Спецможливості
Новини

На Полтавщині діє программа відшкодувань для бджолярів-новачків

28.02.2017
2803
На Полтавщині діє программа відшкодувань для бджолярів-новачків фото, ілюстрація
Згідно обласної програми розвитку аграрного сектору Полтавщини на період 2016-2020 років, на розвиток бджільництва у 2016 році передбачено 520 тис. грн

У Полтавській області, якщо пасічник-початківець тільки починає працювати, йому за обладнання відшкодовується 10 тис. грн. Якщо відбувається закупка племінних маток, сімей – то відшкодування складає 5 тис. грн на одну людину. Про це розповіла голова Полтавської обласної ГО "Спілка пасічників" Наталія Сенчук під час Всеукраїнської конференції з бджільництва, пише propozitsiya.com з посиланням на misto-tv.poltava.ua.

Згідно обласної програми розвитку аграрного сектору Полтавщини на період 2016-2020 років, на розвиток бджільництва у 2016 році передбачено 520 тис. грн. Окрім того, документом передбачено виділення 15 млн грн на розвиток кооперативів (протягом періоду дії програми). 40% цих коштів виділять із обласного бюджету, а решту забезпечать місцеві.

У регіоні, щоб розвивати пасіки, закликають працювати у кооперативах - вВиробничих та обслуговуючих. Останній, до речі, не сплачує податків. Така організація, для прикладу, може створити виїзну лабораторію з медогонкою та розливною лінією, та допомагати пасічникам відкачувати мед. На його створення обіцяють виділяти гроші з обласного і міського бюджетів.

У Полтавській області, за підрахунками "Спілки пасічників", офіційно існує близько 150 бджолиних сімей.

Основний імпортер українського  меду - Німеччина. Є поставки до Північної Америки і Канади, вже зробили першу поставку до Японії бджолярі з Полтавщини.

Інтерв'ю
Фахівці вітчизняної молочної галузі наголошують: «У будь-якому разі ферма не може призупинити свою роботу, вона має працювати! І перше, на чому не можна економити, — на відтворенні!»
Українські молочні ферми продовжують відчайдушно працювати в умовах війни, постійно стикаючись з новими виробничими викликами і величезними фінансовими труднощами. Багатьом із них доводиться або починати все спочатку, або перебудовувати ... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0