Спецможливості
Новини

Нацбанк вводить в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні

27.04.2018
1495
Нацбанк вводить в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні  фото, ілюстрація
Нацбанк вводить в обіг нові монети номіналом 1 та 2 гривні

Відсьогодні, 27 квітня, Національний банк України вводить в обіг нові монети номіналом 1-2 гривні, які поступово замінять паперові банкноти відповідного номіналу. А протягом 2019-2020 років Нацбанк введе в обіг монети номіналом 5 та 10 гривень, пише propozitsiya.com з посиланням на ТСН.

Нові монети діятимуть паралельно з паперовими гривнями старого зразка. Своє рішення у НБУ пояснили тим, що монети можуть слугувати до 20 років, а паперові – лише рік і за підрахунками заміна грошей допоможе зекономити до 1 млрд грн на їхній друк.

"До цього рішення нас стимулює і розвиток безготівкових розрахунків, зміна купівельної спроможності гривні за останні 20 років та зміни у поведінці споживачів. Розвиток безготівкових розрахунків призводить до зменшення кількості номіналів у номінальних рядах країн світу. І Україна – не виняток. Частка безготівкових розрахунків в Україні з використанням платіжних карток за останні п’ять років зросла більше ніж утричі – до 39% на початок 2018 року (від 12% – станом на початок 2013 року)", – додав глава НБУ Яків Смолій.

Повідомляється також, що монети будуть сріблястого кольору, невеликих розмірів, на реверсі номінальною вартістю в 1 гривню буде зображено портрет князя Володимира Великого; 2 гривні – князя Ярослава Мудрого; 5 гривень – гетьмана Богдана Хмельницького; 10 гривень – гетьмана Івана Мазепи. На аверсі всіх монет зображено малий Державний герб України (тризуб), номінал, назву країни-емітента (Україна) в обрамленні давньоруського орнаменту.

Серед елементів захисту монети, які треба використовувати під час візуального та тактильного контролю її справжності, − дизайн аверсу і реверсу, тип рифлення та дрібні елементи зображень, які складно відтворити в кустарних умовах.

Інтерв'ю
Керівник СТОВ "Дніпро" (Чорнобаївський р-н Черкаської обл.) Андрій Душейко
Керівник СТОВ «Дніпро», що на Черкащині, Андрій Душейко є унікальною постаттю в українському агробізнесі, адже свій чималий практичний досвід вирощування овочевих та польових культур вдало поєднує з серйозною теоретичною базою, будучи... Подробнее
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее

1
0