Спецможливості
Новини

Нідерланди радять Україні активніше думати про судноплавство

21.08.2017
1749
Нідерланди радять Україні активніше думати про судноплавство фото, ілюстрація
Україні необхідно звернути увагу на річку — як на потенційний вид транспорту, — Посол Нідерландів в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер

У разі зростання обсягів виробництва агропромислової продукції та її експорту зросте потреба в збільшенні перевезень до 600 тис. рейсів в рік, в порівнянні з нинішніми показниками. А це однозначно призведе до руйнування українських автодоріг, збільшення рівня викидів в атмосферу і стане стримуючим фактором зростання експорту. Тобто уряду необхідно звернути увагу на річку - як на потенційний вид транспорту. Таку думку висловив Посол Нідерландів в Україні Кейс Ян Рене Кломпенхаувер, пише  propozitsiya.com з посиланням на delo.ua.

У квітні група голландських фахівців досліджувала об'єкти річкової інфраструктури в Україні. За підсумками свого візиту експерти підготували звіт про систему управління активами ВВП України, який був презентований на міжнародній конференції "Дніпро в європейському фарватері" в Києві.

Згідно з даними експертів, на Дніпрі розташовано 6 шлюзів, ремонтні роботи по модернізації яких не вимагають величезних фінансових коштів. Однак необхідно забезпечити їх операційну безпеку, в результаті чого збільшиться пропускна здатність і безпека, стимулюючи, таким чином, збільшення потоку вантажів по річці, радить Я. Кломпенхаувер. Ще одна проблема, на його думку, - це обміління Дніпра. У деяких місцях необхідно провести днопоглиблювальні роботи.

"Ми мобілізуємо зусилля зі співробітництва з боку українського уряду, міжнародних фінансових установ, голландських експертів та бізнесу в рамках проекту "Ініціатива розвитку річки Дніпро", який був спільно запущений міністром інфраструктури України та Посольством Королівства Нідерландів в вересні 2016 року. Уряд Нідерландів підтримує створення Консорціуму голландських компаній, які зацікавлені розвивати річку в Україні", - повідомив Я. Кломпенхаувер.

Також він підкреслив, що можливості фінансування проектів з розвитку Дніпра є. А Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк мають достатньо коштів, щоб виділити їх Україні. Але проблема в тому, що немає проектів, і зараз Посольство Нідерландів над цим працює.

Необхідно також, на його думку, визначити джерела фінансування для підтримки річкової інфраструктури.

"Будь-яка країна, яка використовує річку для торгівлі, як складову компонента росту економіки, інвестує частину державного бюджету в розвиток річки", - зазначив дипломат.

Посол упевнений, що Україні потрібен європейський підхід до управління річкою, і це повинен бути політичний вибір, який спричинив би за собою реалізацію принципу свободи судноплавства і нульове оподаткування.

"Якщо ці питання будуть взяті до уваги українським урядом, інвестицій не доведеться довго чекати. Наприклад, гроші, вкладені в ремонт шлюзів, окупляться дуже скоро, якщо річковий транспорт запрацює на повну потужність. Що стосується перевезеної по річці продукції, то це не тільки зернові, а й метал, вугілля (якщо Україна продовжить купувати його в Південній Африці), будівельні матеріали, а також контейнерні вантажі", - вважає Я. Кломпенхаувер.

Довідка

За даними Посольства Нідерландів, восени 2013 року було зареєстровано 250 голландських компаній. Зараз їх 350. В основному вони працюють в галузі сільського господарства і IT. Наприклад, Galicia Greenery в Буську Львівської області запустила другу чергу величезних овочевих теплиць, компанія Zeelandia займається виробництвом кондитерської продукції, а Unilever відкрила влітку 2016- го в Гостомелі (Київська область) фабрику з фасування чаю марок Lipton, Brooke Bond і "Бесіда".

Голландія може запропонувати передові технології вирощування сільгосппродукції, Україна багата високоосвіченим населенням і родючою землею. Разом країни можуть нагодувати весь світ.

Ключові слова: АПК, інвестиції

Інтерв'ю
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0