Спецможливості
Новини

Наскільки зросли ціни на яблука в Україні протягом періоду зберігання

22.04.2019
653
Наскільки зросли ціни на яблука в Україні протягом періоду зберігання фото, ілюстрація

Протягом періоду зберігання, ціни на більшість сортів українського яблука зросли. Цю приємну для українських виробників новину повідомили в інформаційному центрі «Інфо-Шувар», після аналізу зміни ціни від середини жовтня 2018 року до кінця квітня 2019 року на ОРСП «Шувар», найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

«Протягом всього сезону, українські фермери постійно намагалися підняти ціни на яблука, але в листопаді та грудні ми спостерігали навіть просідання ціни, тому, не всі вірили в те, що яблуко подорожчає до кінця сезону. Перші ознаки цінового зростання з’явилися тільки в другій половині березня, в квітні ця тенденція стала більш впевненою. Зростання середньої ціни, насамперед, пов’язане із підвищенням попиту на якісне яблуко. На фоні досить великої пропозиції на ринку, знайти дійсно якісне яблуко нелегко, тому, від початку березня ми спостерігаємо збільшення імпорту і, одночасно, зменшення експорту яблука», - розповідає Тетяна Гетьман, керівник проекту «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», середнє зростання ціни  на найбільш популярні сорти яблука в Україні склало 15%. Найбільше зростання ціни відбулося по сортах Флоріна, Ліголь та Декоста, ці яблука від середини осені на майданчику «Шувару» подорожчали на 25-30%. Ціни на сорти Чемпіон та Муцу піднялися на 10-13%. Вартість сорту Ренет Симиренка протягом зберігання майже не змінилася. «Айдаред» став єдиним сортом, який за період зберігання подешевшав, в жовтні 2018 року ці яблука продавалися на 20% дорожче, ніж сьогодні.

До інформації: у сусідній Польщі ситуація аналогічна, протягом періоду зберігання ціни на яблука на ринку «Броніше» у Варшаві зросли на 20-25%.

Інтерв'ю
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее
Corteva Agriscience — міжнародна сільськогосподарська компанія, яка чи не першою з найпотужніших аграрних компаній світу повністю припинила свою діяльність у рф через її воєнну агресію в Україні. Ситуація в країні, звісно, вплинула на... Подробнее

1
0