання в екологічно чистому сільськогосподарському виробництві.

Як однодумця і прибічника цієї тенденції ми обрали АТЗТ “Агро-Союз” (с. Майське Дніпропетровської обл.). Спільно з ними в 2003 році було проведено випробування нашої продукції на полі біологічного землеробства з використанням мінімальної технології. Контролем було поле з внесенням рідких добрив (КАС), насіння обробляли хімічними засобами. Ми ж на своїх ділянках “хімії” не застосовували.

Були випробувані препарати “Гумісол”, “Гуміам”, “Гуміпас” на соняшнику, ячмені, кукурудзі, горосі. Незважаючи на складні природні умови 2003 року, були отримані добрі результати — наші препарати довели свої переваги.

Після аналізу кількісних та якісних показників ми прийшли, зрештою, до оцінки економічних показників, які свідчать про рентабельність виробництва сільськогосподарської продукції за застосування органічних біостимуляторів та добрив.

Так, прибуток на ячмені становив 128 грн/га порівняно з контролем; на кукурудзі на зерно — 799,20 грн/га.

Хочеться відмітити, що під час зростання врожайності культур відбувалося і підвищення якісних показників. Такий показник, як олійність соняшнику, у варіанті з “Гумісолом” становила 455 г/кг, у той час як на контролі вона була 372 г/кг, різниця — 20%. На зернових та зернобобових культурах вміст протеїну збільшився на 4 одиниці порівняно з контрольним варіантом.

На цьому наша робота не закінчується. У 2004 році буде продовжено випробування препаратів (“Гуміам”, “Гумісол-супер”) на полях, що дасть нам змогу отримати реальні економічні результати, а також підвищити родючість грунтів.

Інтерв'ю
Коли на землі буде впевнений власник, який міцно стоїть на ногах, він дбатиме про її благополуччя, сприятиме збагаченню рідного краю. Опорою для розвитку села є сільгоспвиробники середнього рівня, сімейні фермерські господарства. З початку... Подробнее
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее

1
0