Спецможливості
Новини

Німецькі буряківники в 2022 р. не зможуть захистити культуру від вірусної жовтяниці

27.11.2021
960
Німецькі буряківники в 2022 р. не зможуть захистити культуру від вірусної жовтяниці фото, ілюстрація

У 2022 році в Німеччині не буде екстреного дозволу на обробку інсектицидом Cruiser 600 FS проти попелиці як переносника вірусної жовтяниці цукрових буряків. Це буде мати наслідки для постачання цукру місцевого виробництва, пишуть Карл Бокхольт та Норберт Леманн.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на agroxxi.

Федеральне відомство захисту прав споживачів та безпеки харчових продуктів (BVL) відхилило заявку на екстрений дозвіл на протруювання насіння за допомогою Cruiser 600 FS, коли Економічна асоціація цукру (WVZ) подала заявку на наступний рік.

У відповідь на запит Аgrarheute BVL обґрунтовує своє рішення тим, що, на відміну від минулого року, поточні прогнози служб захисту рослин федеральних земель показали, що наступного сезону надзвичайної ситуації очікувати не варто.

За даними BVL, цього року попелиця, яка є переносником вірусу жовтяниці буряків, зустрічалася на полях меншою мірою, що пов'язано, зокрема, з погодними умовами.

Однак, якщо у 2022 році відбудеться локальне зростання популяції попелиці, не виключено, що будуть подані заявки на екстрені дозволи на локальне розпилення з іншими активними інгредієнтами. Таким чином, виходячи з поточного статусу, буряки не мають ефективного варіанту в наступному році для надійної боротьби з попелицею і при її поширенні навесні 2022 виявляться відносно безсилі.

Звичайно, продовжується пошук альтернатив, але досі неонікотиноїдні інсектициди були найбільш очевидним рішенням як протруйник насіння для захисту цукрових буряків від небезпечних вірусів.

Ситуація складна. Дедалі більше активних інгредієнтів поступово зникають із ринку без реальних альтернатив. Ось чому зусилля щодо розробки альтернативних варіантів боротьби з хворобами та шкідниками слід прискорити.

Для цього потрібна, наприклад, правова база, що дозволяє використовувати нові методи розведення, які дозволяють адаптувати сільгоспкультури до стресових факторів швидше, ніж при використанні традиційних методів селекції, і таким чином роблять вирощування цукрових буряків стійкішим за рахунок економії пестицидів.

В даний час подібних альтернатив проти попелиць і вірусів, що переносяться цим шкідником, немає.

 

Інтерв'ю
Нині соя — одна з головних культур у структурі посівних площ багатьох господарств в Україні. Чому так? Тому що соя — важлива сільськогосподарська культура, яку вирощують для отримання білка й олії. Унікальні властивості цієї культури... Подробнее
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0