Спецможливості
Новини

На залізниці діє прихована корупція, - А.Ватадурський

28.11.2016
1485
На залізниці діє прихована корупція, - А.Ватадурський фото, ілюстрація
Через неефективність відбулося подорожчання на $3-5 на одній тонні, менш ефективно використовуються вагони, штучно створено дефіцит вагонів

Такої ситуації з зерноперевезенням в Україні, яка склалася зараз, ще не було. І пов'язано це з відсутністю перехідного періоду для адаптації нових методів управління, без економічних втрат. Про це заявив генеральний директор компанії "Нібулон" Олексій Вадатурський, коментуючи причини виникнення кризової ситуації з перевезенням зерна, пише propozitsiya.com з посиланням на сайт компанії.

За його словами, в управління "Укрзалізниці "прийшли" реформатори ", які "живуть самі по собі, а УЗ сама по собі". О.Ватадурський підкреслює: така роз'єднаність призвела до того, що вагони стали безгоспними. Рухомим складом ніхто не займається - він в спішному порядку передається в управління певним компаніям. Також немає державного підходу в управлінні парком УЗ, каже експерт. В даному випадку не здійснюється координація з компаніями, у віданні яких ці вагони. Це - приклад корупції в "Укрзалізниці", впевнений гендиректор "Нібулону". "Мене багато чиновників запитують, чи є на залізниці корупція. Я відповідаю негативно, адже у мене ніхто грошей не вимагає. Але ми повинні брати вагони через комерційні структури дорожче на $ 3-5 за т. По суті, це прихована корупція на залізниці ", - заявив А.Ватадурський.

Коментуючи постійні заяви "Укрзалізниці" про відсутність достатньої кількості вагонів для перевезення цьогорічного врожаю, він зазначив: залізничних вагонів в Україні достатньо, щоб виконати обсяг експорту, який в 2-3 рази більше сьогоднішнього. Говорячи по маршрут компанії "Нібулон" з Решетилівки (Полтавська область) до Миколаєва і назад, експерт повідомив, що на один оборот йде 3-3,5 діб, і додав, що "Укрзалізниця" заявляє, що у неї оборот вагонів 4-5 днів. Аналіз компанії встановив, що їх оборот вагонів становить 10-12 днів, тобто залізничні вагони використовуються вкрай неефективно. У результаті, відбулося подорожчання на $ 3-5 на одній тонні, менш ефективно використовуються вагони, штучно створений дефіцит вагонів. І за цей дефіцит потрібно платити, - говорить експерт.

Ажіотаж навколо зерноперевозок створений штучно, це результат бездарного управління "Укрзалізниці", впевнений О.Ватадурський. Він додав, що заявку компанії на жовтень - 2594 вагонів, УЗ виконала на 16,6% від потреби, у листопаді на заявлені 2722 вагони отримали 161 - це 5,9%. Крім того, додав експерт: вагони, навіть завантажені, не забирають по 4-5 днів - наприклад, на станції Сватове, Луганська область. "Виходить, що раз Вадатурський не заплатив і в корупції не бере участі, значить, ми його покараємо. Він буде платити ще й станції за те, що вагони стоять. Ми вагони найняли, але відмовилися від схем. Це робота проти України, на знищення економічної системи, бізнесу та дискредитацію керівництва країни", - заявив О.Ватадурський.

Інтерв'ю
экспорт
Після підписання Угоди про зону вільної торгівлі з Канадою українські аграрії отримали шанс вийти на канадський ринок. Втім, позитивний ефект буде відчутним не відразу. 
Минулої осені сайт «Пропозиція» побував у гостях у кооператорів Дніпровської області. Чималу допомогу в становленні кооперативів, а згодом – кооперативних об’єднань, надала Кооперативна академія, що працює в м. Дніпро. Її очолює Софія... Подробнее

1
0