Спецможливості
Новини

Найджел Твейтс: матеріальні ресурси — не витрати, а інвестування в прибуток

10.11.2009
989
Найджел Твейтс: матеріальні ресурси — не витрати, а інвестування в прибуток  фото, ілюстрація

У компанії "Сингента" віднедавна працює новий генеральний директор - Найджел Твейтс - людина з великим досвідом роботи, яка добре знається на особливостях аграрного бізнесу.
До того ж, Найджел - напрочуд різностороння і цікава людина, з якою приємно поспілкуватися не лише з питань бізнесу. Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з паном Твейтсом, у якому він розповів про свої перші враження від України, про плани роботи, про своє ставлення до актуальних на сьогодні питань
і проблем. Маємо надію, що таке знайомство сприятиме налагодженню тіснішої співпраці з одним з найбільших та найвпливовіших гравців аграрного ринку України - ТОВ "Сингента".

У компанії "Сингента" віднедавна працює новий генеральний директор - Найджел Твейтс - людина з великим досвідом роботи, яка добре знається на особливостях аграрного бізнесу.
До того ж, Найджел - напрочуд різностороння і цікава людина, з якою приємно поспілкуватися не лише з питань бізнесу. Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю з паном Твейтсом, у якому він розповів про свої перші враження від України, про плани роботи, про своє ставлення до актуальних на сьогодні питань
і проблем. Маємо надію, що таке знайомство сприятиме налагодженню тіснішої співпраці з одним з найбільших та найвпливовіших гравців аграрного ринку України - ТОВ "Сингента".

Шановний пане Найджел, як   
  це і заведено, перше питання - особистого характеру. Розкажіть, будь ласка, про себе.
 - Я - англієць. Працюю в компанії "Сингента" вже 21 рік із того часу, як закінчив університет. Маю ступінь бакалавра з біології, точніше, з фітопатології. І хоча я давно вже не займався безпосередньо польовими дослідженнями, моя освіта і наукова практика дають мені змогу добре розуміти потреби сільгоспвиробників.
Моя кар'єра охоплює роботу в Європі, сім років - в Африці та на Близькому Сході, а з часу створення компанії "Сингента", наприкінці 2000 року, - в Східній Європі. До свого останнього призначення в Празі як керівника регіонального відділення "Сингенти" по Чехії та Словаччині я працював у республіках Закавказзя - Азербайджані, Вірменії, Грузії.
Я люблю природу. Коли працював у Чехії та Словаччині, то багато мандрував у горах і, сподіваюсь, матиму час для цього і в Україні. Крім того, я займаюся спортом: граю в теніс, гольф. До речі, нині Україна планує провести на створюваних для гольфу полях чемпіонат світу з гольфу, і я сподіваюсь, що й компанія "Сингента" матиме до цього відношення як виробник засобів захисту рослин не тільки для сільськогосподарських культур, але й для газонної трави.
А ще я маю пристрасть до кулінарії. Я люблю готувати англійські страви, але найбільше мені подобається середземноморська кухня, тайська, китайська.

Перед тим як їхати до України,  
  Ви, напевно, мали деякі уявлення про країну, про особливості національного характеру її населення. І ось ви тут. Чи виправдалися ваші очікування? Які Ваші перші враження від України?
- Мушу визнати, що мої перші враження про Україну суттєво відрізняються від того, що я собі уявляв. Я побачив величезні земельні ресурси - чудові чорноземи. Я очікував стикнутися з людьми доволі пасивними, а, натомість, побачив людей, відданих своїй справі й орієнтованих на досягнення успіху.
Дивлячись на сільське господарство в Європі, мене не полишає дивне відчуття. Європейці дискутують: сільське господарство - це бізнес чи хобі. Закони, що приймалися останнім часом, були спрямовані на розвиток квітникарства і садівництва. В Україні цієї проблеми немає: сільське господарство - це великий експорторієнтований бізнес.
Мені видається позитивним, що в Україні не втрачено зв'язок між людиною та сільським господарством. У Західній Європі цей зв'язок уже розірваний. Що я маю на увазі? Нещодавно в Британії було проведено опитування дітей стосовно того, звідки беруться речі, в тому числі продукти харчування. На запитання, звідки беруться курчата, діти відповіли, що з супермаркету.

