Спецможливості
Новини

Нардеп запропонував перенаправити атомну енергетику на держпідтримку аграріїв

08.05.2020
859
Нардеп запропонував перенаправити атомну енергетику на держпідтримку аграріїв фото, ілюстрація
Іван Чайківський

Виробництво атомної енергетики можна не зупиняти, а перенаправити її, як дотацію від держави на потреби аграріїв, в першу чергу, південних областей для того, щоб вони забезпечили полив сільськогосподарських культур, написав секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, народний депутат із групи «За майбутнє» Іван Чайківський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сторінку у Facebook І. Чайківського.

«Через недолугу політику попередників, які без розрахунків та обгрунтувань надавали дозволи на будівництво альтернативних джерел електроенергії, уряд докерувався до того, що змушений зупиняти виробництво атомної енергетики, яка на сьогодні є найдешевшою для кінцевого споживача. Мовляв, є проблеми з її надлишком. В той же час, аграрії, особливо на півдні нашої держави, потребують дешевого ресурсу, щоб забезпечити полив посівів», — написав він.

Нардеп дивується, що в цій ситуації уряд не може поєднати це для взаємної вигоди і на користь підтримки національної економіки та національного товаровиробника.

«Пропонуємо прем’єр-міністру розглянути варіант не зупиняти виробництво атомної енергетики, а перенаправити її, як дотацію від держави, на потреби аграріїв, в першу чергу, південних областей для того, щоб вони забезпечили полив сільськогосподарських культур. В свою чергу, агровиробники, отримавши кращий урожай, повернуть державі сторицею: із збільшенням виробництва держава отримає додаткові податки і збори, зрештою, вклад у ВВП», — додав він.

Відповідного листа вже направили Денису Шмигалю.

Інтерв'ю
Ансгар Борнеманн, директор Nestlé в Україні та Молдові
Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку.  Із 2007 року
Марія Махновець (ліворуч), експерт з органічного трейдингу, на виставці BIOFACH, Нюрнберг, Німеччина, разом з експертами аграрного ринку - André Pilling та Марією Дідух (проект "Agritrade Ukraine")
Україна посідає 10 місце в світі з виробництва органічних зернобобових культур, по олійним та зерновим знаходиться на 6-й позиції. Основні напрямки експорту - Нідерланди, Німеччина, Великобританія,

1
0