Спецможливості
Новини

Низькі ціни на плодоовочеву продукцію збережуться, - експерт

30.11.2016
1215
Низькі ціни на плодоовочеву продукцію збережуться, - експерт фото, ілюстрація

Серед усіх овочів так званого борщового набору (картопля, цибуля, капуста, морква, буряк) до кінця сезону 2016/2017 ціни суттєво зростуть тільки на картоплю. Такий прогноз зробив керівник аналітичного проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Олександр Хорєв на 13-й міжнародній конференції «Овочі і фрукти України», що почалася 29 листопада в Києві, повідомляє propozitsiya.com.

На доказ своїх слів він порівняв ціни на основні плодоовочеві культури станом на 25 листопада 2016-го і 2015-го років. За рік, що минув, подорожчали лише помідори (на 23%), решта продукції подешевшала, причому деякі культури – суттєво.

Як пояснив О. Хорєв, це сталося внаслідок росту виробництва, зумовленого розширенням площ під більшістю культур, зокрема під морквою, буряком і особливо цибулею.

За його словами збільшення плодоовочевого експорту українцям теж «не світить»: Росія так і не скасувала ембарго на імпорт української плодоовочевої продукції, а в Польщі – перевиробництво, через що там внутрішні ціни на продукти «борщового набору» (крім картоплі) там нижчі, ніж в Україні.

Погіршення фінансового становища, на думку О. Хорєва, наступної весни змусить основну масу овочівників заощаджувати на насінні та засобах захисту рослин, що призведе до погіршення якості продукції врожаю сезону-2017. Втім, навіть ця ситуація, як зауважує експерт, може принести свій позитив. «З овочевої галузі підуть «мисливці за легкими прибутками», а залишаться ті, хто любить цю справу, бачить овочівництво справою свого життя, думає на перспективу і вдається до довгострокового планування. А тоді, дивись, і коливання цін ущухнуть, що дозволить овочівникам планувати майбутнє свого бізнесу, а це напевне привабить серйозних інвесторів», - наголосив експерт.

Інтерв'ю
брак ЗЗР
Засоби захисту рослин — одна з дефіцитних позицій серед ресурсів для проведення посівної та отримання якісного врожаю. Про це зазначає керівник ФГ «Агрофірма Базис» (5 тис. га у Черкаській області) Володимир Осадчий, пише УНІАН. «Ми... Подробнее
Ма­рек Руж­няк— влас­ник гру­пи ком­паній Agro-Land Group
Аг­рар­на Поль­ща та­кож міцно «при­кипіла» до Ук­раїни, ад­же польські тех­но­логії, техніка, посівний та насіннєвий ма­теріал уже дав­но от­ри­ма­ли схва­лен­ня ук­раїнських сільгоспви­роб­ників і

1
0