Спецможливості
Новини

Через роздавальні станції аміакопроводу «Тольятті-Одеса» розпочато видачу аміаку

31.08.2018
1333
Через роздавальні станції аміакопроводу «Тольятті-Одеса» розпочато видачу аміаку  фото, ілюстрація

В останні роки спостерігається істотне зростання попиту на рідкий аміак. Таке зростання залежить від значної активізації аграрного виробництва в Україні і кліматичних змін. Літо цьогоріч було більш посушливим, тому фермери змушені були відмовлятися від використання сипучих добрив і віддавати перевагу більш ефективним за таких умов — рідким азотним, передає propozitsiya.com  з посиланням на agrarii-razom.com.ua.

Видача аміаку споживачам через роздавальні станції аміакопроводу «Тольятті-Одеса» в цьому році розпочалася значно раніше, ніж торік. Цьогоріч - у серпні. Як повідомляє в.о. директора ДП «Укрхімтрансаміак» Валентин Шліхта, «у 2017-му осінній сезон стартував на місяць пізніше -  з вересня».

На думку виконуючого обв’язки керівника держпідприємства, це насамперед пов’язано з природніми умовами –  кліматичними змінами, суттєвим потеплінням та раннім дозріванням врожаю. У зв’язку з перерахованими вище чинниками зростає потреба у внесенні рідких добрив -адже ґрунт після жнив вкрай потребує відновлення рівня поживних речовин. Посушливе літо, інтенсифікація вітчизняного сільського господарства, висока (82%) концентрація азоту у рідкому  аміаку, нижчі трудозатрати (у порівнянні з іншими видами добрив) у процесі повністю автоматизованого процесу внесення є значущими факторами зростання попиту серед вітчизняних споживачів рідкого аміаку впродовж останніх років.

Як свідчать дослідження, власне за ефективністю  рідка форма не поступається твердим і гранульованим добривам. Внесення безводного аміаку (у комбінації з фосфорними та калійними добривами) забезпечує суттєве зростання рівня врожайності – у середньому приблизно у два-три рази. Вагомою перевагою є спосіб внесення в ґрунт – доказано, що локальне внесення забезпечує рівномірніше розподілення азоту і на відміну від нітратних форм азотних добрив, аміак міцно закріплюється ґрунтом та затримує вологу навіть в умовах недостатнього зволоження.

Українською частиною аміакопроводу «Тольятті - Горлівка – Одеса» управляє «Укрхімтрансаміак». Його загальна протяжність — 2,418 тис. км по території України — 1,018 тис. км.

Інтерв'ю
Марина Чулаєвська, старший тренер Association4U
Нині Україна на шляху імплементації Угоди про асоціацію з Європейським союзом – документу, що визначає план реформ на найближчі 10 років. Ця угода - великий рамковий документ, що стосується різних
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0