Спецможливості
Новини

На полях AgriLab Farming почалась перша посівна

27.04.2021
607
На полях AgriLab Farming почалась перша посівна фото, ілюстрація

23 квітня на полях AgriLab Farming почалась перша посівна. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії.

У структурі посівів цього року 65% кукурудзи і 35% соняшнику. Насіння кукурудзи обрали селекції Universeed, соняшнику — селекції Strube. Обираючи гібриди, керувались наступними даними:

  1. Ефективна врожайність. На полях AgriLab Farming вона коливається від 5 до 7 т/га по кукурудзі і 2–3 т/га по соняшнику. Це небагато, тому в даному випадку особливо важливо управляти собівартістю. Відповідно до цього в економічній моделі визначили, що насіння кукурудзи має коштувати на рівні 100-120 дол/га і не більше.
  2. Посухостійкість. В даному регіоні Чернігівщини загальна кількість опадів за рік може сягати в окремі роки навіть 500 і 600 мм. Однак у критичні періоди росту і розвитку рослин — викидання волоті і наливання зерна — часто спостерігається посуха. З огляду на динаміку опадів і типи ґрунту (поля AgriLab Farming мають легкі піщані ґрунти, які не тримають і швидко втрачають вологу) посухостійкість стала важливим критерієм вибору насіння. 
  3. Аналіз історії поля показав, що на  деяких масивах спостерігається велика кількість ґрунтових шкідників. Тому до насіння були особливі вимоги щодо протруєння.

На полі, з якого стартувала посівна компанія, висівали гібрид UNI3510/EXPM032 з ФАО 220 (бренд Universeed). Ціна — 115 дол/га. Насіння оброблене протруйниками MaxiPro і Brevant.

Попередньо на полі було проведено глибоке розпушування та диференційоване внесення хлористого калію. Сівба проходила за змінними нормами відповідно до карти-завдання. «На цьому полі є ділянки, які мали запаси продуктивної вологи після виходу із зими 120 мм у метровому шарі, і на цьому ж полі є ділянки із запасами менше 80 мм. Тому тут аж ніяк не можна застосовувати одну норму», — зауважив Ярослав Бойко, генеральний директор AgriLab.

Для сівби застосували швидкісну сівалку точного висіву  Optima SX від Kverneland. Швидкість роботи сівалки залежно від конфігурації поля становила 11–16 км/год. Завдяки складаній рамі на 4 колесах, системам точного висіву, електроприводу e-drive II і посекційному управлінню через систему ISOBUS забезпечується точність висіву відповідно до карти-завдання та дотримання однакової глибини заробки насіння і відстані між насінинами (під час висіву на AgriLab Farming це перевірили).

Одночасно із посівом вносилися стартові добрива NPK+мікроелементи, зокрема цинк і бор (добрива FERTIS BINFIELD), підібрані саме під це поле. Така формуляція добрива повинна оптимально забезпечувати потребу рослин на старті в поживних речовинах відповідно до результатів агрохімічного аналізу. Глибина залягання гранули — 10 см.

Застосування технології диференційованого посіву вже на першому полі в 130 га дозволило господарству заощадити 14 дол/га на насінні в порівнянні з висівом однієї рекомендованої норми на все поле.

На інших полях, де застосовували глибокий обробіток і диференційоване внесення калійних добрив, заплановано посів насіння соняшника і кукурудзи із змінними нормами та одночасним локально-стрічковим внесенням рідких азотних і комплексних гранульованих добрив з мікроелементами.

Інтерв'ю
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее
Що робити, якщо на територію вашого господарства вломилися окупанти й після звільнення у вас лишаються тільки зруйновані будівлі та спалена техніка? Навіть вислуховувати про це розповіді психологічно нелегко… Однак наші співрозмовники,... Подробнее

1
0