Кожен керівник на новій
  посаді намагається вести справу по-своєму, особливо. Тому, напевно, наступне питання не здаватиметься Вам дивним: яким чином Ви плануватимете бізнес "Сингенти" в Україні, чи зазнає політика компанії в Україні певних змін?
- Я хочу почати змінювати підходи компанії "Сингента" стосовно ведення бізнесу в Україні. Я ще не визначив, які саме зміни потрібні, але вони будуть. Компанія щойно закінчила розробку стратегічного плану, і я хочу почати реалізовувати те, над чим ми працювали протягом останніх півроку. Навіть ще працюючи в Чехії, мені доводилося займатися перспективним плануванням стосовно України. Загалом стратегія полягає в наближенні до сільгоспвиробника з метою краще зрозуміти його потреби, запропонувати йому нові технології задля отримання кращих економічних результатів.
Не відкидаючи традиційних методів інформування сільгоспвиробників про нові технології, такі як, наприклад, Дні поля, ми шукаємо найкращий варіант демонстрації переваг нових технологій. Мені уявляється, що в найближчому майбутньому сільгоспвиробник буде озброєний комп'ютером, в якому міститимуться всі необхідні дані. Для кожного поля він знатиме реальний та потенційний доходи, родючість грунту і вирішуватиме, які саме технології, матеріальні ресурси потрібно залучити для вирощування тих культур, які він вважає за необхідне. Проблема дещо ускладнюється погодними умовами - все ж таки ми живемо в біологічному середовищі, але фокус буде саме на сільському господарстві як бізнесі, а не як на стилі життя. І саме тут ми бачимо можливість допомогти сільгоспвиробникам зробити аналіз прибутковості.
Наприклад, виробник планує застосувати для обприскування препарат Альто Супер. Він витрачає 50 гривень на гектар, але за рахунок цього зростає врожайність, і він отримує додатково 200-250 грн/га. З точки зору прибутковості завдяки застосуванню матеріальних ресурсів, у тому числі засобів захисту рослин, існує чітка залежність "витрати - результат", яка є набагато реальнішою, ніж можливість отримання доходу від вкладених у банк грошей. Саме тому люди й займаються сільськогосподарським виробництвом.
Отже, наше завдання - навчити виробників думати не в термінах матеріальних ресурсів як витрат, а в термінах інвестування в прибуток. І компанія "Сингента" має весь спектр потрібних ресурсів, починаючи від хімічних препаратів і закінчуючи сортами та гібридами найважливіших сільськогосподарських культур. У 2010 році ми плануємо випустити на ринок України більше нових продуктів, ніж у будь-якому попередньому році, і я гарантую, що на сторінках "Пропозиції" буде багато інформації про них. Наразі дуже цікавий час: портфель продуктів компанії "Сингента" в Україні практично нічим не різнитиметься з тим, що ми пропонуємо західним фермерам.

Яким Ви бачите місце України
  у стратегічних глобальних планах компанії "Сингенти"?
- Дивлячись на простір від Ірландії до Монголії, я бачу двох дуже потужних виробників сільськогосподарської продукції - Росію та Україну. Ці дві країни разом із Бразилією та Аргентиною, а також кількома азійськими країнами перебувають у фокусі інтересів компанії "Сингента". Тому я бачу нашу мету тут у форсуванні запровадження нових технологій для прискорення зростання сільськогосподарського виробництва. Україна - це не просто східноєвропейська країна. Україна - це стратегічно важлива країна для компанії "Сингента". Ми підтримуватимемо сільське господарство, щоб воно стало ефективнішим та конкурентоспроможнішим.

