Спецвозможности
Новости

Непереможний альянс

30.05.2011
674
Непереможний альянс фото, иллюстрация

Кредитування агросектору - чи не найболючіше питання української економіки. У цьому твердженні немає жодного перебільшення, адже за кризових умов саме сільське господарство являє собою той промінець світла, який здатен осяяти шлях виходу зі скрути.

Олексій Рижков
o.ryzhkov@univest-media.com

Схоже, наразі з'являються перші вагомі зрушення і в царині кредитування. Принаймні Міжнародна фінансова корпорація (IFC) в партнерстві з "Райффайзен банком Аваль" і ТОВ "Байєр" оголосили про старт нового амбітного проекту - спільної програми з кредитування вітчизняних аграріїв.
IFC і "Райффайзен банк Аваль" структурували часткову кредитну гарантію на портфель ТОВ "Байєр" із гарантованих векселів і гарантій аграріям на загальну суму до $140 млн. Розмір гарантії IFC становитиме до $70 млн. "Райффайзен банк Аваль" надаватиме гарантії для фермерів, які дадуть їм змогу купляти в кредит продукцію компанії "Байєр" - виробника продукції для захисту рослин.
Альянс IFC, "Райффайзен банку Аваль" і ТОВ "Байєр" є союзом лідерів на ринку. Відтак, і співпраця з ним - абсолютно безпрограшний варіант. Не баріться з долученням до неї!

Олена Волошина,
керівник діяльності IFC
в Україні:

- Нинішня подія для нас є знаковою. Ми довго йшли до цього дня. Сьогодні спільно з нашими партнерами пропонуємо ринку інноваційний продукт. Цей продукт розроблений на стику двох пріоритетів. З одного боку, ми підтримуємо фінансовий сектор, а з іншого, - сектор сільського господарства. Наші партнери - компанія "Байєр" і "Райффайзен банк Аваль". В Україні всі твердять про потребу фінансування села. Ми спробували знайти механізм, за якого ризики будуть поділені між учасниками процесу. Цей продукт дає можливість залучати фінансові ресурси не лише великим агрохолдингам, для яких є доступним банківське фінансування, а й для дрібних і середніх фермерів. Це лише один із напрямів нашої участі у розвитку сільського господарства в Україні. Ми працюємо в царині агрострахування спільно з "Райффайзен банком Аваль". У нас в роботі наразі є проект із фінансування лізингу сільгоспобладнання. Спільно з ЄБРР працюємо над тим, щоб упровадити в Україні бразильський досвід із використання аграрних розписок. Інструмент, який ми презентуємо сьогодні, безліквідний, тобто не йдеться про те, що IFC надає фінансування, ми лише беремо на себе гарантію. Нам дуже хотілося б надати ліквідність українському ринку. Для цього українському фермерові потрібна "довга" гривня. У нас є така можливість. Тривають наші перемовини з Національним банком про те, щоб дати можливість IFC запустити гривневе фінансування, в тому числі й для українського села. Сподіваємося, що найближчим часом це питання буде вирішене.

Олексій Мітягін, заступник генерального директора ТОВ "Байєр":

- Для того, щоб виростити високий урожай, потрібні земля, техніка, насіння, добрива, фахівці, ЗЗР. Засоби захисту рослин стоять останніми в цьому ряді. Техніку, насіння, добрива купляють або в кредит, або за передоплатою, а на захист рослин коштів часто-густо в аграріїв, особливо в дрібних чи середніх агрофірмах, не вистачає. Ринок засобів захисту рослин з часів кризи 1998 року виріс в Україні вдесятеро. За моїм прогнозом, цього року він сягне $500 млн. Максимум 30% є передоплати, на іншу суму мають бути видані кредити. Ми надаємо товарні кредити у вигляді засобів захисту рослин. Товар за передоплатою і товар у кредит мають різну ціну. Якщо коштів немає, аграрій змушений був брати в кредит у підсумку дорожчий продукт або економити на якості, купляючи дешевший товар. Тому ця програма для нас - можливість дати нашому сільському господарству більш якісний продукт за прийнятнішою ціною. Підкреслю, що це - не кредит, а гарантія взаєморозрахунку через певний термін. Цей проект розрахований на три роки й має для нас важливе значення.

Артур Іліяв,
заступник голови
правління "Райффайзен банку Аваль":

- Агронапрям для нашого банку є дуже важливим сегментом. Ми - найбільший кредитор в агросекторі України. Більшість наших відділень розташована в районних центрах максимально близько до наших клієнтів-аграріїв. Відтак, ми відчуваємо потреби наших клієнтів і повсякчас розвиваємо нові продукти. Крім агрострахування, про яке вже сказала пані Олена, ми започаткували нещодавно кредитування "елеватор під ключ", а також активно працюємо у напрямі лізингу сільгосптехніки.

Интервью
Когда на земле будет уверен владелец, который крепко стоит на ногах, он будет заботиться о ее благополучии, способствовать обогащению родного края. Опорой для развития села являются сельхозпроизводители среднего уровня, семейные фермерские... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Многие аграрии ищут что-то, на чем можно было бы заработать большие деньги. Часть из них с этой целью ищет что-то такое, чем бы еще мало кто занимался, по крайней мере в промышленном масштабе. Поэтому интерес значительной части аграрной... Подробнее

1
0