Спецможливості
Новини

Нардеп попередив про зрив експорту, якщо Держпродспоживслужба не погодить будівництво інспекційних пунктів на кордоні

24.03.2021
873
Нардеп попередив про зрив експорту, якщо Держпродспоживслужба не погодить будівництво інспекційних пунктів на кордоні фото, ілюстрація
Дмитро Соломчук

Минулого року Міністерство економічного розвитку заявило про відновлення фінансування будівництва сучасних прикордонних інспекційних постів у межах Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство». 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

До кінця року вже мало бути запроєктовано два з десяти таких постів. Але цього не відбулося, бо Держпродспоживслужба не може ніяк опрацювати необхідні документи, заявив народний депутат, член аграрного Комітету ВР Дмитро Соломчук.

Він повідомив, що сьогодні робоча група вчергове підняла це питання і з’ясувалося, що роботи не можуть розпочатися через тяганину з документами у Держпродспоживслужбі, яка замість конструктивних рішень надає «відписки».

«Відбувається реальне затягування рішення початку розподілу фінансів і початку будівництва прикордонних інспекційних пунктів. Ще в 2019 році Світовий банк виділив фінансування: ми спочатку маємо збудувати, а вони потім будуть компенсовувати. Мінекономіки третього березня направило в Держпродспоживслужбу на доопрацювання проєкт постанови про затвердження порядку використання коштів, передбачених державним бюджетом на будівництво прикордонних інспекційних постів. Держпродспоживслужба мала дати чітку відповідь Мінекономіки, а вони одинадцятого березня дали «відписку», яка стосувалася лише двох пунктів. Про решту вони або забули, або не захотіли відповідати», — зазначив Соломчук. 

За словами політика, у Держпродспоживслужби є обмаль часу, щоб виправити ситуацію, інакше наслідки будуть вкрай негативними.

«У нас з літа 2022 року може просто зупинитися експорт. Бо є угоди, є домовленості і всі продукти, які заїжджають і виїжджають мають проходити контроль на прикордонних інспекційних пунктах. Коли українські виробники домовляються про постачання продуктів в Європу, там одразу одне з питань: чи буде контроль на кордоні. Те ж саме і з імпортом. Чим швидше ми їх збудуємо на митному переході, тим буде краще. Це допоможе нашим виробникам відкривати нові ринки», — пояснив Соломчук.

 

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Традиційним джерелом байпасного крохмалю в раціонах корів є зерно кукурудзи. Його особливістю є те, що він не ферментується у рубці і стає доступним вже у тонкому відділі кишечника. Це допомагає збільшити надходження глюкози у кров’яне... Подробнее

1
0