Спецможливості
Новини

На Волині фермер збирає лохину з липня й до кінця вересня

15.08.2020
1129
На Волині фермер збирає лохину з липня й до кінця вересня  фото, ілюстрація
Віктор Когуц

На батьківському паї, у 60 соток, учасник АТО Віктор Когуц два роки тому облаштував плантацію та посадив лохину. Нині збирає перший урожай.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на greenpost.

Допомоги від держави, щоб розпочати справу, Віктор Когуц не брав. Утримує плантацію власним коштом.

Чоловік — єдиний у селі Човниця Ківерцівського району займається вирощуванням лохини. Каже: цією культурою на Волині займаються не так масово, як малиною. Кущі лохини ростимуть і плодоноситимуть упродовж наступних 60 років.

Займається цією справою чоловік вже впродовж двох років. Нині, каже, завершує збирати ягоди середніх сортів, дозрівають і пізні. 

«Три сорти бралося, щоб максимально розтягнути сезон. Почати з липня і до осені ягоду збирати та доставляти людям», — каже фермер.

Вирощування лохини дороговартісне і трудоємне, розповів Віктор Когуц. Зі слів чоловіка, раніше на цьому батьківському паї був сінокіс. Щоб зволожувати ґрунт для лохини, проклав крапельний полив. Перевіряє, чи вистачає вологи.

Доглядати за плантацією допомагають рідні. Син Ілля і донька Аліна кажуть, що збирати лохину не важко.
Ягоди збирають у спеціальні ємності. Замовлення приймають через інтернет. Віктор каже, щоб утримувати таку плантацію, вклав уже майже 270 тисяч гривень. 

Ключові слова: фермер, лохина, пай

Інтерв'ю
Володимир Шульмейстер. Народився в Миколаєві. Закінчив Миколаївський кораблебудівний інститут ім. адмірала С. О. Макарова за спеціальністю «турбінобудування», інженер-механік. Захистив докторську дисертацію з матеріалознавства. З 24 грудня 2014 року по 30 грудня 2015 року обіймав посаду першого заступника міністра інфраструктури України
Український інститут майбутнього - незалежний аналітичний центр, який прогнозує зміни і моделює різноманітні сценарії розвитку подій в Україні, пропонує альтернативні рішення. Основні напрямки
Олексій Сергієнко
«Треба багато вчитися, щоб знати хоч трохи». Цим відомим висловом французького правника, письменника і політичного мислителя Шарля Луї Монтеск’є можна описати діяльність українського експерта з агротехнологічних питань консалтингової... Подробнее

1
0