Спецможливості
Новини

На світовому ринку борошна посилюється конкуренція

08.09.2018
1321
На світовому ринку борошна посилюється конкуренція фото, ілюстрація

Глобальні макроекономічні зміни, тривалі і триваючі торгові конфлікти - все це формує зміни в структурі торгівлі продукцією з доданою вартістю, в тому числі борошном. Відзначають аналітики АПК-Інформ.

Туреччина, ключовий світовий експортер пшеничного борошна, зазнає труднощів на тлі девальвації національної валюти, яка підсилює залежність країни від експорту борошна, але обмежує можливості із закупівлі сировини для переробки.

Казахстан, на другому місці за обсягами поставок, відчуває тиск на ринок борошна за рахунок розвитку переробної галузі в Узбекистані, який є основним покупцем казахстанської продукції.

Зокрема, в Узбекистані до 1 січня 2020 року звільняється від митних зборів імпорт пшениці і стимулюється експорт борошна.

Також потрібно відзначити активізацію поставок борошна з Ірану. За підсумками березня-липня 2018 року було експортовано понад 80 тис.тонн іранської борошна, основна частина якого поставлена ​​в напрямку ще одного ключового покупця на світовому ринку - Іраку.

Крім того, в Росії створюється асоціація експортерів борошна, в планах якої за 10 років наростити експорт даної продукції в 7 млн ​​тонн на рік.

Таким чином, активізація зазначених гравців може посилити конкуренцію на світовому ринку борошна.

Активізація поставок борошна з РФ може скласти конкуренцію українській продукції на ключових азіатських ринках, в першу чергу на ринку КНДР. У цю країну, безпосередньо або через Китай, в липні-травні 2017/18 МР було відправлено 136,5 тис. тонн російської борошна і 122,8 тис. тонн українського, тоді як за аналогічний період сезону 2016/17 обсяги поставок становили 61 тис . тонн і 101,9 тис. тонн, відповідно.

Розвиток власної переробки в країнах-споживачах буде стимулювати зниження цін на імпортоване борошно, що ще більше ускладнить конкурування на глобальному ринку для українських борошномелів.

Інтерв'ю
Компанія Agrieye з'явилася тільки рік тому, але вже встигла вийти на ринки Перу, Еквадору, Пакистану, Малайзії, США, Норвегії, Кенії, Єгипту. Як говорить засновник і генеральний директор компанії AGRIEYE Андрій Севрюков: "Основний мій вид... Подробнее
В Україні традиційно нарікають на відірваність освіти від практики, яка виникла ще в радянські часи, коли на виробництві молодим спеціалістам прямим текстом казали: «Забудьте все, чому вас навчали в вузі». Однак деякі аграрні вузи вирішили... Подробнее

1
0