Спецможливості
Новини

Німецький бізнес планує збільшити інвестиції в Україну

08.06.2017
2823
Німецький бізнес планує збільшити інвестиції в Україну фото, ілюстрація
За даними АНК 68% німецьких компаній планують подальші інвестиції в Україну, а 78% бачать чіткі передумови для зростання

Бізнес-відносини між Україною і Німеччиною істотно зміцнюються як з точки зору зовнішньої торгівлі, так і розвитку німецького бізнесу в Україні. Згідно з опитуванням Німецько-Української промислово-торговельної палати (АНК), 68% німецьких компаній планують подальші інвестиції в Україну, а 78% бачать чіткі передумови для зростання. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на інформацію АНК.

Зокрема, німецькі підприємства позитивно оцінюють кон'юнктуру ринку в Україні і чекають пожвавлення як в економіці країни в цілому, так і в окремих галузях. На думку 56% німецьких компаній, економічне середовище в країні хороше або дуже хороше. При цьому майже дві третини очікують зростання обороту в 2017 році і 27% прогнозують збільшення цього показника більш ніж на 10%.

Інвестиційна діяльність німецьких компаній в Україні в 2016 році активізувалася. У порівнянні з 2015 роком 15% компаній наростили масштаби інвестицій в Україну, а 42% інвестували на тому ж рівні. У 2016 році 94% компаній, які взяли участь в опитуванні, не виводили інвестиції, 95% не планують цього робити і в 2017-му. Для порівняння: в кризовому 2014 році 28% підприємств довелося припинити діяльність певних напрямків свого бізнесу в Україні.

«За останні два роки ми бачимо в Україні більше змін і перетворень, ніж, напевно, протягом 23 попередніх років. Ми віримо, що українсько-німецькі відносини будуть сприяти зростанню регіонів, галузей і економіки в цілому. Ми і надалі будемо докладати зусиль, щоб інвестиції наших співвітчизників були успішними в Україні, на ринок заходили нові німецькі компанії, а українські підприємці разом з Палатою відкривали нові можливості експорту, підвищували стандарти роботи і мали більшу сміливістю пропонувати українські товари за межами локального ринку» , - зазначив президент АНК Андреас Лір.

Показовим з точки зору розвитку німецького бізнесу в Україні є зростання кількості персоналу. У 2016 році 33% компаній збільшили чисельність працівників, а на 2017 рік залучення нових кадрів в планах кожної другої компанії.

За останні п'ять років структура експорту українських товарів значно змінилася. Якщо в 2012 році 29,2% експорту припадали на металургійні вироби (перш за все сталь), то в 2016 році основними галузями стали автомобільні комплектуючі (24,7%) і сільськогосподарські вироби (10,7%), тоді як метали опустилися на третю сходинку (9,6%). Зміцнили позиції і увійшли в п'ятірку основних експортних секторів готовий одяг (9,2%) і перероблена харчова і фуражна продукція (7,6%).

Зростання експорту продукції легкої промисловості і сільського господарства в Україні є важливим чинником розвитку малого і середнього підприємництва, впровадження стандартів виробництва та відкритої конкуренції, характерних для економік ЄС, підкреслюють в Палаті.

Довідка

Німецько-Українська промислово-торгова палата, відкрита в 2016 році в Києві, була створена на основі Делегації німецької економіки в Україні. Серед її основних функцій - пошук ділових партнерів, організація делегаційних поїздок, організація бізнес-форумів, підтримка німецьких інвесторів в Україні та українських підприємств, які бажають вийти на ринок Німеччини, організація і супровід роботи комітетів з економічних питань при Палаті.

Німецькі зовнішньоторговельні палати (AHK) розташовані в 90 країнах світу.

Інтерв'ю
Вкрай важливо не лише готуватися до придбання землі, але й не втратити земельні ділянки, що є в користуванні агропідприємств уже сьогодні. В цьому контексті вкрай важливо розуміти, на які умови договору оренди, емфітевзису слід звертати... Подробнее
Про перспективи вирощування не ГМО сої в Україні, а також потенційно цікаві ніші соєвих продуктів для українських виробників у інтерв’ю рropozitsiya.com розповіла представник  Асоціації

1
0