Спецможливості
Новини

Назріває Американсько-Індійська торгівельна війна, яка зачепить ринок сільгосппродукції

20.03.2019
905
Назріває Американсько-Індійська торгівельна війна, яка зачепить ринок сільгосппродукції фото, ілюстрація

Індія і США ініціювали новий раунд торговельної війни, який може стати катастрофою для підприємств обох країн. Індія може встановити більш високе мито на 29 імпортних товарів із США у відповідь на аналогічний крок з боку Америки. Про це пише propozitsiya.com.

Що ж відбувається?

Чиновник Міністерства торгівлі США, що не побажав називати своє ім’я, заявив, що Індія може накласти відповідні тарифи на імпорт США на суму 10,6 мільярдів доларів.

Є перелік із 29 товарів, за які американським експортерам може бути запропоновано сплатити набагато більше імпортне мито, що, по суті, зробить ці напрямки нежиттєздатними. Це волоські горіхи, нут, сочевиця, борна кислота і діагностичні реагенти та інші товари. Чиновник також сказав: «Ми зважуємо всі точки зору. Тарифи у відповідь можуть бути введені або після закінчення поточного терміну, або раніше».

Якщо Індія піде на це, то ввізне мито на волоські горіхи збільшиться в 4 рази до 120%, мито на нут, бенгальський грам (чана) і мазур далі збільшиться більш ніж вдвічі - до 70%, а мито на сочевицю - до 40%.

Якщо Індія все ж накладе цей тариф, це матиме негативний вплив як на експортерів у США, так і на бізнес в Індії.

З квітня 2018 року по грудень 2019 рік Індія імпортувала зі США мінеральні палива, мінеральні масла, бітумні речовини та мінеральні воски на суму 5,45 млрд. дол.

Чому Індія може ввести свої тарифи у відповідь на тарифи США?

США запускає програму, яка називається Узагальненою Системою Преференцій (GSP), згідно з якою для заохочення торгівлі стягується менше мито на імпорт деяких товарів із деяких країн.

На початку цього тижня США вирішили відмовитись від переваг GSP розміром у 5,6 млрд. доларів для Індії.

Президент США зробив це повідомлення через лист, який було надіслано до спікера палати Ненсі Пелосі і віце-президента Майка Пенса. В цьому листі він звинуватив Індію у тому, що вона не запропонувала США «справедливий і розумний доступ» до своїх ринків.

Пізніше Управління торговельного представництва США (USTR) заявило, що скасування пільг GSP Індії завершиться через 60 днів після виходу листа.

Серед інших критеріїв прийнятності для GSP, є такі вимоги США: «Надавати США справедливий і розумний доступ до ринку, захищаючи права працівників та боротися з дитячою працею».

Це єдине рішення зробить продукти, що експортуються до США, дорогими, роблячи бізнес нежиттєздатним.

Індія є найбільшим бенефіціаром програми GSP (5,6 млрд. доларів).

Інтерв'ю
заступник директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктор біологічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Віктор Швартау
Щойно збирання озимини повністю завершилося, сайт «Пропозиція» звернувся до заступника директора з наукової роботи Інституту фізіології та генетики рослин НАН України, доктора біологічних наук, професора, член-кореспондента НАН України... Подробнее
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0