Спецможливості
Новини

На полях України активізувалися шкідники і хвороби

14.03.2017
2993
На полях України активізувалися шкідники і хвороби фото, ілюстрація
У Миколаївській та Одеській областях в озимих, розташованих в основному після стерньових попередників, спостерігається відновлення харчування личинок хлібної жужелиці, які за чисельністю 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили 1% рослин

При позитивних температурах в Степу, подекуди Лісостепу відбулося відновлення весняної вегетації озимих зернових культур, ріпаку та багаторічних трав. А з ними - активизувалися шкідники і хвороби рослин. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на infoindustria.com.ua.

У Миколаївській та Одеській областях в озимих, розташованих в основному після стерньових попередників, спостерігається відновлення харчування личинок хлібної жужелиці, які за чисельністю 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили 1% рослин. Період пошкодження посівів продовжується.

У вогнищах при наявності 3-4 личинок на кв.м рекомендується проводити обприскування посівів дозволеними інсектицидами.

У південних і центральних областях на добре розвинених посівах озимих пшениці, ячменю і жита активізувався розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, гельмінтоспоріозу, бурої листкової іржі. Збудники вищезазначених хвороб збереглися на 1-8, макс. 14-17% (Київська область) рослин, на 4-10% обстежених площ. У Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Київській, Львівській, Тернопільській, Черкаській та Хмельницькій областях на 2-8% рослинах озимих зернових відзначають розвиток снігової плісняви.

Оздоровлення посівів можна забезпечити через обов'язкове ранньовесняне боронування впоперек рядків і регенеративні прикореневі підживлення азотними та іншими мінеральними добривами з додаванням мікроелементів.

У Тернопільській області відзначено початок заселення ріпаку чорним стебловими скритнохоботниками. У Кіровоградській, Київській, Львівській, Тернопільській, Хмельницькій та Черкаській областях 1-4% рослин ріпаку уражені пероноспорозом, альтернаріоз, кореневими гнилями і бактеріозом коренів. У Київській області відзначено розвиток снігової плісняви.

Ефективним заходом оздоровлення рослин і поліпшення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневій підгодівлею мінеральними добривами.

За результатами фітоекспертизи, проведеної у Вінницькій і Рівненській областях, встановлено, що насіння ярого ячменю вражене збудниками гельмінтоспоріозу, альтернаріозу в межах 5-16%; насіння сої - аскохітозом і сірою гниллю в межах 2-5%.

Інфекційний запас хвороб знешкоджують шляхом проведення передпосівного протруювання насіння дозволеними препаратами.

Інтерв'ю
Український агрокомплекс відзначає експортна орієнтованість. Тому логістична складова для аграріїв має не менше значення, ніж власно агровиробництво. Зокрема, протягом врожайного минулого року обсяги перевалки зерна в українських портах... Подробнее
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее

1
0