Спецможливості
Агробізнес

УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ

05.06.2008
523
УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ фото, ілюстрація
УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЕТАНОЛ

Міністерство аграрної політики вирішило перепрофілювати 38% виробничих потужностей спиртових заводів, або 22,8 млн дал спирту/рік, на випуск високооктанової добавки до бензинів з метою оптимізації використання потужностей підприємств у 2003–2007 роках. З цією метою міністерством затверджено Програму реструктуризації спиртової галузі, яка передбачає поетапне перепрофілювання потужностей заводів на виробництво високооктанової добавки — етанолу, — що дасть змогу збільшити його випуск з 80 тис. т у 2003 році до 280 тис. т у 2007 році і, отже, збільшити завантаження потужностей заводів.
До речі, Кабінет Міністрів вважає недоцільною і передчасною приватизацію підприємств спиртової галузі до 2007 року, оскільки це може послабити контроль держави за виробництвом і обігом спирту. У лютому цього року Мінагрополітики вирішило закрити нерентабельні спиртозаводи, однак потім погодилося з пропозицією концерну “Укрспирт” перепрофілювати підприємства, чиї потужності використовуються мінімально.
Усього в Україні нараховується 84 державні спиртові заводи, потужності яких становлять понад 60 млн дал спирту на рік. За оцінками фахівців, потреба внутрішнього ринку в етиловому спирті становить 21 млн дал/рік, експорт — 5 млн дал/рік. Усього в 2002 році виробництво спирту становило 28,399 млн дал, що на 7,5%, або на 1,97 млн дал більше, ніж у 2001 році.

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  

1
0