Спецможливості
Новини

Найбільші очікування аграріїв у 2017 році очима УАК

30.12.2016
1226
Найбільші очікування аграріїв у 2017 році очима УАК фото, ілюстрація
Через повне скасування спецрежиму ПДВ аграрії найбільше очікують повноцінної державної підтримки для галузі та справедливого механізму розподілу державних коштів

Через повне скасування спецрежиму ПДВ аграрії найбільше очікують повноцінної державної підтримки для галузі та справедливого механізму розподілу державних коштів. Анонсований Урядом 1% від ВВП в АПК не зможе забезпечити той  рівень державної підтримки, який є у аграріїв інших країн- конкурентів українських товаровиробників. Такі висновки зробила в.о. генерального директора Української аграрної конфедерації Марія Дідух, пише propozitsiya.com з посиланням на agravery.com.

Серед очікувань - проведення приватизації нерентабельних державних підприємств - наприклад, "Укрспирт" і т.д., що спричинить не лише зменшення фінансового навантаження на держбюджет, а й навпаки сприятиме додатковому його наповнення. Також ці підприємства в "умілих руках" справжнього господаря можуть ефективно працювати, що, в свою чергу створить нові робочі місця та збільшить обсяги виробництва того чи іншого виду продукції.

У законодавчому плані аграріям важливо, щоб до кінця 2017 року був напрацьований та прийнятий законопроект "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", який враховуватиме всі моменти для того, щоб запровадити грамотний ринок землі в Україні.

У переліку очікувань - ще більша диверсифікація аграрного експорту, оскільки Україна постійно нарощує обсяги виробництва аграрної продукції і здатна забезпечити продовольством значну кількість населення світу.

Також аграрії очікують на стабілізацію банківського сектору. Насправді багато фермерів страждають від відсутності обігових коштів, тому дешеві і доступні кредити – це те, на що дуже чекає агросектор. У цьому питані представники малого і середнього бізнесу сподіваються на міжнародну допомогу, адже відповідно до Угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком на надання кредитів для малих і середніх товаровиробників виділено аж 400 млн євро. І нещодавно Верховна рада України ратифікувала цю Угоду.

Інтерв'ю
Наразі багато виробників ЗЗР, насіння та техніки вдаються до транспортно-складського аутсорсингу. Адже це дає змогу з мінімальними витратами (не секрет, що у великих компаніях витрати на логістику на сьогодні часто перевищують інші... Подробнее
Російська агресія вдарила по всій вітчизняній аграрній сфері – від фермерів до агрохолдингів. Про те, як великі агрокомпанії справляються з проблемами, які навалилися на сільгоспвиробників нинішньої весни, і ще й примудряються допомагати... Подробнее

1
0