Спецможливості
Новини

Наука ефективно управляти

04.10.2012
850
Наука ефективно управляти фото, ілюстрація

Київський «Фермонт Гранд Отель» став місцем проведення ІІІ Міжнародної конференції «Ефективне управління великими аграрними компаніями: підвищення ефективності та продуктивності».

Київський «Фермонт Гранд Отель» став місцем проведення ІІІ Міжнародної конференції «Ефективне управління великими аграрними компаніями: підвищення ефективності та продуктивності».

О. Рижков
o.ryzhkov@univest-media.com

Організатори конференції - агентство AgriEvent і Український клуб аграрного бізнесу, який саме в ці дні відзначав своє п'ятиріччя, з чим «Пропозиція» його щиро вітає.
Ми живемо в час глобальних викликів. Продовольча проблема в світі залишається актуальною. З огляду на це Україна як країна, де останнім часом бурхливо розвивається сільське господарство і є всі передумови для дальшого зростання, має шанс затвердитися на світовому ринку як потужний експортер агропродукції.
   Холдинги чи дрібні агроформування? Трохи перефразувавши комуністичного класика, можна сказати: «Лише розмаїття форм господарювання дасть змогу наповнити хлібний кошик Європи». Проте, хай там як, але реальність така, що, вочевидь, найближче майбутнє сільського господарства - це агрохолдинги. Питома вага землі, оброблюваної в Україні великими структурами, дедалі більшає. За таких умов актуалізується питання управління агроформуваннями. Тут слід вирішити чимало проблем: кадрові, транспортні, комунікативні. Конференція складалася з чотирьох сесій - «Глобальне підвищення продуктивності у сільському господарстві», «Агротехнології», «Ефективне управління людськими ресурсами», «Ефективна організація агробізнесу», - на яких було представлено варіанти їхнього розв'язання.
   Президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса у своїй доповіді зупинився на продуктивності агросектору в окремих регіонах світу: «Які регіони світу за останні кілька років стали домінаторами розвитку в плані ефективності й продуктивності сільського господарства? Це - Бразилія, Китай і країни колишнього Радянського Союзу, насамперед, Росія та Україна.
Лідером щодо підвищення врожайності кукурудзи за останні десять років є Україна. Щороку врожайність цієї культури тут підвищувалася в середньому на 2,3 ц/га. У жодній іншій країні такого не спостерігається. Якщо тенденція збережеться, то Україна може стабільно посідати друге місце в світі за експортом кукурудзи.
Трохи складніша ситуація щодо пшениці, але й тут наявна позитивна тенденція зростання врожайності. Щодо соняшнику Україна традиційно посідає провідні позиції у світі за зростанням врожайності. Така сама ситуація і щодо відносно нової культури для України - сої. Основні країни-виробники сягнули піку свого розвитку, і підняти продуктивність у них набагато складніше, ніж в Україні чи в Росії. Агрохолдинги на сьогодні одержують урожайність у середньому на 10% вищу, ніж невеликі аграрні компанії і фермерські господарства».
   Завжди на часі питання фінансування агробізнесу. Директор представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина зазначила: «Понад 35% загального інвестиційного портфелю IFC у світі припадає нині на агробізнес. В Україні працюють практично всі наші інструменти фінансування. Тут відбувається серйозна концентрація сільгоспземель. Так склалося, що експорторієнтовані сільгосппродукти виробляють здебільшого великі агропідприємства. Великі агрохолдинги нині можуть залучити фінансові ресурси. У них є доволі потужний баланс, у них є достатньо активів. А що робити більш дрібним компаніям? Для них ми придумали фінансовий інструмент, який полягає в тому, що ми ділимо ризики з банком і з постачальниками засобів захисту рослин. Зокрема, йдеться про знаного виробника - фірму "Байєр". Співпраця в рамках цієї програми дає змогу агроформуванню забезпечити себе засобами захисту рослин».
   У рамках сесії «Агротехнології» найбільший інтерес викликала доповідь заступника генерального директора СТОВ «Дружба Нова» Ярослава Бойка, який поділився досвідом свого господарства в царині точного землеробства. Радник голови правління компанії KTG Agrar Бенедикт Фьортіг розповів про те, як поновлювані джерела енергії можуть допомогти залучити інвестиції в агробізнес.
Певно, найболючіше питання для багатьох агрокомпаній - ефективний пошук кадрів. Управлінню людськими ресурсами була присвячена окрема сесія на конференції. Мотивація співробітників та адаптаційна програма для новачків, місце співробітника в стратегії підприємства - ці питання актуальні не лише для агрохолдингів, а й для багатьох підприємств, що працюють на агроринку. А в рамках сесії «Ефективна організація агробізнесу» своїм досвідом поділилися представники української та російської агрокомпаній, а також науковці із США та Бразилії.
Конференцію органічно доповнили живі дискусії між учасниками під час кожної із сесій. Широкий обмін досвідом знаних фахівців із різних континентів посприяє підвищенню ефективності вітчизняного агробізнесу. 

Інтерв'ю
Компанії «Уніфер» — 20 років! Подія справді знаменна, тому що «Уніфер» — це непересічне явище на українському агроринку. З активною діяльністю компанії пов’язані поява і впровадження в Україні новітніх технологій: перші мікродобрива,... Подробнее
Кілька місяців тому асоціацію «Укрсадпром» очолив кандидат с.-г. наук Олександр Матвієць, який раніше був заступником голови асоціації, пізніше  Головою Ревізійної  комісії.  Днями сайт «Пропозиція» поспілкувався з ним про актуальні... Подробнее

1
0