Спецможливості
Новини

Розпочав роботу унікальний метео сервіс Метео Фарм

28.12.2018
1130
Розпочав роботу унікальний метео сервіс Метео Фарм фото, ілюстрація

Наприкінці року в Україні запускається новий сервіс для моніторингу агро погоди. Метео Фарм - це система підтримки прийняття рішень. Уніфікована та з великим набором професійних значень. Водночас це проста система зі зручним інтерфейсом. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Метео Фарм.

Основні завдання та ідея проекту – створити всеукраїнський метеосервіс для аграріїв, який дасть змогу стежити за погодними показниками у будь-якій точці країни.

Метою проекту є створення зрозумілого, простого у користуванні та легкого для сприйняття сервісу моніторингу погодних умов.

«Метео Фарм - це новий, незалежний сервіс агро погоди, який надає професійні метео дані на конкретних ділянках поля, саме там, де це потрібно та є корисним для аграріїв. Розуміючи та оперуючи якісними погодними даними, аграрії матимуть можливість більш оперативно приймати рішення, тим самим заощаджуючи та бути на крок попереду можливої загрози. В цілому користування Метео Фарм має допомагати бізнесу бути більш ефективним, а виробнику - управляти ризиками. Унікальність та цінність користування сервісом допоможе стабілізувати виробництво в умовах постійно мінливої погоди», — розповів Дмитро Максименко, керівник проекту Метео Фарм.

Безумовно, користувач також матиме змогу переглядати професійний метеопрогноз на конкретному полі, яке його цікавить. Без прив’язки до метеостанції. Він отримуватиме актуальні дані саме на цю хвилину з детальним описом значень, для планування польових робіт відповідно до професійного агропрогнозу. Детальний метео прогноз надається на найближчу добу, та на три, п’ять та сім днів наперед.

За допомогою тих даних, якими володіє проект, є можливість підключити математичні моделі та надати такий потужний інструмент, як моделювання ймовірності розвитку хвороб і шкідників. Розробники налаштовані створити власні алгоритми розвитку хвороб.

Для себе визначили основні 8 культур, які планують підключити в моделюванні, а саме: зернові, соняшник, кукурудза, ріпак, цукровий буряк, соя, яблуня та виноград.

Це досить довготривалий проект, в сезоні 2019 розпочнеться тестування окремих культур, а згодом буде підключено всі заплановані.

«У короткостроковій перспективі плануємо створити мережу та покрити майже всю територію України сучасними та надійними метеостанціями. Створивши єдину базу метеостанцій по всій країні. Розуміємо, що для користувача найголовніше - це оперування якісними даними, якщо для окремої території потрібно для більш ефективного моніторингу встановити метеостанції - ми візьмемо на себе встановлення, налаштування та своєчасний сервіс. Користувачу залишиться лише обрати тип підписки та користуватись метео сервісом», — розповів Дмитро Максименко.

Інтерв'ю
Corteva Agriscience щорічно інвестує в наукові розробки близько 1 млрд доларів США. Компанія працює в понад 140 країнах світу, маючи майже 100 виробничих комплексів та понад 150 науково-дослідницьких центрів. В Україні Corteva виробляє... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0