Спецможливості
Новини

НААН: Укладено 309 угод на використання нових сортів плодових рослин і технологій їх вирощування

22.01.2019
840
НААН: Укладено 309 угод на використання нових сортів плодових рослин і технологій їх вирощування фото, ілюстрація

Інститут садівництва Національної академії аграрних наук прозвітував про основні результати науково-дослідної роботи за програмою «Плодове та декоративне садівництво» у 2018 році. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на НААН.

В рамках програми досліджень виконано 47 завдань. Фундаментальні дослідження були спрямовані на створення високопродуктивних, стійких сортів плодових і ягідних культур, удосконалення методів прискорення і підвищення результативності селекційного процесу, розроблення сортоспецифічних елементів методики прискореного розмноження рослин в культурі тканин, методики детекції та ідентифікації вірусних патогенів смородини, порічок та аґрусу тощо.

Прикладні дослідження стосувалися удосконалення технологій вирощування садивного матеріалу та виробництва плодів і ягід, зокрема кісточкових порід, засобів механізації технологічних процесів в ягідництві, створення нових та поповнення існуючих колекцій декоративних рослин різних напрямів використання, адаптованих до відповідних місцевих умов.

Загалом над цими дослідженнями у 2018 році працювали 195 фахівців, з них 18 докторів і 70 кандидатів. За результатами науково-дослідної роботи зареєстровано 17 об'єктів права інтелектуальної власності, серед яких сорти плодових рослин, технології вирощування, методи досліджень та укладено 309 угод на їх використання.

Ключові слова: НААН, Україна, рослини

Інтерв'ю
Протягом останніх років соняшник в Україні — одна з найбільш рентабельних культур, яка для багатьох аграріїв є запорукою економічного добробуту. Саме тому Україна — один із найбільших виробників соняшнику та провідний експортер... Подробнее
За високої інтенсивності інвазій паразитарні захворювання можуть завдавати господарствам чималого виробничого клопоту та призводити до вагомих економічних збитків. Так, за даними фахівців, втрати молочної продуктивності можуть сягати 20-60... Подробнее

1
0