Спецможливості
Новини

Нетипові погодні умови цього літа призведуть до зниження врожаю технічних сортів винограду

21.08.2019
788
Нетипові погодні умови цього літа призведуть до зниження врожаю технічних сортів винограду фото, ілюстрація

Аномальна спека в період цвітіння та недолік вологи в стадії інтенсивного зростання приведуть до можливих втрат врожайності технічних сортів винограду в цьому році. Про це йшлося на виставці-конференції «Золоте гроно України-2019», організованої інформаційною компанією «Інфоіндустрія» і Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), передає кореспондент propozitsiya.com.

«Червень та липень наче помінялися місцями. У червні була характерна спека. У цей час проходить цвітіння винограду, процес проходить добре, якщо температура не більше 28 градусів. Нинішнього літа в період цвітіння температура ввечері була більше 30 градусів», - пояснив Андрій Штірбу, завідувач відділу виноградарство ННЦ «Інститут виноградарства і виноробства»  імені В.Є. Таїрова.

В результаті спеки цвітіння винограду пройшло погано, було велике огорошення грон. «Грони розріджені, не набирають необхідну масу. Тому в цьому році врожай буде меншим і за кількістю, і гірше за якістю», - прогнозує науковий співробітник.

Більше постраждала група технічних сортів - їх в Україні більше 90% по площі посадок. У їдальнях є особливість - чим менше ягід, тим більше ягода за розміром. Тому по столовим сортам особливих проблем немає.

Другий фактор, що впливає на врожай, - кількість опадів. Достатня кількість вологи була тільки в січні, лютому та травні. В інші місяці кількість опадів була на 40-80% нижче норми. «Хоча виноград не дуже боїться посухи, в цьому році ягода в стадії інтенсивного зростання «зупинилася». Навіть на деяких сортах почалося фізіологічне в'янення. Цей фактор ще більше призведе до недобору врожаю», - підкреслив Андрій Штірбу.

Щоб всупереч погодних умов отримати насичену та ароматну ягоду потрібно підібрати оптимальне харчування для винограду, радить він.

Світлана Цибульська

Ключові слова: погода, врожай, виноград

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Гу­с­та­во Джан­кей­ра, пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва
Один із факторів успіху аг­росек­то­ру Бразилії — агра­ні роз­пи­ски. Детальніше про їх впровадження роз­повідає пре­зи­дент Бра­зильсь­ко­го сільсько­го­с­по­дарсь­ко­го то­ва­ри­ст­ва Гу­с­та­во

1
0