Спецможливості
Агробізнес

НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНО ДОРОЖЧАЄ

05.06.2008
480
НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНО ДОРОЖЧАЄ фото, ілюстрація
НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНО ДОРОЖЧАЄ

Через небувалу і тривалу посуху, а згодом проливні дощі в ЄС продовжують гинути посіви кукурудзи.
За прогнозом Асоціації французьких виробників кукурудзи (AGPM), виробництво кукурудзи в країні, порівняно з минулим сезоном, скоротиться приблизно на 10–15% — до 16,5 млн т. Котировки листопадових ф’ючерсів на кукурудзу на французькій біржі MATIF станом на 6 серпня становили 138,5 EUR/т, FOB, тобто на 18,5 EUR більше, ніж на початку липня.
У зв’язку з тим, що ціни на кукурудзу ростуть, виробники комбікормів почали переключатися на закупівлю пшениці, що, у свою чергу, викликало істотне підвищення цін на європейську пшеницю. Котирування вересневих ф’ючерсів на стандартну європейську продовольчу пшеницю класу “У” на лондонській біржі LIFFE станом на 8 серпня перебувало на рівні 133,4 USD/т, FOB, що майже на 3 USD більше, ніж тижнем раніше. Але вже є деякі ознаки стабілізації цін на пшеницю, тому що багато хто з трейдерів вважає, що поточні ціни є лише відображенням нинішньої паніки на ринку, а не показником розміру врожаю зерна в ЄС.
Після того, як Єврокомісія призупинила експорт зерна з ЄС, ціни на американську пшеницю почали зростати, тому що проблеми з зерном у ЄС означають, що для США відкриваються ті ринки збуту, що традиційно належать європейським постачальникам. Так, станом на 8 серпня котировки вересневих ф’ючерсів на американську м’яку червонозерну озиму пшеницю на Чиказькій біржі (СВОТ) досягли 131,32 USD/т, ex-silo, тоді як на 1 серпня вони перебували на рівні 128,09 USD/т.
Через проблеми з зерном у Європі ціни на кукурудзу в США також ідуть вгору, але їхнє підвищення обмежене великими врожаями в таких конкуруючих країнах, як Аргентина і Бразилія. Крім того, деякі країни, особливо ЄС, відмовляються закуповувати американську кукурудзу, тому що бояться, що вона генетично модифікована, і воліють імпортувати південно-американську кукурудзу.

Інтерв'ю
Валентина Болоховська, лауреат Державної премі України в галузі науки й техніки, один із засновників "БТУ-Центр"
«БТУ-Центр» — один із найвідоміших в Ук­раїні вітчиз­ня­них ви­роб­ників біологічних про­дук­тів для сільсько­го гос­по­дар­ст­ва. Ком­панія пра­цює з 1999 ро­ку, й звідтоді на ри­нок ви­ве­де­но чи
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0