Напевно, для Вас не є секретом,
  що нормальній повсякденній роботі в Україні (як і в будь-якій країні з перехідною економікою) заважає низка проблем: бюрократія, недосконале законодавство, надмірна заполітизованість суспільства тощо. Чи готові Ви до роботи за, так би мовити, "бойової обстановки"?
 - Що стосується побудови роботи, то я теж маю в цьому певний досвід. Я провів багато часу в Брюсселі, спілкуючись із членами Європарламенту, представниками фермерських асоціацій, міністрами сільського господарства. І завжди ми знаходили порозуміння з міністрами і представниками фермерів або у вигляді порад, або в узгодженні поглядів на сільське господарство та агрохімічну галузь. Тому обсяг роботи в Україні мене не лякає. Але певною проблемою для нас є питання інтелектуальної власності, поваги до патентів, підробки препаратів, які завдають шкоди довкіллю та здоров'ю людей. Є певні питання, пов'язані з прискоренням та прозорістю процедури реєстрації нових продуктів. Я сподіваюся відігравати тут активну роль, оскільки я "успадковую" позицію в раді Агрохімічного комітету Європейської бізнесасоціації в Україні.
Ще одне питання - співпраця з асоціаціями фермерів і сільськогосподарських виробників. Я зараз думаю над питанням співпраці з Українською академією аграрних наук, адже зі свого досвіду роботи в інших країнах я знаю, що місцеві вчені мають дуже багато практичного досвіду. Не виключено, що українські вчені підкажуть нам нові рішення, які не є очевидними для наших вчених, що перебувають на віддалі. Наприклад, у Чехії ми тісно співпрацювали з інститутами Чеської академії наук у дослідженні генетично модифікованих культур. Тому як інноваційно орієнтована компанія "Сингента" є зацікавленою в співпраці з українськими вченими.

У розвитку сучасного сільського
  господарства одним із найрезонансніших і спірних питань залишається питання масового використання новітніх наукових розробок, у тому числі і ГМО. Ваше ставлення до цього?
- Що стосується генетично модифікованих рослин, я хочу сказати таке. В Європі через розрив зв'язків між населенням і сільським господарством існує величезна недовіра до науки, що має наслідком дезінформування суспільства стосовно наукових досягнень. Парадокс полягає в тому, що якщо у дитини лікарі виявляють генетичне захворювання, батьки ні на секунду не вагаються у прийнятті рішення щодо застосування лікування методами генної інженерії.
Питання біоінженерії в Західній Європі є надто заполітизованим. Країни Західної Європи є багатими, вони виробляють достатні обсяги продуктів харчування, тому багато критиків аргументують свої позиції тим, що потреби в генетично модифікованих продуктах немає. А з іншого боку, населення Землі щороку збільшується "на півтори України" - на 70 млн людей, які хочуть їсти. І того, що сьогодні є вдосталь, завтра буде обмаль. І це є великим шансом для України, для українського сільського господарства. Україна має відповісти на питання: наскільки треба прислухатися до думок із Європи, якщо переважна більшість сільськогосподарської продукції з України експортується не до Європи?
Найголовніше, треба бути впевненим, що вироблена продукція є безпечною для споживання, незалежно від того, отримана вона за допомогою традиційних технологій із використанням пестицидів чи за допомогою біотехнологій. Тому ми гарантуємо, що кожний продукт, який компанія "Сингента" виводить на ринок, є безпечним. І, до речі, це є ключовим моментом для будь-якої іншої компанії.

Ми знову повертаємося до
  питання впровадження нових технологій в умовах надмірної політизованості проблеми. А українському сільському господарству для того, аби бути конкурентоспроможним, потрібне впровадження нових технологій. Одним із модних напрямів (особливо в Європі) розвитку сільського господарства є так зване органічне господарювання, панує думка, що органічні продукти харчування - це майбутнє людства. Що Ви особисто думаєте з цього приводу?
- Особисто я не вживаю "органічні" продукти. Вони не є кориснішими для здоров'я, ніж отримані за допомогою традиційних технологій вирощування. "Органічні" продукти - це стиль життя, це щось на кшталт уподобань у моді. Іноді справді буває так, що "органічні" продукти є смачнішими. Але це пояснюється тим, що їх вирощують  ближче до місця споживання, тобто вони просто є свіжішими. З іншого боку, ці продукти не можуть довго зберігатися. Тому я поважаю вибір кожної людини і водночас упевнений у поживних якостях і безпечності звичайних продуктів.
Ось таким вийшло наше перше знайомство з паном Найджелом Твейтсом, новим генеральним директором ТОВ "Сингента" в Україні. Нам імпонують його погляди, впевненість у перспективах вітчизняного агробізнесу, бадьоре налаштування на плідну роботу. Маємо надію у подальшому продовжити наше спілкування з ним, адже це - нові ідеї, нові погляди, це можливість вирішення багатьох таких бізнесових (і не лише) проблем. Сподіваємось, результати не забаряться.

Інтерв'ю
Ще 2021 року Міністерство у справах ветеранів України розпочало роботу з підготовки Стратегії розвитку ветеранського бізнесу до 2030 року (mva.gov.ua). Успішний ветеран-підприємець, який активно розвиває власну справу, свою громаду та... Подробнее
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее

1
0