Спецможливості
Новини

Названо найуспішніші кооперативи органіків

03.04.2017
2175
Названо найуспішніші кооперативи органіків фото, ілюстрація
Перетворення України на світовий органічний хаб - найбільш перспективна стратегія розвитку сільського господарства. Попит на здорову продукцію в світі щорічно зростає на 8-12%, а її виробництво – тільки на 4%

Перетворення України на світовий органічний хаб - найбільш перспективна стратегія розвитку сільського господарства. Попит на здорову продукцію в світі щорічно зростає на 8-12%, а її виробництво – тільки на 4%.

Україна має всі шанси задовольнити світовий попит та зайняти вільну нішу глобального гравця на ринку органічної продукції, поки зберігається динамічний тренд. Таку заяву зробив у своєму блозі засновник Фундації "Аграрна наддержава" Андрій Гордійчук, пише propozitsiya.com з посиланням на m.nv.ua.

Він зазначив, що за останні п’ять років виробництво органіки в Україні виросло на 90%, передовсім завдяки вирощуванню ягід.

На думку експерта, кооперація є однією з основних тенденцій українського органічного ринку, адже участь дрібних фермерів у масовому експорті можлива лише за умови розвитку сільськогосподарської кооперації. Саме кооперація дає можливість створити переробні підприємства, логістичні центри, сучасні продуктові сховища тощо. Тому на сьогодні об’єднання селян у кооперативи є головним рушієм розвитку вітчизняної органічної галузі.

Він нагадав, що у 2015 році з’явився Перший національний аграрний кооператив, який пропонує вирощування органічної продукції, зокрема спельти, яблук, часнику, горіхів, та гарантує її реалізацію, у тому числі за кордон. Кількість учасників кооперативу становить понад 25 тис., а його географія охоплює п’ять областей.

Ще один успішний приклад – кооператив «Київський», який експортує органічну малину, ожину та полуницю. 95% всієї продукції йде на експорт в Європу. Кооператив поповнюється новими членами та примножує площі посадки, що дає змогу щороку збільшувати експорт більш ніж удвічі. Станом на сьогодні кооператив охоплює 13 областей України. Органічне виробництво дозволяє дрібним фермерам успішно конкурувати з великими агрокомпаніями. 

Експерт зазначив, що Україна має всі складові для перетворення на органік-хаб: значні площі земельних угідь, стан яких дозволяє рентабельне землеробство, інновації, які дозволяють отримати більший врожай, а також методики, які зроблять перехід на органіку максимально безболісним.

В органічній ніші не буде конфлікту щодо квот та необхідності конкурувати з головними гравцями ринку експорту сільгосппродукції. Не буде проблем і з реалізацією продукції. Найбільш перспективними ринками збуту є країни Європи: Німеччина (головний споживач органіки серед країн ЄС), Франція, країни Скандинавії. Обсягу споживання органічних продуктів у ЄС вистачить для освоєння на найближчі п’ять-десять років. Крім того, цікавим є азіатський регіон, зокрема, Японія.

​"Ідею перетворення України на органічний хаб активно підтримують не лише всередині країни, а й за її межами, - додав засновник Фундації "Аграрна наддержава". - Зокрема, представники Американської торгової палати та Європарламенту вбачають таку позицію перспективною для українського агросектора у глобальному масштабі і готові змінювати своє законодавство, аби надати нам можливість поставляти органічні товари. Світові фінансові інституції – Європейський інвестиційний банк, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародна фінансова корпорація (IFC) – готові фінансувати проекти з розвитку підприємництва через прозорі громадські організації та кооперативний рух".

Інтерв'ю
Директор Інституту обліку і фінансів НААН України, академік НААН Валерій Жук
Після майже 20-річної перерви агрофірмам знову доводиться сплачувати податки на загальних засадах. Ясна річ, сільгоспвиробники не звикли до такого. От і стогнуть зараз сільські бухгалтери, бо і звітність значно ускладнилась, і податківці... Подробнее
Серед аграріїв ходять чутки про можливе банкрутство деяких крупних дилерів ЗЗР. У зв’язку з цим як дистрибутори, так і покупці ЗЗР усе частіше замислюються над тим, що далі буде з ринком пестицидів, як він працюватиме, як зміниться правила... Подробнее

1
0